»ort vergroot prestige Isingel is het één zegetocht' Atleet gebeten door een hond Sneijder houdt Ajax op hoogte van PSV Spandoek weg in Serooskerke Booy is wat later, Verbeek gaat weg PZC Maandag 14 april 2008 I 31 hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhrhrhrhhhhhhbhri zich. Na 42,195 kilometer kwam hij solo aan op de Coolsingel. foto Olaf Kraak/EPA Zeeuwen in de marathon Op basis van de resultaten die de PZC gisteren bereikten, was Arjan Beije uit Burgh-Haamste- de de snelste Zeeuw in de Ma rathon van Rotterdam. Hij liep een tijd van 2.44.52, daarmee werd hij 112e. »- Andere Zeeuwen die onder de drie uur liepen, waren Jan de Wilde (Nisse) met 2.52.14, Martin Martens (Hulst) met 2.53.46, Frank van der Want (Middelburg) met 2.58.53 en Gert van den Vinden (Bigge- kerke) met 2.59.23. Jan de Wil de werd met zijn prestatie vier de in de categorie M50. Anita Joziasse uit Coes pres teerde uitstekend met een tijd van 3.13.44. Ze werd daarmee tweede in de categorie V45. Er deden in totaal 26 Middel burgers mee aan de marathon van Rotterdam, Vlissingen tel de 25 lopers. y Er deden ook Zeeuwen mee aan de marathon van Londen. Rinus Witte uit Sint-Laurens was de snelste Zeeuw in 2.58.04. Jack van Aspert uit Middelburg kwam tot 3.21.03, daarmee was hij net sneller dan zijn stadgenoot Marius Be- suyen met 3.22.50. John Gue- quièrre, ook uit Middelburg liep 3.27.30. Suzanne Ge- schiere (Middelburg) liep 3.49.22, Rudi Cormelis (Bres- kens) 4.09. (PB op www.pzc.nl vindt u alle resul- taten van Zeeuwse lopers dam, in een tijd die tot gisteren zijn persoonlijk record was: 2.06.39 uur. Een jaar later werd hij tweede in Amsterdam en won hij in Seoel. Tweemaal liep hij in New York, eenmaal in Parijs. Verder kwam hij in actie in Chicago. Al tijd bracht hij het tot prima klasse ringen. Maar een echte kampioen, erkend door iedereen, werd hij niet. Kipsang heeft zwijgzaamheid tot kunst verheven. „Ik ben heel blij dat ik hier heb gewonnen. Het weer was goed, het parkoers was goed, en ikzelf, ik voelde me ook goed", is ongeveer de langste zin die de kleine Afrikaan gisteren uit sprak. Wat we verder van hem we ten? Hij is getrouwd, heeft twee kinderen en woont in Eldoret. Daar traint hij op het complex van zijn managementsbureau, Global Sports van Jos Hermens. Wie iets meet wil weten over de conflicten in zijn vaderland moet zich tot ie mand anders wenden: „We kun nen nu weer goed trainen." Zodra de belangstelling zich even op iemand anders richt, draait hij zijn kale hoofd weg, de ogen lijken zich dan de Afrikaanse savanne te visualiseren, Kipsang is dan in en kele seconden mijlenver van de hectiek in Rotterdam. De nieuwe toptijd in Rotterdam is niet alleen het werk van de atleet Kipsang, maar komt voor een be langrijk deel op het conto van de racemanagers Eric Brommert en Joop Adelmund. „Wij geven vanaf de motor constant aan de atleten aan of het goed gaat. Toen Willi am na 28 kilometer al uit de groep weg wilde gaan, hebben we hem gezegd dat het beter was om nog even te wachten." „Maar na 34 kilometer was hij niet meer te houden. Hij sloop als het ware uit de groep weg. Het is ra zend knap om acht kilometer op kop te gaan en niet te verslappen", aldus Eric Brommert, die Kipsang uiteindelijk naar zijn toptijd lood ste. „Hij moest de laatste kilometer in 2.55 minuten afleggen om binnen de 2.06 uur te blijven. Uiteindelijk deed hij 2.51 minuten over dat laat ste stuk. Grote klasse." waarop hij op een brancard werd weggedragen, haalde de landelijke pers. „Ik wilde in minder dan vier uur fi nishen, maar door de hitte lukte dat niet. Om toch nog binnen vie renhalf uur de eindstreep te berei ken, sloeg ik een drankpost over. Dat had ik achteraf beter niet kun nen doen. Het positieve aan dat verhaal was wel dat ik me na dat infuus gelijk weer topfit voelde", blikte hij terug. Dat was een leermoment voor de hardloper en gisteren verscheen hij weer helemaal fit en goed ge traind aan de start. „Het weer was geweldig vandaag, een goede tem peratuur en gelukkig hebben we het droog gehouden. Dat is ook voor de toeschouwers wel zo pret tig. Ik had me niets beters kunnen wensen." Het zwaarste deel van het par cours is volgens Stokvis de Stadion- weg. „Dat is een kwelling", legde hij uit. „Dat is zo'n lang stuk. En ook het gedeelte door het Kraling- se Bos is niet echt prettig. Het kan behoorlijk doods zijn daar. Maar zodra je de Coolsingel opdraait, is het één grote zegetocht. Daar doe je het toch allemaal voor." De hardloper finishte uiteindelijk één minuut boven zijn streeftijd van vier uur. Op de vraag hoe zijn herstel eruit gaat zien, antwoordde de zichtbaar vermoeide atleet: „Met een paar donkere Belgische biertjes en de nodige aspirines te gen de spierpijn." Stokvis kan zich nu weer richten op de Zeeuwse Kustmarathon die in oktober gelopen wordt. Ook daar is hij geen onbekende. Alle vijf keren nam Stokvis deel aan die hardloopwedstrijd. „De Mara thon van Rotterdam is een spekta kel, de Zeeuwse Kustmarathon is gewoon prachtig. Het is een lood zware tocht, maar het komt mooi uit dat ik ze allebei kan lopen", leg de hij uit. Vanaf juli zal hij zich volledig rich ten op de Kustmarathon. Dat zal dan zijn dertigste marathon in to taal zijn. Zijn antwoord op de vraag wat hij na het bereiken van die mijlpaal gaat doen, is duidelijk: „Gewoon doorgaan", zegt hij resoluut. „En volgend jaar ga ik gewoon weer in Rotterdam van start." Peter houdt mij rustiger. Dat ben ik de afgelopen jaren ook van mezelf geworden, maar ik heb nog wel momenten dat ik als een pingpongbal door de kamer ga." Judoka Edith Bosch in Sportweek over haar relatie met baanwielrenner Peter Schep. „Mocht het daadwerkelijk bestaan, dan hoop ik niet opnieuw gebo ren te worden. Ik wil geen tweede kans. Natuurlijk zijn er zaken waar ik spijt van heb, maar het verleden moet je laten rusten. Hoe je ook leeft, je lééft." FC Twente-spits Blaise N'Kufo in VI over leven na de dood. „]e moet zeker langskomen. Dan zul je zien dat wij niet aan de whisky, sigaren en vrouwen zitten. Dat is een beeld uit cowboy films. Het klopt dat we veel geld verdienen. Daarom benaderen we het kaartspel juist serieus." Oud-tennisser Boris Becker is nu prof-pokeraar. In AD. „Hoe ik later herinnerd wil worden? Als een aardige kerel. Als een goede Formule i-coureur is ook mooi, maar niet het belangrijkste. Aardig te worden gevonden vind ik belangrijker." Formule i-coureur Jarno Trulli in Formule 1 Race Report. „Ik hoef ook niet per se op tv. Ik word vaak gebeld, maar ik wil alleen op televisie als ik echt iets te melden heb, ik wil geen opvul ling zijn." Oud-bokser Regilio Tuur hoeft zichzelf niet te bewijzen in tv-programma's. In DAG. De Belgische atleet Luc Gerlo werd zaterdag bij de Scheldeloop gebeten door een hond. Het dier had zich rond het 20 kilometerpunt losgerukt van zijn baas en was het parkoers op gelopen. Luc Gerlo uit het Belgische Temse werd daarvan het slachtoffer. Gerlo, die in de voorste gelederen liep, werd in zijn rechterbeen gebeten. Strompelend legde Gerlo de laatste paar kilometer naar de aankomst af om uiteindelijk als zevende te eindigen. De Belg hield een behoorlijke wond over aan de beet. Wesley Sneijder voetbalt al het hele seizoen bij Real Madrid, maar de mid denvelder is Ajax nog lang niet vergeten. De betrokken heid gaat zelfs zo ver dat Sne ijder gisteren vanuit Madrid zijn oud-ploeggenoten van de ontwikkelingen bij PSV- FC Twente op de hoogte hield. Sneijder zocht om tien over vier nog telefonisch con tact met Alphons Groenen dijk, assistent-trainer van Ajax. Hij vroeg naar de veilig heid in Groningen en praatte Groenedijk bij over het duel van PSV. Sneijder volgde dat duel op de televisie. RUG UMMER Het organisatiecomité van het skeelerevenement Domburg on Wheels is een spandoek armer. Door de co mitéleden en de eigenaar van het perceel in Serooskerke, waar het spandoek was ge plaatst, is overal gezocht, maar van het spandoek ont breekt elk spoor. Er is dan ook aangifte gedaan bij de po litie. Door de verdwijning van het spandoek ontstaat een schade post van vele honderden eu ro's. Domburg on Wheels wordt komende zaterdag ver reden. Trainer Gertjan Verbeek van Heerenveen heeft de persconferentie na afloop van het duel tegen Sparta niet bij gewoond. De naar Feyenoord vertrekkende coach had giste ren al de smoor in over de ne derlaag (4-2), maar zijn hu meur werd nog slechter toen na bijna een kwartier zijn Sparta-collega Foeke Booy er nog niet was. „Ik heb nu lang genoeg gewacht, ik ben weg." Booy was laat omdat hij de pers in de wandelgangen te woord stond over de sensatio nele wedstrijd, waarin Hee renveen een 2-o-voorsprong uit handen gaf 18 De wereldkampioenschappen zwemmen op de kortebaan in Manchester hebben maar liefst achttien wereldrecords opgeleverd. De Zimbabwaanse Kirsty Coventry en de Ameri kaan Ryan Lochte hadden het grootste aandeel met ieder drie mondiale toptijden. Ook Marleen Veldhuis had een belangrij ke bijdrage met haar records op de 50 vrij en met de Neder landse vrouwen op de 4x100 vrij en 4x200 vrij. Bijna alle toptij den in de MEN Arena werden gerealiseerd in het nieuwe revo lutionaire zwempak van Speedo. Alleen de Russen zwommen in een andere outfit. In totaal zijn sinds de introductie van de LZR Racer in februari nu achttien wereldrecords in het 50-me- terbad en zeventien op de kortebaan verbeterd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33