Havermans TMZ-kampioen BenZeker nl Nijpjes verrassend winnaar Rabo Top Dressuur Driemaal winst voor hockeyers De goedkoopste zorgpolis van Nederland? Titel gaat voorbij aan Schuit en Van den Buijs door ontbreken licentie. Miranda Weijermans heeft weinig aan winst in voorrondes. Vrouwen Vlissingen en mannen Rapide en Olympia succesvol. Na een valpartij in de TMZ-wedstrijd ontstaat een kopgroep met onder anderen Schuit, Van den Buijs en Havermans. foto Willem Mieras door Wim de Vos •s-HEERENHOEK - Het gaat er naar uitzien dat het duo Jacq Schuit en Tjitte van den Buijs een belangrijk stempel gaat drukken in de wed strijden van TMZ. Vorige week, in de openingskoers van Nisse, won Van den Buijs en werd Schuit tweede. Zaterdag, in het TMZ-kampioenschap, was het net andersom: Schuit één en Van den Buijs twee. Desondanks werd geen van de twee kampioen van de trimbond, omdat beiden geen TMZ-licentie hebben. De titel ging daarom naar de nummer drie: Ruud Havermans uit Nieuw-Vosse- meer. Jacq Schuit bezit kennelijk nog steeds over de conditie die hij vo rig jaar ook al had. Dat seizoen werd voor de Walcherse coureur een topjaar, toen hij zowel de Ne derlandse titel als de wereldtitel bij de vrije renners wist te behalen. Schuit is nog niets van zijn klasse verloren, hetgeen hij vorige week in Nisse en zaterdag op de winderi ge omloop in 's-Heerenhoek be wees. Reeds vroeg in de wedstrijd viel het peloton uiteen door een valpartij in de tweede ronde. Ed- zard van Ewijk werd daarvan het slachtoffer. Het uiteenvallen had tot gevolg dat het kampioenschap reeds vroeg in de beslissende plooi werd getrokken. Tien mannen kwamen op voorsprong, met on der meer het trio Schuit, Van den Buijs en Havermans en Franklin Klaase, Franqois Franse en Tiny van Rijsbergen. Telkens werd die groep verder uit gedund, totdat het trio Schuit, Van den Buijs en Havermans overbleef Schuit kwam met een kleine voor sprong op de overige twee over de finishlijn, won zodoende de wed strijd maar werd geen TMZ-kam- PTC Jacq Schuit verkeert net als vorig seizoen in een uitstekende vorm. Vorige week won hij de openings koers in Nisse. Nu wint hij de om loop van 's-Heerenhoek. pioen. Dat was weggelegd voor Ruud Havermans. Schuit en Van den Buijs hebben een licentie als amateur A bij de KNWU. Havermans reed in het verleden bij de amateurs (de huidi ge elite-categorie) en is sinds een paar jaar weer actief, nu bij de vrije renners. Vorig seizoen won de Brabander al verschillende wed strijden. Naast het wielrennen is hij ook actief als atleet, waarbij hij voornamelijk deelneemt aan een halve marathon. Theo van Don gen uit Sommelsdijk won in 's-Heerenhoek bij de amateurs B, Stefan Koole (Heinkenszand) in de categorie 40+ en Robin Collen- teur (Bergen op Zoom) was de sterkste in de S/P-klasse. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Alles winnen in voorronde van de Rabo Top Dressuurcompetitie was voor Miranda Weijermans niet voldoen de voor de eindzege. Die ging naar Chantal Nijpjes. De Middelburgse schreef zaterdag met U've Got It de beslissende kür op muziek op haar naam. Niet de overwinning van Nijpjes stond na afloop in manege Stal de Kroo ter discussie, maar het grote verschil in de beoordeling. Voor Nijpjes bedroeg het verschil tussen de beide juryleden maar liefst der tien punten. In de kür was jurylid Pauline Knols wel op de hand van de Middelburgse. Het verschil met haar collega Van TWist bedroeg bijna vijf procent. Dit had geen in vloed op de eindzege want ook Van Twist zette Nijpjes met U've Got It op de eerste plaats. Chantal Nijpjes bleek zaterdag over de beste eindsprint te beschik ken. In de aanloop naar de finale eindigde de amazone van de Hexa gon stal uit Schore met U've Got It in alle drie de wedstrijden op de tweede stek. Miranda Weijermans, die in de loop van de competitie met Ultano H naar de klasse Zi promoveerde, toonde zich steeds de beste. Ook in de klassieke proef - het opwarmertje voorafgaande aan de Kür - toonde de amazone uit Vlissingen zich met de zelfge- fokte ruin oppermachtig. Goed voor twee punten voorsprong in het voorlopige klassement op naas te concurrent Chantal Nijpjes. Voor Weijermans geen reden zich al rijk te rekenen. Met een fraai ge reden kür voerde Chantal Nijpjes de spanning nog extra op. Met een score van 69.13 procent nam ze re soluut de leiding. Een tweede plaats zou voor Weijermans toch nog voldoende zijn voor de eindze ge. Dit lukte haar echter niet. Met een derde plaats in de Kür eindig de ze als tweede in het eindklasse ment. Het brons was voor Emmy Bouthoorn met Parlando. PZC Maandag 14 april 2008 33 COES - Na twee nederlagen won nen de hockeysters van Vlissingen met 2-1 van Zevenbergen. Rapide leed een 1-0-verlies bij Shot. De mannen van die vereniging haal den fors uit bij Rapid. In de vierde klasse versloeg Olympia het hoger geklasseerde Liberty met 4-2. Vrouwen. Derde klasse. Zeven- bergen-Vlissingen 1-2. Vlissingen miste de geblesseerde Iris Koole, die dit seizoen niet meer in actie komt, en had maar net voldoende speelsters. De bereidheid om te werken was echter groot en straal de van het team af. Absolute uit blinkster was aanvalster Brechtje de Schipper. Na een rommelig be gin nam Vlissingen in de 19e mi nuut de leiding via een strafbal van Marte Scholma. Drie minuten voor de rust werd het 0-2 door Ca- ron Schuitema. Kort na de doelwis- selingen probeerde Zevenbergen iets te forceren, maar een verbeten strijdend Vlissingen hield stand. Shot-Rapide 1-0. Coach Mark-Jan de Jonge was kort maar zeer krach tig in zijn commentaar: „Wij wa ren matig, Shot was matig en het arbitrale duo was eveneens van dat niveau. De wedstrijd verdien de eigenlijk geen winnaar. Een duel om snel te vergeten." Vierde klasse. Olympia-Liberty 2-7. Een felle start leverde het op permachtige Liberty twee doelpun ten op. Via een fraaie solo verklein de Daphne Verhoeven die achter stand tot 1-2. Liberty verhoogde de druk en bepaalde uit een reeks strafcorners de ruststand op 1-6. Olympia bleef vechten om de scha de te beperken. Liberty scoorde nog wel 1-7, maar Verhoeven zorg de er voor dat het alsnog 2-7 werd. Mannen. Derde klasse. Rapid-Ra- pide 1-6. Het verschil was al in de eerste minuten duidelijk. Rapide opende scherp en gedreven, ter wijl thuisploeg Rapid tam uit de startblokken kwam. Binnen tien minuten kwam Rapide op 0-3 via Jelle Inghels, Hans Ringoot en Jo- chem Beaart. Halverwege scoorde de thuisploeg 1-3. Nog voor rust werd het 1-4. In de tweede helft liep Rapide uit naar 1-6. Vierde klasse. Olympia-Liberty 4-2. Via een fraaie combinatie met zijn broer Ingvar scoorde )org Ne ve in de zesde minuut 1-0. Olym pia hield Liberty daarna onder druk: 2-0. Via Gijs Schueler en Ing var Neve werd het 3-0. In de twee de helft werd het 4-0. Daarna moest de thuisploeg het initiatief aan de bezoekers laten, die in de slotminuten terugkwamen tot 4-2. Olympia heeft het verlies bij Li berty ingecalculeerd. Toch doen de vrouwen er alles aan om de nederlaag te beperken. De wed strijd eindigt in 2-7. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35