Sport Cabenda geeft Goes hoop klasse zonder zege in vierde Jong Ambon volhardt in kampioensstrijd Knap staaltje van Yerseke bij FSV Inhaalwedstrijd tegen Zeelandia Middelburg eindigt in 2-1. Kloetinge stelt in tweede helft orde op zaken Middelburgse formatie verslaat op eigen veld Grenswachters: 5-1. Volharding is kansloos tegen Vogelwaarde Onverwacht verlies voor driebanders Hansweertse Boys blijft op 1-1 steken Drie nieuwe spelers voor Zierikzee Monsterscore voor Stavenisse in duel met Chrislandia: 8-0. Pijnlijke nederlaag Lewedorpse Boys Jean-Philip Becht gaat van LRC naar SHO PZC Maandag 14 april 2008 I 27 door Armando Langebeke goes - Met een prachtige treffer diep in blessuretijd hield Michael Cabenda de voetballers van Goes gisteren in de race voor de nacom- petitie. Zondagderdeklasser Goes won het inhaalduel met Zeelandia Middelburg met 2-1. Het zag er lange tijd naar uit dat de thuisploeg de punten niet in ei gen huis zou houden. Zeelandia Middelburg, dat voor aanvang sa men met Vlissingen bovenaan stond in de derde periode, speelde in de beginfase met veel vertrou wen. Goes stelde daar weinig te genover. „Bij ons ontbreekt de over-mijn-lijk-mentaliteit een beet je", zei invaller Rosanno Acton na afloop. Zeelandia Middelburg kwam dan ook op voorsprong. Jerfy Booy werd - volgens Goes - in buiten spelpositie aangespeeld en schoot de bal keurig langs Goes-doelman Sven Wolkenhauer. Goes moest vol aan de bak om in de strijd te blijven voor de belangrijke derde plaats (nu Vlissingen kampioen is neemt de nummer drie op de rang lijst een periodetitel over). Na een uur bracht trainer Karl Vergouwen Rosanno Acton in voor Clarence Pahlad en liet hij zijn ploeg achter in één op één spelen. Dat resulteer de in een half uurtje leuk voetbal met volop kansen voor beide ploe Geert Bosschaart (rechts) belet Mare Alfons de doorgang. Johan de Goede ren kijkt toe. foto Dirk-Jan Gjeltema gen. Jerfy Booy, Michael Linger en Albert Koe waren namens Middel burg gevaarlijk. Voor Goes was met name Niels Paardekooper een aantal keren ongelukkig in de af werking. Het was echter dezelfde Paardekooper die aan de basis stond van de aansluitingstreffer. Hij bracht de bal van de linkerkant voor het doel. Padden van de Wa ter schoot vanaf de rand van het strafschopgebied de bal keurig ach ter Middelburg-keeper Rick Wieg- mans. Goes maakte zich op voor het slotoffensief, hopend op een late treffer en die kwam er nog ook. Verdediger Michael Cabenda nam de bal prachtig uit de lucht op zijn schoen. Goes-Zeelandia Middelburg 2-1 (0-1). 33. Jerfy Booy 0-166. Padden van de Wa ter 1-1, 90 (+3) Michael Cabenda 2-1. Scheidsrechter: Van Engelen (Tilburg). Ge le kaart: Jerfy Booy (Zeelandia Middel burg), Padden van de Water (Goes). Aan tal toeschouwers: 150. Wl Goes heeft in de derde klasse de derde plaats op de ranglijst in het vizier. Het is een plaats, die recht geeft op deelname aan de nacompetitie. NIEUWDORP - Kloetinge heeft zater dag een oefenwedstrijd bij Nieuw- dorp met 2-4 gewonnen. Bij rust keek de hoofdklasser in het zater dagvoetbal nog tegen een 2-1-ach- terstand aan. Teun Rentmeester verzorgde met twee doelpunten uit snel geno men vrije trappen de productie van Nieuwdorp. Tussendoor maak te Regilio Pinas, met zes doelpun ten de topscorer van Kloetinge in vriendschappelijke wedstrijden, ge lijk. In de tweede helft stelde Kloe tinge orde op zaken. Niels Kole maakte gelijk, Kyle Doesburg maakte 2-3 en Mer- vin Niemantsverdriet had het laat ste woord. Komende zaterdag speelt Kloetin ge voor de competitie in Amster dam tegen de amateurs van Ajax. In de klasse van Kloetinge speelde LRC Leerdam zaterdag met 1-1 ge lijk tegen Dovo. De ploeg uit Leer dam, die samen met Nunspeet ge deeld elfde staat, nam daardoor een voorsprong van zeven punten op Kloetinge. Komende zaterdag spelen LRC Leerdam en Nunspeet tegen elkaar. vlissingen - In de vierde klasse B van het zondagvoetbal gaven Jong Ambon (5-1-zege op Grenswach ters) en SC Gastel (3-0 bij DIVO) niets op elkaar toe in de strijd om het kampioenschap. Domburg won met 1-0 bij Vivoo, waardoor degradatie voor deze ploeg een feit werd. Zeeland Sport, dat zelf niet in actie kwam, is door de nederlaag van Vivoo in ieder geval gevrijwaard van recht streekse degradatie. Jong Ambon-Grenswachters 5-1: De Middelburgers kenden een pri ma start. Binnen tien minuten was het via Josimar Pattinama en Martin Waisapy snel 2-0. Beide ke ren was routinier Eldridge Pentu- ry de aangever. Geklungel achterin Raymond Hoogkamer zorgde voor 1-0 waarna Egbert Blok met twee treffers de bezoekers aan de lei ding bracht. Jan-Thijs Berrevoets tekende vervolgens voor 2-2, maar dankzij een treffer van Michiel Bouwman was de ruststand 2-3. Wolfaartsdijk en 's Heer Arendskerke in race om nacompetitievoetbal Na de pauze besliste Egbert Blok het duel door 2-4 te scoren. Tien minuten voor tijd moest Me- vo-speler Jeroen Volkeri het veld met een rode kaart verlaten na een overtreding op een doorgebroken speler. stelde Roel Velthuis in staat de spanning terug te brengen (2-1), maar al snel bracht Josimar Pattina ma de marge weer terug tot twee doelpunten: 3-1. Ruim een kwartier na het begin van de tweede helft maakte inval ler Paulo da Silva Gomes aan alle twijfel een einde door 4-1 te sco ren, waarna Delano de Keuning kort voor tijd de eindstand op 5-1 bepaalde. Bij beide treffers leverde Josimar Pattinama de voorzet. Vivoo-Domburg 0-1: De bezoe kers speelden zonder al te veel in zet en beleving, maar kwamen toch kort voor rust op voorsprong via Robin van de Velde: 0-1. Omdat Vivoo niet in staat was voor gevaar te zorgen kon Dom burg het zich na rust zelfs permit teren om de nodige kansen onbe nut te laten. Niettemin werd drie punten uit Huijbergen meegeno men. Wolfaartsdijk-Hoedekenskerke 3-0: In een rommelig duel kwam de thuisclub na acht minuten aan de leiding. Harm Fluijt kopte de bal voor de voeten van Jan Kole die voor 1-0 zorgde. Na 26 minu ten werd deze score verdubbeld door Wilfred van den Dries. De tweede helft bleef lang zonder tref fers, tot de 80e minuut. Op aange ven van Jan Kole bepaalde Arnold van Gemerden de eindstand op 3-0. Borssele-MZVC 0-1: Borssele was voor rust de betere ploeg maar wist het overwicht niet in een doelpunt uit te drukken. In de 55e minuut bracht Alexan der Bom de bezoekers op voor sprong. Hierna trok Borssele het spel opnieuw naar zich toe, maar goes - Vijfdeklasser Volharding kwam er ook tegen Vogelwaarde niet aan te pas. De ploeg uit Ove- zande verloor met 3-0. Op de winst viel niet veel af te din gen. Vogelwaarde liet het betere sa menspel zien en was ook gevaarlij ker. Volharding gokte vooral op de counter en was daarbij één keer ge vaarlijk. Vogelwaarde-Volharding 3-0. Arno Wau- ters 1-0, Artjan Lambert 2-0 en 3-0. rilland - De driebanders van Hoondert/de Waard leden in de vierde divisie driebanden een on verwachte nederlaag tegen Van Halteren/Blom: 2-6. Het gemis van tweede man Sjaan van Kuyk deed zich gevoelen. Bram de Waard won zijn partij. Eddy der Weduwe, Frans de Koek en Johan Visser kregen een neder laag te slikken. de ploeg stuitte keer op keer op de uitblinkende doelman Adriaan Boone. SVD-Spui 1-6: Ook na 24 wedstrij den blijft SVD nog zonder zege. Spui was simpelweg een maatje te groot. Via een eigen doelpunt van Menno de Graaf werd het 0-1. Jelmer de Pooter zorgde voor 0-2 waarna Andreas Meulenberg de aansluitingstreffer scoorde (1-2). Door doelpunten van Martin Kalis vaart (1-3, hetgeen tevens de rust stand was), Jelmer de Pooter, Mare Otterloo en Erik Loof liep Spui uit naar een 1-6-overwinning. DFS-Cadzand 4-2 (2-0). Huib Nortier 1-0, Jarno Vermeulen 2-0, 49. Angelo Martlé 2-1, 60. Peter Nieskens 2-2, Lenn- art Padmos 3-2, Jeroen Grefkens 4-2. vlissingen - Vijfdeklasser Hans weertse Boys kwam in eigen huis niet verder dan een gelijkspel. Het werd 1-1 tegen NVS. Na een matige eerste helft zonder doelpunten kopte Gerwin Cop- poolse in de 58e minuut uit een hoekschop de 1-0 binnen. Lang na genieten van deze voorsprong was de Boys niet gegund, want negen minuten later maakte Simon van Geel ietwat fortuinlijk gelijk: 1-1. zierikzee - Frank van der Helm, Daan Ruitenbeek (beiden Dreischor) en Werner Boot (Brou wershaven) spelen volgend voet balseizoen bij Zierikzee. Het aan tal nieuwelingen komt daarmee op zes. In een eerder stadium wer den doelman Stefan Smalheer (ZSC'62), Robert Jan van der Ge- nugten (Colijnsplaatse Boys) en Arjan Pijnen (Goes) gestrikt. door Klaas Verspoor GOES - Yerseke houdt in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal zicht op de nacompetitie. Een kwartier voor tijd stond de ploeg nog met 3-1-achter bij FSV, maar uiteindelijk won Yerseke door een knotsgek laatste kwartier met 3-4. FSV-Yerseke 3-4: Yerseke scoorde vier keer uit een vrije trap van Ray mond Rovers! Via Edward de Rooij kwam FSV voor rust op een i-o-voorsprong en in de tweede helft zorgde Bart Meeuwissen vlissingen - Lewedorpse Boys ver speelde belangrijke punten in de strijd om een periode. De vijfklas- ser verloor van Nieuw Borgvliet: 2-1. Na een halfuur bracht Marcel Rooze uit een vrije trap Lebo op voorsprong: 0-1. Na rust werd het gelijk via Patrick Goossens: 1-1. Tien minuten later zorgde Kees van der Velde met een omhaal voor 2-1. goes - De uit Terneuzen afkomsti ge Jean-Philip Becht speelt vol gend seizoen voor - nu nog - zater daghoofdklasser SHO uit Oud-Be- ijerland. Hij is momenteel met tien goals topscorer van LRC uit j Leerdam. Becht vertrekt omdat de technische commissie van die za terdaghoofdklasser niet met hem verder wil. Becht is afkomstig van Terneuzense Boys. voor 2-0. Anthonis Riedijk kopte Yerseke uit een vrije trap naar de 2-1, maar door de tweede goal van Edward de Rooij leek FSV op weg naar een zege. In het laatste kwar tier van de wedstrijd draaide Yerse ke de rollen om. Rovers scoorde uit een vrije trap de 3-2 en daarna kopte Bart van Steveninck op aan geven van Rovers twee keer raak. Stavenisse-Chrislandia 8-0: In de eerste helft kwam Stavenisse via Sander Smits aan de leiding en zorgden Jos van der Jagt en Marco Klippel voor de 3-0-ruststand. Na de hervatting scoorde Klippel op nieuw. Jeremy Gierman (5-0), Jo hn Klippel (6-0) en Mark Tak be paalden de eindstand op 8-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51