Zoeken naar betaalbare Vlaamse regering stopt miljoenen extra in sluizencomplex Evergem Zak PZC De krant 5 weken voor 15 euro! Sluis is de cruciale schakel voor de binnenscheepvaart. 2 I Maandag 14 april 2008 PZC WIM HOFMAN Lang geleden was ik secretaris van een commissie die van mening was dat je het landschap van de Zak van Zuid-Beveland intact moest houden. Zo waren de leden van deze commissie er bijvoorbeeld voorstander van dat de elektriciteitsmasten en de kilometers kabels die nodig waren om de elektriciteit die van de kerncentrale landinwaarts ver voerd moest worden, maar langs de grote weg, de A 58, te plaatsen. Vanaf de weg zou men dan de indruk krijgen dat het landschap toch lelijk was en dat het niet de moeite waard was daarheen te gaan. De leden van de commissie wilden vooral voorkomen dat mensen dit kwetsbare gebied van de Poel zou den bezoeken. Dank zij dat soort mensen is de Poel wel min of meer bewaard gebleven. Er is nu echter een iet wat andere mentaliteit: men is van mening dat de Zak van Zuid-Beveland best bezocht kan worden en dus wordt ook een en ander voor de toerist geregeld. Zo vindt men dat men voor lichting over het landschap moet geven en dat daarvoor een bezoekerscentrum nodig is. Men legt paden aan en plaatst bordjes voor wandelaar en fietser, want velen van hen kunnen niet zonder. Men probeert in feite bezoekers te wijzen op de waarde en de schoonheid van het landschap in de hoop dat door een stijgende waardering er ook meer kans is op behoud van het mooie en unieke gebied met zijn dijkjes en kreken en welen. Binnenkort worden in het bezoekerscentrum filmpjes ge toond waarop stukken van het landschap te zien zijn en waar in een half dozijn Zeeuwse dichters het landschap van Zuid- Beveland bezingen. Ik hoop dat ze dat maar niet al te goed doen, want anders loop je kans dat toch te veel mensen naar dat landschap gaan kijken en de rust en de natuur verstoren. Men zou de indruk krijgen dat het landschap lelijk was COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties Kleintjes 0900-5628 722 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja. ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend. een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening In de Goese Zeelandhallen werd zaterdag de 22e Occasionshow afgesloten. Drie dagen lang boden 22 merkendealers keus uit in totaal 450 auto's. door Ondine van der Vleuten liep. Daar zat een gat, dat proviso risch gedicht was. En dan heb je geen garantie. Je moet het op ei gen kosten laten repareren." Kees: „Je kunt ook op Marktplaats kijken. Mijn neef heeft zo een Toyota gekocht. Daar moest hij dan wel een volle tank voor leegrij- den, naar Stadskanaal. Plus, je kunt geen verhaal halen als er iets mis is." Rob Straating, voorzitter van Mer kendealers Midden-Zeeland windt Kees en Karin Verschelling met Lucy (4), Marije (7) en Arno (1) voor hun Audi 80 uit 1991. De auto is aan vervanging toe. foto's Willem Mieras De stem van speaker Rob Straating schalt door de luidsprekers: „Uw droomauto staat er ze ker bij!" Het gezin Verschelling uit 's-Heer Arendskerke is vandaag op zoek naar die droomauto. Kees Verschel ling heeft een Golfje om mee naar het werk te rijden, zijn vrouw Karin rijdt een groene Audi 8o uit 1991. Die Audi hebben ze nu ze ven jaar en er beginnen manke mentjes aan te komen. De spoiler onder is kapot, vanwege te enthou siast genomen verkeersdrempels, maar motorisch is de auto nog in orde. Hier op de beurs krijgen ze minimaal 1250 euro terug voor de auto, mochten ze besluiten tot een aankoop. Karin (apothekersassistente) en Kees (sloper) zijn geen van beiden technisch onderlegd, als het om au to's gaat. De aanschaf van een au to is dus grotendeels een kwestie van vertrouwen. Karin: „Tot nu toe hebben we altijd via particulie ren gekocht. We hebben wel eens gehad dat de olie er een paar we ken na de koop zó vanonder uit- er geen doekjes om: de merken dealers hebben behoorlijk last van de toegenomen populariteit van de internet-autohandel. „Vroeger verkochten we in drie dagen tijd wel tweehonderd auto's, nu 134." Het aantal bezoekers was een veel voud van 2000, want zoveel gratis parkeerkaarten zijn verstrekt. Straating is zelf geen autoverkoper maar leraar in het dagelijks leven. Hij doet autotesten, schrijft voor het Zeeuws autojournaal. („Die fas cinatie voor auto's is mijn afwij king.") én zit in de organisatie van de Occasionbeurs. Om kwart over tien stapt de fami- lie Verschelling binnen. Ze zoeken allereerst een auto met beenruim te en hoofdruimte, plus verstelba- re stoelen. Verder moeten er ten minste drie zitplaatsen zijn voor de kinderen en in de kofferbak ruimte voor een boodschappen- krat en de kinderwagen. Een trek haak, voor het bootje, is handig. Natuurlijk moet de auto moto risch in orde zijn en geen gedeukt of beschadigd uiterlijk hebben. Prijs en kleur zijn minder belang rijk (Kees: „Desnoods roze!") og geen vijf minuten na binnenkomst wordt Kees verliefd op een metallic-blauwe Opel Zafira van 13.950 euro. Deze auto heeft 102.000 op de teller staan, is van 2003 en heeft ABS, airbags, air conditioning, boordcomputer, cen trale vergrendeling, cruise control, elektrische ramen voor, stuurbe krachtiging en een trekhaak. Maar voor Kees is het belangrijkste nog, dat hij er met zijn 2,02 meter goed inpast. Stoel en stuur kunnen bei de een heel eind versteld worden. „Mijn vrouw is 1,68, dus dat is be langrijk." Kunnen er ook drie zitjes achterin, vraagt Karin aan de Opel-verko- per. Hij knikt bevestigend. De stoe len op de tweede en derde zitrij Met de Opel Zafira Z1.6XE 16V Comfort is het, wat Kees betreft, liefde op het eerste gezicht. Al was het maar omdat hij er helemaal in past. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Wout Bareman EVERGEM - De Vlaamse regering pompt dit jaar nog eens 2,6 mil joen euro in de modernisering en uitbreiding van het sluizencom plex bij Evergem, ten noord van Gent. De oude sluis heeft met het schutten van schepen met in to taal 16,1 miljoen ton goederen aan boord zijn topcapaciteit bereikt. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan een tweede, grotere sluis. In totaal heeft het Vlaams Gewest de afgelopen jaren 22,4 mil joen euro geïnvesteerd in het slui zencomplex, de verbinding tussen het Kanaal Gent-Terneuzen, de Ringvaart om Gent en het Bel gisch-Franse achterland. Minister Hilde Crevits (Openbare Werken) spreekt van een 'cruciale schakel' in de Noord-Zuidroute tussen Rot terdam en Frankrijk. Ze gaf zelf het startsein voor de laatste fase van de sluiswerken. Hoe belangrijk de sluispassage bij Evergem is voor de internationale W* De Vlaamse regering trekt 2,6 miljoen euro uit voor een nieuw bedieningsgebouw van de sluis bij Evergem. Brussel stak al 22,4 miljoen in de nieuwe sluis. binnenvaart, bleek enkele weken geleden nog, toen boze Vlaamse ambtenaren de huidige sluis een week lang blokkeerden. Er verza melden zich een kleine 150 bin nenschepen voor de sluis. De scha de liep in de miljoenen. De 2,6 miljoen, die nu nog beschik baar is gesteld, is bestemd voor een nieuw bedieningsgebouw. De bouw daarvan is in volle gang. De sluisdeuren voor de nieuwe sluis worden dit najaar geplaatst en in die periode wordt ook de aanleg van de elektromechanische uitrus ting voltooid. Minister Crevits ver wacht dat ze in februari 2009 het eerste schip door de nieuwe sluis kan loodsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2