Cabenda is de stoorzender verdriet in pas op de plaats maken S0rt Jong Ambon volhardt in kampioensstrijd Tweedeklasserschap HW'24 is in gevaar Vlissingen Zeelandia Middelburg verspeelt gelijkspel in blessuretijd. Middelburgse formatie verslaat op eigen veld Grenswachters: 5-1. Jean Paul de Kraker net naast podium Onverwacht verlies voor driebanders BC Vlissingen lijdt verlies in slotwedstrijd Drie nieuwe spelers voor Zierikzee Zeeuwse turnsters naar finale NK Jean-Philip Becht gaat van LRC naar SHO Zeeuws-Vlaamse ploeg gaat schlemielig onderuit tegen Dongen. WPZC Maandag 14 april 2008 27 door Armando Langebeke GOES - Met een prachtige treffer diep in blessuretijd hield Michael Cabenda de voetballers van Goes gisteren in de race voor voor de na- competitie. Zondag-derdeklasser Goes won het inhaalduel met Zee landia Middelburg met 2-1. Het zag er lange tijd naar uit dat de thuisploeg de punten niet in ei gen huis zou houden. Zeelandia Middelburg, dat voor aanvang sa men met Vlissingen bovenaan stond in de derde periode, speelde in de beginfase met veel vertrou wen. Goes stelde daar weinig te genover. „Bij ons ontbreekt de over-mijn-lijk-mentaliteit een beet je", zei invaller Rosanno Acton na derhand. Zeelandia Middelburg kwam dan ook op voorsprong. Jerfy Booy werd - volgens Goes - in buiten spelpositie aangespeeld en schoot de bal keurig langs Goes-doelman Sven Wolkenhauer. Goes moest vol aan de bak om in de strijd te blijven voor de belangrijke derde plaats (nu Vlissingen kampioen is neemt de nummer drie op de rang lijst een periodetitel over). Na een uur bracht trainer Karei Vergou wen Rosanno Acton in voor Cla rence Pahlad en liet hij zijn ploeg achterin één op één spelen. Dat re sulteerde in een half uurtje leuk voetbal met volop kansen voor bei de ploegen. Booy, Michael Linger en Albert Koe waren namens Mid delburg gevaarlijk. Voor Goes was met name Niels Paardekooper een aantal keren ongelukkig in de af werking. Het was echter dezelfde Paardekooper die aan de basis stond van de aansluitingstreffer. Hij bracht de bal van de linkerkant voor het doel. Padden van de Wa ter schoot vanaf de rand van het strafschopgebied de bal keurig ach ter Middelburg-keeper Rick Wieg- mans. Goes maakte zich op voor het slot- offensief, hopend op een late tref fer die nog kwam ook. Verdediger Michael Cabenda nam de bal prachtig uit de lucht op zijn schoen en schoot hem diagonaal het doel in. Goes-Zeelandia Middelburg 2-1 (0-1). 33. Jerfy Booy 0-1, 66. Padden van de Wa ter 1-1, 90(+3) Michael Cabenda 2-1. Scheidsrechter: Van Engelen (Tilburg). Ge le kaart: Jerfy Booy (Zeelandia Middel burg), Padden van de Water (Goes). Aan tal toeschouwers: 150. VLISSINGEN - De tegenstellingen waren gisteren wel erg groot bij de twee Vlissingse ploegen in de der de klasse A van het zondagvoet bal. Vreugde was er bij VC Vlissin gen dat dankzij een 3-1-zege bij Clinge het kampioenschap veiligs telde. Even verderop was de degra datie van Walcheren officieel een feit dankzij een 2-3-nederlaag te gen Meto. Walcheren-Meto 2-3: In een echt degradatieduel keek Walcheren halverwege tegen een 0-2-achter- stand aan via twee treffers van Pas cal Broos. De Vlissingers toonden echtere veerkracht en kwamen in het laat ste kwartier terug tot 2-2, doordat ook Mourad Bobouh tweemaal het net wist te laten bollen. Een minuut voor tijd pakten de bezoe kers echter toch nog de winst via een treffer van Giacomo Terrana: 2-3. Door dit resultaat klom de ploeg uit Hoogerheide ten koste van Clinge naar de tiende plaats op de ranglijst. Walcheren-Meto 2-3 (0-2). Pascal Broos 0-1 en 0-2, Mourad Bobouh 1-2 en 2-2, Giacomo Terrana 2-3. VLISSINGEN - In de vierde klasse B van het zondagvoetbal gaven Jong Ambon (5-1-zege op Grenswach ters) en SC Gastel (3-0 bij DIVO) niets op elkaar toe in de strijd om het kampioenschap. Domburg won met 1-0 bij Vivoo, waardoor degradatie voor deze ploeg een feit werd. Zeeland Sport, dat zelf niet in actie kwam, is door de nederlaag van Vivoo in ieder geval gevrijwaard van recht streekse degradatie. Jong Ambon-Grenswachters 5-1: De Middelburgers kenden een pri ma start. Binnen tien minuten was het via Josimar Pattinama en Martin Waisapy snel 2-0. Beide ke ren was routinier Eldridge Pentu- ry de aangever. Geklungel achterin stelde Roel Velthuis in staat de spanning terug te brengen (2-1), maar al snel bracht Josimar Pattina ma de marge weer terug tot twee doelpunten: 3-1. Ruim een kwartier na het begin van de tweede helft maakte inval ler Paulo da Silva Gomes aan alle twijfel een einde door 4-1 te sco ren, waarna Delano de Keuning kort voor tijd de eindstand op 5-1 bepaalde. Bij beide treffers leverde Josimar Pattinama de voorzet. Vivoo-Domburg 0-1: De bezoe kers speelden zonder al te veel in zet en beleving, maar kwamen toch kort voor rust op voorsprong via Robin van de Velde: 0-1. Omdat Vivoo niet in staat was voor gevaar te zorgen kon Dom burg het zich na rust zelfs permit teren om de nodige kansen onbe nut te laten. Niettemin werd drie punten uit Huijbergen meegeno men. WELBERG - Jean Paul de Kraker van SBC is op het Nederlands kam pioenschap driebanden extra klas se vierde geworden. De biljarter uit Hoek speelde een prima toernooi, maar werd op ba sis van zijn moyenne van het po dium gestoten. Winnaar werd Jil- do Keur uit Leeuwarden. De Kraker haalde negen punten en kwam aan een gemiddelde van 1.209. RILLAND - De driebanders van Hoondert/de Waard leden in de vierde divisie driebanden een on verwachte nederlaag tegen Van Halteren/Blom: 2-6. Het gemis van tweede man Sjaan van Kuyk deed zich gevoelen. Bram de Waard won zijn partij. Eddy der Weduwe, Frans de Koek en Johan Visser kregen een neder laag te slikken. VLISSINGEN - De basketbalsters van BC Vlissingen verloren in de hoofdklasse met 51-61 van Black Eagles. In deze laatste competitie wedstrijd stond niets meer op het spel. BC Vlissingen liet het met na me voor rust afweten. Het was de derde nederlaag deze competitie. Scores BC Vlissingen: Nanon Doeland 16, Linda de Meij 12, Elisa Kuipers 9, Mar- jolijn van Galen 7, Immie Pattikawa 3, Jes sica Verhage 2 en Astrid Hilbert 2. ZIERIKZEE - Frank van der Helm, Daan Ruitenbeek (beiden Dreischor) en Werner Boot (Brou wershaven) spelen volgend voet balseizoen bij Zierikzee. Het aan tal nieuwelingen komt daarmee op zes. In een eerder stadium wer den doelman Stefan Smalheer (ZSC'62), Robert Jan van der Ge- nugten (Colijnsplaatse Boys) en Arjan Pijnen (Goes) gestrikt. TWELLO - Drie Zeeuwse turnsters hebben zich zaterdag geplaatst voor de finale van het nationaal kampioenschap tweede divisie op 24 en 25 mei in Reusel. In de categorie jeugd eindigde Cha ds van den Velde (MTV'69) op de zesde plek. Lisa Hendrikse (TSZ/Hygiea) werd gedeeld zeven tiende bij de junioren. Ninah Hu- bregtse (Delta Sport) werd zeven de bij de pupillen 1. GOES - De uit Terneuzen afkomsti ge Jean-Philip Becht speelt vol gend seizoen voor - nu nog - zater daghoofdklasser SHO uit Oud-Be- ijerland. Hij is momenteel met tien goals topscorer van LRC uit Leerdam. Becht vertrekt omdat de technische commissie van die za terdaghoofdklasser niet met hem verder wil. Becht is afkomstig van Terneuzense Boys. nummer drie, 't Zand. Zolang het nog kan, moeten we vol voor de ti tel gaan." In een spannende wedstrijd moes ten de Zeeuwen gisteren hun meerdere erkennen in de ploeg uit Dordrecht. RCS had veelvuldig bal bezit en creëerde kansen, maar liet deze mogelijkheden veelal liggen. EBOH had minder moeite met de afwerking en besliste zo de wed strijd. Binnen een kwartier werd de wed strijd al opengebroken door EBOH-aanvaller Wesley Loos: 1-0. Pas in de tweede helft werd RCS gevaarlijk. De ploeg kreeg een paar kansen, waarbij Dennis de Nooijer met een kopbal de paal raakte. Hierna gaf de doeltreffendheid van EBOH de doorslag. Uit een voorzet van Jeffrey Monster maak te Wesley Loos zijn tweede doel punt van de middag: 2-0. De Souburgers gaven de moed nog niet op en vijf minuten voor tijd maakte Dennis de Nooijer de aansluitingstreffer. De vreugde Romeo van Aerde: 'Zolang het nog kan, moeten we vol voor de titel gaan' was echter maar van korte duur, want drie minuten later maakte Remco van Gooi eenvoudig de 3-1. Doordat Menno de Nooijer zijn ve ters zat te strikken, werd buiten spel opgeheven en kon de Dordtse spits zo doorlopen. Toen Yordy Nijland in de negentig ste minuut wegens natrappen rood kreeg, leek de wedstrijd voor RCS voorbij. Maar de scheidsrech ter trok een kwartier extra speel tijd bij. In de 98e te minuut maak te Hoessein Bouzambou de 3-2. RCS ging met tien man nog dap per op zoek naar de gelijkmaker, maar de stormloop werd weer staan door de thuisploeg. Romeo van Aerde: „De jongens hebben er vandaag keihard voor geknokt. Zelfs na de 2-0 en 3-1 gin gen ze er nog voor. Het was alleen allemaal net niet." EBOH-RCS 3-2 (1-0). 13. Wesley Loos 1-0, 67. Wesley Loos 2-0, 85. Dennis de Nooijer, 88. Remco van Gooi 3-1, 90 (+8). Hoessein Bouzambou 3-2. Rode Kaart: 90. Yordy Nijland (RCS) door Peter van Kouteren HULST - Voor HW'24 is de gifbe ker nog niet leeg. De formatie van Michel Leonhart ging gisteren op eigen veld schlemielig onderuit te gen titelkandidaat Dongen (2-3), zag naaste belager Madese Boys profiteren van de vierde nederlaag op rij en deelt met de ploeg uit Ma de met nog twee wedstrijden te spelen de tiende plaats. Met Oosterhout, Halsteren en Ma dese Boys als belangrijkste concur renten hangt voor de ploeg uit Hulst het tweedeklasserschap in middels aan een dun draadje. „Het wordt kiele kiele,", besefte Ja- ri Vyaene, die met een polsbreuk aan de kant bleef „We kunnen er in blijven. Hét sleutelwoord in de ze klasse is effectiviteit." „Er is met veel inzet, passie en strijd gevoetbald. Dan moet-ie een keer goed vallen", treurde trainer Michel Leonhart na afloop van de wedstrijd. HVV'24-Dongen 2-3 (1-3). 12. Richard van der Lee 0-1, 15. Michal Szczawinski 1-1, 33. Stijn Biemans 1-2, 41. Stijn Bie- mans 1-3, 61. Kieran O'Shea 2-3. Scheids rechter: M.W. Nijsse (Oost-Souburg). Ge le kaart: Daan Andries (Dongen). Aantal toeschouwers: 300. Geert Bosschaart (rechts) belet Mare Alfons de doorgang. Johan de Goede ren kijkt toe. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29