lee t Souplesse en Gratis heroïne op recept moet het illegaal dealen tegengaan Gratis compost vindt gretig aftrek Politie neemt rijbewijzen van Goesenaren in Diefstal koperen leiding uit bedrijf Brandweerploegen halen eerste plaats Huiskamerproject gaat ook strenger toezien op gedrag van verslaafden. Wietkwekerij en twee kilo softdrug in Goes Man mishandelt drie personen in Goes Aanmoedigingsprijs Kapelse vocaliste Autmobiliste gewond na eenzijdig ongeval Auditieronde voor nieuwe dansopleiding op mbo-niveau in Goes. Delta deelt product uit bij alle Zeeuwse milieustraten. 12 I Maandag 14 april 2008 PZC B GOES - Uit een bedrijfspand aan de Evertsenstraat in Goes is tussen vrijdagmiddag kwart voor vier en zaterdagochtend acht uur een ko peren leiding van enkele tientallen meters weggenomen. Om binnen te komen is een ruit vernield. Ook is getracht een koperen water leiding weg te nemen. Dat misluk te, maar wel kwam daardoor een ruimte onder water te staan. Het totale schadebedrag is onbe kend. BROUWERSHAVEN - De brandweer ploegen uit Tholen en Wemeldin- ge hebben zaterdag in Brouwersha ven de eerste plaatsen weggekaapt bij de brandweervaardigheidstoet sen. Tholen werd eerste op de 112-baan. Op de TAS-baan scoorde de ploeg uit Wemeldinge het hoogst. De volgende toetsen zijn op 31 mei in Stavenisse en Best. door Emile Calon VLISSINGEN - Het Huiskamer Pro ject voor Drugsgebruikers (HKPD) wil in de verdere toekomst in Vlis- singen op recept gratis heroïne ver strekken aan verslaafden. Concrete plannen zijn er volgens manager Thijs van Damme nog niet. Wel -wordt er volgens hem intern bij Emergis al nagedacht over deze vorm van hulpverlening. Verstrekking van heroïne op me disch voorschrift kan volgens Van Damme bijdragen aan het terug dringen van het illegaal dealen van heroïne in het HKPD. Die instel ling in de Coosje Buskenstraat pro beert dat dealen te voorkomen, maar slaagt daar niet in. In de afge lopen twee maanden moesten GOES - De politie Zeeland heeft bij een onderzoek in een woning aan de Appelstraat in Goes, een wiet kwekerij aangetroffen. In verband daarmee is een 39-jarige Goese- naar aangehouden. De kwekerij was niet meer in werking. Wel lag er in de woning twee kilo soft drugs in een droogkast. Door Del ta wordt een onderzoek ingesteld naar het aftappen van stroom. De drugs zijn door de gemeente mee genomen en vernietigd. GOES - Een 39-jarige man uit Steen bergen is in de nacht van zaterdag op zondag rond half twee aange houden op de Grote Markt in Goes wegens mishandeling van drie Goesenaren. Het gaat om een 20-jarige vrouw, een 23-jarige man en een 19-jarige man, allen uit Goes. De vrouw moest een sneetje boven haar oog laten hechten. twee dealers voor de Middelburgse rechtbank verschijnen omdat ze zouden hebben gedeald in het HKPD. Twee maanden geleden ging het om een Middelburgse vrouw die, volgens haar verhaal, enkele jaren achter elkaar gedeald had bij het HKPD. Afgelopen don derdag bekende een 51-jarige Vlis- singer dat hij eind vorig jaar en be gin dit jaar bijna dagelijks in het HKPD heroïne verhandelde om zo zijn eigen verslaving te betalen. Volgens Van Damme wordt er van alles gedaan om het dealen in het HKPD tegen te gaan. Er hangen ca mera's en er zijn toezichthouders. Wie betrapt wordt, krijgt een sanc tie, variërend van een waarschu- |"JJ Ondanks diverse maatregelen lukt het dealers toch stiekem drugs te verkopen in het HKPD in Vlissingen. Gratis heroïne op recept moet dat tegengaan. ZIERIKZEE - Rachelle Coppoolse uit Kapelle heeft zaterdagavond de aanmoedigingsprijs gekregen tij dens het vocalistenconcours Zierik- zee Vocaal. Ralph Looij uit Middel- harnis sleepte de wisselbeker in de wacht. De eerste prijs voor deelne mers onder de achttien ging naar Stephan Kievit uit Middelharnis. In de categorie 18 won Anne Hag- oort uit Oude Tonge. De pu blieksprijs was voor Lioda van Drongelen uit Terneuzen. OOSTDIJK - Een 42-jarige automobi liste uit Vlissingen is zondagoch tend na een eenzijdig ongeval op de Rijksweg A58 bij Oostdijk met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. De vrouw belandde door onbekende oorzaak rond negen uur via berm en vang rail in een sloot. Ze werd door de brandweer uit haar auto gehaald. wing tot en met een schorsing van een maand. Toch blijkt echter dat het toch lukt om daar te handelen. Van Damme wijst erop dat de cliënten van het HKPD veel erva ring hebben in dealen zonder dat anderen dat gaten hebben. „Ze zijn door de wol geverfd." Het HKPD gaat ook - nog - stren ger controleren. Van Damme wil niet dat telkens in de krant staat dat er bij hem gehandeld wordt in harddrugs. Welke maatregelen hij gaat nemen, kon hij nog niet ver tellen. Het verstrekken van heroï ne op medisch voorschrift kan er volgens hem wel toe bijdragen dat het HKPD minder interessant wordt voor dealers om daar klan ten te zoeken. Daarnaast kan het ertoe bijdragen dat er minder cri minaliteit is in Vlissingen. De ge bruikers moeten dan namelijk niet meer op zoek naar geld om hun heroïne te kunnen betalen. door Luc Oggel GOES - Opperste concentratie, za terdag in het ROC Zeeland aan de Bessestraat in Goes. Vijfenveertig jongeren, vooral meisjes maar ook enkele jongens, doen er auditie voor mbo dans, een voor Zeeland nieuwe opleiding die met ingang van komend schooljaar van start gaat. De belangstelling is boven ver wachting, zegt clusterdirecteur Carin Biesterbosch van het CIOS, de ROC-afdeling van waaruit het initiatiefis genomen voor de nieu we opleiding. „Er komen er veel van buiten de provincie." Het is de bedoeling om in augus tus te beginnen met een klas van 25 leerlingen. Dat heeft vooral te maken met de beperkte zalencapa- citeit. Het ROC beschikt zelf over één (ruime) danszaal, maar verder is er in Goes weinig ruimte voor handen. De groep die zaterdag auditie doet wordt in tweeën gesplitst: terwijl de ene helft boven in een zaal danst voor een jury (bestaande uit artistiek leider Lia Sorber en oud-directeur Cisca van Dijk van de Rotterdamse Dansacademie), wordt de andere helft beneden on derworpen aan een intake-gesprek en moeten de jongeren een presen tatie over zichzelf houden. Tijdens het 'praktijkgedeelte' let ten Sorber en Van Dijk vooral op zaken als souplesse, kracht en op namevaardigheid, dus hoe snel din gen worden opgepikt. „Er moet na tuurlijk ook wel talent zijn, maar als je geen souplesse hebt, dan gaat het niet lukken", legt Van Dijk uit. „Je moet wel vijftien uur per week kunnen trainen. Het is ook niet zo erg als iemand een be paalde stijl niet beheerst, we kij ken naar de mogelijkheden." Tij dens de audities krijgen de aspi rant-leerlingen ook ruimte voor een improvisatiedans, om te laten zien wat ze in huis hebben. Een andere belangrijke vaardig heid is communicatie. De dansop leiding zal namelijk opleiden tot docent en niet zozeer tot uitvoe rend danser. Van Dijk: „De jonge ren die nu auditie doen, zijn al vijf tien of ouder. Dan ben je eigenlijk al te oud voor een professionele danscarrière. Zeker als leerlingen na deze vierjarige opleiding nog naar het hbo willen (de mbo dans opleiding werkt samen met de dansacademies in Rotterdam en Tilburg, om op die manier een doorstroom mogelijkheid te creë ren, red.). Als je uitvoerend danser wil worden, moet je op je achttien de, negentiende al heel goed zijn. Maar er zijn uitzonderingen en met deze opleiding kun je breed te recht." Van Dijk vindt het niveau van de groep 'heel wisselend'. „Maar er zit absoluut talent bij." Roy de Fouw (16) uit Goes noemt de auditie 'vrij pittig'. „Maar het ging best wel goed, want ik volg al dansles." Hij danst zelf het liefst jazz en modern. „Mijn ambitie is om dansdocent te worden, ik vind het leuk om choreografieën in el kaar te zetten." Uit Zevenbergen komt de even eens zestienjarige Amy van de Graaf Zij danst al vanaf haar vijf de en heeft een voorkeur voor jazz 'Je moet wel vijftien uur per week kunnen trainen' en urban. Ze heeft al eens auditie gedaan voor de (hbo) opleiding musicaltheater. „Daar ben ik in de tweede ronde afgevallen, het ni veau lag heel erg hoog." Haar uit eindelijke doel? „Een eigen ballet studio beginnen." De groep die straks aan de oplei ding begint, krijgt in het eerste jaar onderricht in de drie hoofd stromingen binnen de dans: kla- siek, jazz en modern. Daarna wordt één van de drie gekozen als hoofdvak. In juni - een exacte da tum is nog niet bekend - volgt er nog een tweede auditieronde. Die is bedoeld voor leerlingen die niet door het eerste jaar van de dansa cademie komen of afvallen bij au dities in andere plaatsen. door Luc Oggel GOES - Eigenlijk had haar zoon er moeten staan, maar die was op stap geweest en kon zijn bed niet uitkomen. En daarom had Sabrina Gabriëlse uit Goes zichzelf maar 'opgeofferd' om zaterdag zakken compost uit te delen aan klanten van de milieustraat in haar woon plaats. Het is zaterdagochtend aan het Gel- deloozepad een komen en gaan van auto's en karretjes vol met al lerhande afval. Maar vandaag kun- nen de klanten ook weer iets mee nemen bij de milieustraat: een gra tis zak gft-compost, aangeboden door Delta in het kader van de lan delijke compostdag. Het energiebe drijf verwerkt jaarlijks zo'n 400 miljoen kilo gft- en groenafval tot compost, een natuurlijke en dus milieuvriendelijke bodemverbete raar. Met het aanbieden van de compost bij alle milieustraten in Zeeland wil Delta iets terugdoen voor de mensen die netjes hun af val scheiden. Bij de Goese milieustraat staan ze ven pallets vol met zakken van der tig liter per stuk. Het is de taak van uitzendkracht Gabriëlse om ze uit te delen. „De meesten wil len de zak pas op de terugweg heb ben, als hun auto of karretje leeg is. Maar ik vind het juist makkelij ker om te geven als ze aankomen, want anders weet ik niet wie er ge had heeft en wie niet." De meeste klanten zijn volgens Ga briëlse wel op de hoogte van de ac tie en nemen graag een zak mee. „Sommigen wonen op een flat, dan heb je er natuurlijk niks aan." Gabriëlse mag per klant maximaal Sabrina Gabriëlse biedt een bezoeker compost aan. twee zakken weggeven. Ze moet ze zelf tillen en dat begint ze te merken. „Ik voel het behoorlijk in mijn armen en mijn rug. Eigenlijk had mijn zoon er moeten staan, maar die kon zijn bed niet uit om dat hij op stap was geweest. Hij werkt via het uitzendbureau. Ik heb wel gezegd dat ik dit niet voor vijf zoveel per uur ga doen." Een klant kan de actie van Delta van de milieustraat in Goes een zak foto Willem Mieras wel waarderen. „Dit zouden ze va ker moeten doen. Je kunt natuur lijk ook wel zelf compost schep pen op de milieustraat, maar dit zit al mooi in een zak." Delta gaf zaterdag in het kader van de landelijke compostdag gratis zakken compost weg bij de milieustraten in Zeeland. Die vonden gretig aftrek. GOES - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag van twee mensen het rijbewijs ingenomen. Een 43-jarige automobilist uit Goes werd rond half twee aan de Koepoort in zijn woonplaats ge controleerd op het rijden onder in vloed. Uit de ademanalyse bleek dat de man ruim drie keer te veel had gedronken. Hij kreeg een pro- ces-verbaal en zijn rijbewijs is inge vorderd. Even daarvoor werd een 25-jarige automobilist uit Goes betrapt op te hard rijden. Agenten zagen de man, vanaf het Groene Woud in Middelburg, met hoge snelheid naar de Schroebrug rijden. Op de snelweg bij 's-Heer Arendskerke reed de man vervolgens met 170 ki lometer per uur. Bij Goes kon de politie de auto achterhalen. Het rij bewijs van de 25-jarige bestuurder is ingevorderd en hij kreeg een pro- ces-verbaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46