Sport Tom Boonen heeft na de hel en zijn coach Vroemen uit elkaar Coen Vermeltfoor wint in Drenthe, Nu alleen nog een snel Traksel wordt verkeerd gestuurd zwempak voor VDH Atleet wordt verliefd op de vriendin van zijn adviseur. Johnny Hoogerland rijdt naar mooie zesde plaats in klassieker. 24 I Maandag 14 april 2008 PZC i APELDOORN - Aan de samenwer king tussen atleet Gert-Jan Liefers en zijn adviseur Simon Vroemen is na een jaar abrupt een einde ge komen. De oorzaak ligt in de privésfeer: Liefers is een relatie gestart met Vroemens vriendin Adriënne Her zog, die zelf een Nederlandse to patlete is. Vroemen brak onmiddel lijk met Liefers toen hem dat ter ore kwam. De 29-jarige Liefers zit met de si tuatie in zijn maag, maar is realis tisch genoeg om in te zien dat hij en gewezen de steepletopper Vroe men hun samenwerking onmoge lijk konden voortzetten. „Ik werd verliefd op Adriënne en de gevoe lens bleken wederzijds." Hij vindt het logisch dat Vroemen en hij niet samen verder konden. „Het is erg vervelend allemaal, maar een breuk met Simon was onvermijdelijk." De verwijdering van Vroemen heeft: geen invloed op de werkwij ze van Liefers en op zijn olympi sche ambities. „Simon was mijn adviseur. In mijn trainingssituatie verandert niet zoveel." Simon Vroemen was gisteravond niet bereikbaar voor een reactie. Simon Vroemen HOOCEVEEN - Coen Vermeltfoort heeft in Hoogeveen de Profronde van Drenthe gewonnen. De ren ner van bet Rabobank Continen tal Team read or de laatste beklim ming w°g ar» zijn medevluchter Bobbie Ttak: 1 en soleerde naar de winst. Achter hem Weid aksel naar een verkeerde weg gestuurd, waardoor hij niet meer meedeed voor de po diumplaatsen. Stefan van Dijk kwam als tweede over de meet, Fulco van Gulik sprintte naar de derde plaats. De Zeeuw Johnny Hoogerland reed naar een uitste kende zesde plaats en bevestigde daarmee zijn grootse vorm. De woedende Traksel kreeg pas na twee kilometer te horen dat hij verkeerd gereden was. „Hierdoor verlies ik w 1 mijn leiderstrui uit de Lm. buur, niet te geloven", i eurde hij na afloop. „Het gebeurt zo vaak in Nederlandse koersen dat je verkeerd wordt gestuurd." Tot verbazing van het publiek kwam de nummer twee, Stefan van Dijk, juichend over de streep: „Ik ging ervan uit dat ik voor de winst sprintte, dacht dat beide kop lopers terug waren gehaald. Maar dat was helaas niet zo." Chantal Beltman schreef de Ron de van Drenthe voor vrouwen, die meetelt voor de wereldbeker, op haar naam. De Slagharense reed al na 66 kilometer weg uit het pelo ton op de Drentse keien. Zij deed dat in het gezelschap van de Fran- qaise Touffet en de Duitse Duster en schudde haar twee medevlucht- sters in de straten van finishplaats Hoogeveen af om naar de zege te soleren. Een peloton achtervolgsters hield Beltman in de laatste twintig kilo meter constant in het vizier, maar haar ploeg Team High Road stopte vakkundig af. Voor de 31-jarige Beltman was het de vierde wereld bekerzege uit haar lange loopbaan. MANCHESTER - Bijna alle toptijden op het WK zwemmen kortebaan in Manchester, die goed waren voor een bonus van 10.000 euro, werden gerealiseerd in het nieuwe revolutionaire zwempak van Spee- do. Alleen de Russen zwommen op de 4x100 wissel in een outfit van Arena. In totaal zijn sinds de introductie van de LZR Racer in februari nu achttien wereldrecords in het 50-meterbad en zeventien op de kortebaan verbeterd. De invloed van het pak is daarmee wel bewe zen. Ter vergelijking, tijdens de olympische jaren tussen 1988 en 2004 werd gemiddeld vijf wereldre cord aangescherpt. „Dat het pak bijdraagt is voor hon derd procent duidelijk, daar hoeft niemand meer aan te twijfelen", al dus technisch directeur jacco Ver- haeren. Ondanks de discussie, die in zwemland over de LZR Racer is losgebarsten, onderstreepte de we reldbond zaterdag nogmaals dat de outfit aan alle regels voldoet. De Nederlandse zwemploeg heeft ook de beschikking over de LZR Racer. Alleen Pieter van den Hoo- genband heeft een persoonlijk con tract met Nike. De Amerikaanse firma heeft aangekondigd voor de drievoudig olympisch kampioen een nieuwe, snelle outfit te ma ken. Alessandro Ballan (rechts) trekt op de wielerbaan in Roubaix de sprint aan, Fabian Cancellara zit in tweede positie, Tom Boonen is klaar om de beslissende jump naar de overwinning te maken. foto Yves Logghe/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 26