Sport Plezier en resultaten gaan prima samen bij tennissers van MLTC Motorcross in Rilland na ongeluk afgelast De Schelde kan titel nu al vergeten TTC Delta Middelburg voldoet aan plicht Middelburgse formatie sterkste in Zeeuws onderonsje met Tiola. Vlissingse tennisploeg gaat ten onder tegen Drive: 4-2. Jeugdige crosser uit Roosendaal loopt bij val hersenschudding op. Tafeltennisploeg is op zoek naar nieuwe spelers. Lichtpuntje tafeltennissers Arnemuiden W PZC Maandag 14 april 2008 [29 Een beeld van de wedstrijd in de clubklasse. foto Willem Mieras door Sven Bakker MIDDELBURG - De Zeeuwse tennis- strijd in de derde klasse van de lan delijke competitie is in het voor deel beslist van MLTC. Het team won thuis in Middelburg met 6-2 van Tiola uit IJzendijke. De overwinning kwam niet onver wacht, gezien het feit dat MLTC over een op papier sterker team be schikt dan Tiola en de potentie heeft voor het kampioenschap te gaan. Het mogelijke kampioenschap werd door Sjoerd Huis in 't Veld, één van de spelers van MLTC, iet wat getemperd. „Dat moet een beetje semi-serieus worden opge vat", omschreef Huis in 't Veld. „De titel is vooral de wens van de club en wij als spelers doen het meer voor het plezier." Het plezier werd tot nog toe wel omgezet in resultaten. Op de eer ste speeldag werd er met 5-3 ge wonnen, gisteren met 6-2. Huis in 't Veld, Milou Flohil en Saskia Oranje wonnen hun enkelspelpar tij, Raymond Barten verloor van Ruben Haverbeke. door Sven Bakker SAS VAN GENT - Het zat er aan te komen en zaterdag gebeurde het. Voor het eerst in vier jaar liep het tennisteam van De Schelde tegen een nederlaag aan in de hoofdklas se van de districtscompetitie. De Schelde verloor in Sas van Gent met 4-2 van Drive. De kans op het vierde kampioenschap op een rij werd hierdoor tot bijna nul gereduceerd. Aanvoerder Michel Kokelaar was duidelijk over de ne- Oranje en Flohil waren samen suc cesvol in het vrouwendubbelspel, terwijl Piet Nagel en Barten met 5-7 in de derde set verloren van Haverbeke en Patrick Marteijn. Nagel/Oranje en Huis in 't Veld/Flohil pakten de overige pun ten in het gemengddubbelspel. Het enige smetje op de winst vond Huis in 't Veld het verloren mannendubbelspel. „Die verloren wij nu voor de tweede keer op rij. De eerste set werd beide keren goed gewonnen, maar daarna viel het steeds weg. Dat leeft echt bij ons in de ploeg. Want eigenlijk 'Ik ben vooral blij dat ik weer lekker kan trainen en m'n wedstrijden kan spelen' hadden wij met 7-1 moeten win nen, in plaats van 6-2." Tevreden was Huis in 't Veld wel over zijn eigen wedstrijd. „Ach, het was goed genoeg, meer hoefde het niet te zijn. Vorige week ging het slecht en nu was het al wat be ter. Ik ben vooral blij dat ik weer lekker kan trainen en m'n wedstrij den kan spelen. Ik had het name lijk helemaal gehad met tennis en pakte een paar weken geleden derlaag: „Drive was beter. Het is misschien voor de competitie goed dat er een keer iemand an ders kampioen wordt." Na de vier enkelspelen was de wedstrijd tussen Drive en De Schelde nog in evenwicht. Jurjen Mooibroek leverde een sterke pres tatie en sloeg in een partij met lan ge rally's net wat minder fouten dan zijn tegenstander Mart Flik- weert: 6-2 7-5. Rogier van Hous- selt rekende in een thriller af met Dylan Blackman. Van Housselt ver loor weliswaar de eerste set met 2-6, maar kwam twee keer in een tiebreak sterk terug. Michel Koke laar was kansloos tegen Jeroen Al- sinds september vorig jaar pas weer m'n racket op." Dat Huis in 't Veld het plezier te rugvond met zijn tennisracket blijkt uit het feit dat hij samen is gaan werken met Niels Stemer- dink, de trainer van Lesley Kerkho- ve, in Schiedam bij tennisschool Focus. „Lesley is vaak in het bui tenland, maar als ze er is train ik haar samen met Niels. Momenteel zit onder andere Romy Kerkhove, het zusje van Lesley, in de trai ningsgroep." Het tweede team van MLTC ging in dezelfde klasse in Breda hard on deruit uit tegen BLTV. Er werd met 7-1 verloren. BLTV is welis waar één van de sterkere teams uit de poule, maar MLTC had vorige week met de 6-2-zege op Putters- hoek aangetoond goed in vorm te zijn. Tegen BLTV zorgden Jeantien Bruijnzeel en Ingrid Weegels voor het enige punt van de dag door hun vrouwendubbelspelpartij met 7-5 en 6-3 te winnen. Het tennisteam van De Schelde gaat op voor het kampioenschap in de vijfde klasse. Nadat er op de eerste speeldag met 8-0 werd ge wonnen van Bathse Kreek, won nen de Vlissingers gisteren met 6-2 uit in Hoogerheide tegen Mat- temburgh. liet (1-6 1-6) en Dmitri Kaijser vond een net iets betere Donovan Blackman op zijn pad (4-6 4-6). Het dubbelspel bracht voor Drive de beslissing. Van Housselt en Ko kelaar waren niet opgewassen te gen Alliet en Dylan Blackman (3-6 3-6) en Mooibroek en Ruben Hen- drikse verloren van Donovan Blackman en Jurren Schut (3-6 4-6). Vooral in het dubbelspel van Van Housselt en Kokelaar had het punt voor het gelijkspel erin geze ten. „Rogier won weliswaar zijn enkelpartij, maar die lange partij ging ten koste van zijn spel in de dubbel", zei Kokelaar na afloop van de wedstrijd. door Herman Heuvink RILLAND - De clubwedstrijd van de motorclub Rilland op het Schelde- circuit werd zaterdag voortijdig beëindigd. In de openingsronde van de tweede manche bij de 85 cc kwam de 12-jarige Jim Groen uit Roosendaal ongelukkig ten val. De jeugdige crosser werd per am bulance overgebracht naar het zie kenhuis de Lievensberg in Bergen op Zoom. Na onderzoek bleek het om een zware hersenschudding te gaan. Na dit ongeluk werden de resterende manches niet meer ver reden. Daarvoor waren al diverse man ches verreden. In de klasse MX 2 was Mark Boot uit Burgh-Haam- stede de sterkste. De 16-jarige cros ser probeerde het deze wedstrijd met een KTM, nadat het voorsei zoen de mist in was gegaan. In bei de manches maakte hij een minde re start goed. In de eerste manche was het Stefan Hage uit Goes die de leiding pakte voor Erik Koote en Boot. In de volgende ronde had Boot echter orde op zaken gesteld en liet hij niemand meer in zijn buurt komen. Tholenaar Marco Pennings stuitte in zijn jacht op de koplopers op een zich hevig verzet tende Koote. Toen hij eindelijk wat afstand kon nemen van zijn kwelgeest, was Hage te ver weg om in het resterende gedeelte nog te bedreigen. In de tweede man che was het Pennings die de lei ding nam voor Koote en Loos. Op de aanvallen van de steeds sterker aandringende Boot had hij echter geen antwoord. De tweede positie kwam niet meer in gevaar. Hage kwam door een valpartij in de eer ste ronde buiten de toptien te recht. In het resterende gedeelte wist de 15-jarige KTM-coureur nog op te rukken naar de derde plaats. Bij de veteranen was Erik van der Wekken uit Zierikzee op zijn Hon da in beide manches de sterkste. Ook Ad Geldof uit Oostkapelle reed twee sterke heats en werd daarin beide keren vierde. Jordan-Lee van Maren uit Vlissin- gen reed een ijzersterke wedstrijd in de de klasse 65 cc. Op fraaie wij ze wist hij in in beide manches de concurrentie af te troeven. Plaatsge noot Troy van de Ketterij bleef met een derde plaats net streekge noot Rick van Belzen uit Westka- pelle voor. door Marco Verdoorn MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Delta Middelburg maak ten zaterdag in de voorlaatste wed strijd van het seizoen korte met ten met Kluis uit Geleen. In sport complex De Zandkuil eindigde het duel in een duidelijke 8-2-overwin- ning voor het team van trainer Peter Boon. „Ze speelden wel met een inval ler", relativeerde de oefenmeester de ruime zege. „Maar ik ben tevre den over de wedstrijd. Wouter van der Mark speelde een goede partij. Dat biedt perspectief voor de toekomst", complimenteerde hij zijn jeugdige speler. Volgende week mag de Middel burgse formatie in eigen huis aan treden tegen koploper Smash'70. Voor Wesley Wegman en kopman Jos Verhulst zal dat voorlopig het laatste duel in het geel-zwarte te nue van de Middelburgse eerstedi- visionist zijn. Wegman verkast naar het Belgische Immo Mortsel. Welke clubkleuren Verhulst vol gend seizoen zal verdedigen, is nog niet bekend. De 40-jarige Bra bander kreeg vorige week te horen dat zijn contract niet wordt ver lengd. Verhulst werd vorig jaar aangetrok ken om de vereniging naar de ere divisie te loodsen. Toen dat niet haalbaar bleek, mede door het wegvallen van Jan-Henk Bomhof, besloot de club pas op de plaats te maken en de doelstellingen voor volgend jaar bij te stellen. In de nieuwe visie is er geen plaats en geen geld meer voor Verhulst. Verhulst heeft nog geen nieuwe club. „Er zit wel iets in het ver Wesley Wegman won zaterdag twee partijen. foto Ruben Oreel schiet", verklapte hij. „Maar we zijn nog aan het onderhandelen." Hoe TTC Middelburg de aderla ting moet opvangen, is nog niet duidelijk. Twee bepalende spelers van dit kaliber laten zich moeilijk vervangen. Of wellicht Lennard Rodenburg, die uitkomt voor het Belgische Stekene, de Middelburg se gelederen komt versterken, kan de oefenmeester niet bevestigen. „Die link wordt al snel gelegd", ver telde Boon. „Eind april hopen we twee nieuwe spelers te presente ren." De Middelburgse equipe zal dit sei zoen naar alle waarschijnlijkheid op een tweede of derde plaats ein digen. „Dat is het maximaal haalba re", analyseerde Boon. „We zijn ze ker van handhaving, dat zal ons volgend jaar meer moeite kosten." MIDDELBURG - Voor de tafeltennis sers van Arnemuiden viel er in de derde divisie een lichtpuntje te no teren. Tegen Noad 3 werd het 5-5. Marc Hackenberg won driemaal, Wilbert Poppe en Danny Roks bei den eenmaal. In de hoofdklasse A haalde TTCM 2 volgens verwachting de finale van de play-offs. Na de 9-1-uitzege werd het nu ook thuis 9-1. De 6-4-zege van TTCM 3 op Red Stars was spectaculair. TTCM 3 kwam met 4-2 achter en toen kreeg Jeroen Louws bij een 4-3-achter- stand ook nog vier matchpoints te gen. Hij overleefde die, won zijn partij tegen Vincent van Kuijk en daarna kwam TTCM 3 niet meer in gevaar. Twee afgetekende zeges later stond TTCM 3 zomaar in de finale tegen SAR. In de jongens A-klasse bracht TTC Delta Middelburg kampioen Sala manders de eerste nederlaag toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31