Sport PSV mist een Top vijf is ver weg voor Feyenoord na schrijnend verlies tegen Willem II Terneuzen wordt nu echt genaaid door de KNVB Blunders Ekramy en Lucius afgestraft door gretig Willem II: 3-1. Killersinstinct Farfan brengt de koploper nog naast FC Twente. Sef Vergoossen: die titel komt er Louis van Gaal loopt zelfs een troostprijs mis 22 I Maandag 14 april 2008 PZC TOPSCORER EREDIVISIE 1. Huntelaar (Ajax, foto) 32 2. N'Kufo (FC Twente) 22 3. Nelisse (FC Utrecht) 16 door Barry van der Hooft TILBURG - Sherif Ekramy liet dit sei zoen verschillende keren weten dat hij een kans verdiende in het doel van Feyenoord. De Egypte naar wilde spelen, anders zou hij vertrekken. Gisteren mocht hij in Tilburg de geblesseerde Henk Tim mer vervangen en kwam een ver trek weer een stap dichterbij. Ekramy ging tegen het gretige Wil lem II twee keer opzichtig in de fout en stond daarmee aan de ba sis van een dure nederlaag: 3-1. Het ging te ver om de nederlaag al leen op het conto van Ekramy te schrijven, maar zijn blunders wa ren wel cruciaal. Het vooraf als zes tiende geklasseerde Willem II put te kracht uit de snelle treffer van Frank Demouge, die een leeg doel voor zich had nadat Ekramy een hoge bal had losgelaten. Kort daar na was Demouge eerder bij de bal dan de mistastende keeper (2-0). De gekozen strategie van de Rotter dammers kon daardoor de prullen bak in. „Je weet dat Willem II stormachtig wil beginnen", zei Bert van Marwijk. „Dan moeten wij dus rustig blijven en ze uit la ten razen. Verstandig en zakelijk zijn, geen risico nemen. Daarna kun je langzaam controle over de wedstrijd krijgen en voetballend het verschil maken. Maar als je zó goals weggeeft, roep je het onheil Feyenoord De 3-1 bij Willem II betekende voor Feyenoord al de tiende nederlaag van dit seizoen. t- Na Sparta (3-2) en NAC Breda (3-1was het voor de Rotter dammers al weer de derde ne derlaag op rij in een uitwed strijd. Feyenoord staat twee punten achter op FC Twente. Het heeft wel evenveel punten als Heerenveen, maar die ploeg heeft een veel beter doelsaldo. Alleen met twee zeges op Ro- da JC (competitie en bekerfina le) kan Feyenoord het seizoen nog enige glans geven. over jezelf af" Van Marwijk zei niet te hebben overwogen Ekramy in de rust te wisselen. „Ik denk niet dat ik die jongen daarmee zou hebben geholpen. Als hij voor rust nóg een fout had gemaakt, had ik hem waarschijnlijk wel gewisseld. Dan ontkom je daar niet aan." De derde fout kwam echter niet op naam van Ekramy, maar van Theo Lucius, die bij afwezigheid van Giovanni van Bronckhorst en Denny Landzaat weer eens op het middenveld stond. In een fase waarin Feyenoord jacht maakte op de aansluitingstreffer, stapte Lu cius bij een lange bal als een pupil in. Said Boutahar kreeg daardoor een vrije doortocht vanaf de mid denlijn en bleef koel (3-0). Het duel was daarmee beslist. Feye noord drong na rust nog wel aan, maar miste de kracht, klasse en slimheid om terug in de wedstrijd te komen. Het kwam niet verder dan een late treffer van André Ba- Feyenoord zet zichzelf te kijk tegen Willem II: 3-1-verlies. De kans is groot dat de Rotterdammers net als vorig jaar de top vijf missen. hia. Na het laatste fluitsignaal wer den de Rotterdammers door de ei gen aanhang uitgejouwd en wegge stuurd voor het tribunevak. De fans zaten niet te wachten op een bedankje, omdat een plaats bij de eerste vijf heel ver weg lijkt voor Feyenoord. Het moet volgen de week zelf winnen van Roda JC en hopen op misstappen van FC Twente (tegen Willem II) en Hee renveen (tegen Excelsior). „We zijn nog niet kansloos", bleef Van Marwijk hoopvol. „Maar het wordt wel heel moeilijk." De kans is echter bijzonder groot dat Feye noord voor het tweede opeenvol gende jaar buiten de top vijf valt. Deelname aan de Champions Lea gue is dan uitgesloten, maar in de play-offs voor de nummers zes tot en met negen kan het nog wel een ticket voor de Uefa Cup grijpen. De Rotterdammers kunnen die Eu ropese plek al eerder veiligstellen als ze over twee weken in de beker finale van Roda JC winnen. Roy Makaay is dan weer van de partij, net als Van Bronckhorst en Land zaat. De vraag wie dan in het doel staat is niet zo moeilijk te beant woorden: Henk Timmer. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Het realisme verdreef al snel de teleurstelling. Bij PSV waren alle betrokkenen het er wel over eens dat er gewoon niet veel meer inzat tegen FC Twente dan een 1-1 gelijkspel. „Als je bloed ruikt, moet je toe slaan", zei FC Twente-coach Fred Rutten na de wedstrijd. „Dat heb ben wij verzuimd." PSV kwam nooit zover dat het bloed rook. Het knokte zich op be- wonderingswaardige wijze terug tot 1-1. Daarvoor hadden de spe lers al hun krachten nodig. „Meer dan dit kan ik niet van eisen. Dat zou niet reëel zijn. Ik moet deze groep een gigantisch compliment maken voor de veerkracht die ze heeft getoond. Ik vind het bijna onbegrijpelijk dat de spelers dit konden opbrengen", verklaarde trainer Sef Vergoossen. Hij somde de enorme verschillen in belasting nog eens op. PSV: 24 wedstrijden in precies drie maan den tijd. Daarvan zeven in de laat ste drie weken. Plus één interland voor de meeste spelers. De meeste andere clubs, waaronder FC Twen te: drie of vier wedstrijden in die periode. „Dan moet je dus geen show verwachten", aldus Vergoos sen. PSV heeft daar, topfit of niet, de spelers niet eens voor. Ook giste ren werd snel duidelijk dat de ploeg - zeker zonder Ibrahim Afel- lay - creativiteit ontbeert. Boven dien mist het team een topspits die voorin een bal kan vasthou den, het spel kan spreiden en ande ren in staat stelt om snel aan te sluiten. Danny Koevermans en Danko Lazovic zijn speltechnisch ver onder de maat. Het zijn allebei spelers die op hun kansje loeren, die het anderen niet gemakkelijker maken, maar juist af hankelijk zijn van anderen. PSV had zijn beste fase in het eer ste halfuur, waarin Twente behoor lijk werd weggedrukt. Dirk Marcel lis kreeg een goede kans uit een hoekschop van lefferson Farfan. Hij trof de arm van doelman San- der Boschker. Later raakte Marcel lis nog de paal en liet Farfan een mooie vrije trap zien. De 0-1 kon daarom niet harder aankomen. Go- mes liet een scherpe vrije trap van Orlando Engelaar los, waarna Blai se N'Kufo simpel kon binnentik- ken. Aan de vrije trap ging wel een dekkingsfout van Timmy Simons vooraf Vergoossen greep de tweede helft aan om met veel strijd en opportu nisme de wedstrijd te winnen. „Dan weet je ook dat je geen vijf grote kansen meer krijgt. Boven dien moesten we alert zijn, geen ploeg in Nederland is zó goed in staat om de ruimtes tussen de li nies voetballend te benutten als Twente." De coach voerde drie aanvallende wissels door. Het killersinstinct van Farfan bracht PSV terug in de wedstrijd. Hij benutte een sterke run met een listig doelpunt. Die treffer was van kolossaal belang voor het zelfvertrouwen, zo stelde Vergoossen. „Als je zó diep moet gaan en bestraft zou worden met een nederlaag, kan dat dodelijk zijn. Nu hebben we tenminste nog een punt. Dat was ook hetgeen we vandaag móesten doen." Twente rook dat er misschien wat méér inzat dan een puntje. Maar het rekende buiten Simons en Sal- cido, die in de tweede helft hun lichaam in de strijd wierpen om open schietkansen van N'Kufo en Elia te verijdelen. ff* PSV moet diep gaan om tegen FC Twente een gelijkspel (1-1) af te dwingen. De vermoeidheid slaat toe in het elftal, maar de titel blijft binnen bereik. Feyenoord-doelman Sherif Ekramy (rechts) tast weer mis, waardoor Frank Demouge de 2-0 binnen kan koppen. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP EINDHOVEN - Mocht Ajax deze week in Groningen alsnog struike len over zijn titelambities, dan vindt Sef Vergoossen het prima om zonder zelf te spelen kam pioen te worden. „Binnen is bin nen", reageerde hij gisteren op dat scenario. PSV heeft geen activitei ten gepland. Wat Vergoossen be treft, blijft dat zo. De selectie is morgen en donderdag vrij. „En die titel? Die komt er toch wel." ALKMAAR - Het doek is gevallen voor AZ. Zelfs het laatste troost- prijsje, een ticket voor de tweede play-offs, zit er niet meer in. AZ moest gisteren bij Excelsior winnen om kans te houden op de negende of tiende plaats, die nog recht geeft op die play-offs. Het kwam in Rotterdam echter niet verder dan 1-1. Berustend concludeerde Louis van Gaal dat het duel kenmerkend voor het seizoen was. Veel kansen gecreëerd, te weinig benut. Zo beschouwd was het voor AZ een wedstrijd als andere geweest. Het resultaat: twee goals: een prachtige vrije trap van AZ-huur- ling Kees Luijckx voor Excelsior en een kopbal van Ryan Donk. DE ZAAK-PRETO door Dennis de Nooijer De afgelopen weken heb ik de zaak rond Preto met veel belangstelling ge volgd. Dinsdag maakte de KNVB be kend dat de bond na onderzoek tot de con clusie was gekomen, dat de Preto van Uni- tas een andere speler was dan de Preto die afgelopen zomer bij Hoek rondliep. Terneu zen kreeg dus geen gelijk, want volgens de KNVB heeft er geen ongerechtigde speler meegedaan in het bekerduel met Unitas. Dat antwoord van de voetbalbond vind ik echt te gek voor woorden. De hele gang van zaken maakt maar weer eens duidelijk dat het een probleem is dat het districtskantoor niet meer in Zeeland staat. Als de KNVB nog een districtskantoor in Middelburg had gehad, was dit nooit gebeurd. Ik begrijp ook niets van de Zeeuwse bestuurders die in dat districtsbestuur zitten. Ze doen er helemaal niets aan! Want twee pasfoto's vergelijken kun je in mijn ogen geen onderzoek noe men. Waarom staat er niemand op bij de KNVB die durft te zeggen dat ze behoorlijk in de maling zijn genomen? Verschillende mensen hebben zich aangebo den om te bewijzen dat de Preto van Unitas dezelfde Preto als die van Hoek is. Maar die getuigenissen worden gewoon in de wind geslagen! Districtsmanager Wim Jagt zei dat de speler op de ene pasfoto een baard had en de speler op de andere pasfoto niet. Daar om zou het dus om twee verschillende voet ballers gaan... Als je net als Wim Jagt je ei gen woorden dan de volgende dag in de krant terugleest moet je toch denken: Had ik gisteravond niet een borreltje te veel op? Het zogenaamde onderzoek draait dus om een baard. Als ik een baard laat staan kan ik mezelf toch ook niet ineens Van Belzen noe men! Het is echt te belachelijk voor woor den dat Terneuzen geen gelijk heeft gekre gen in deze zaak. Die club kan volgend seizoen meedoen aan de KNVB-beker met profclubs. Maar Ter neuzen wordt nu genaaid door de KNVB en dat vind ik heel vervelend. Je moet als Zeeuwse voetballer eens van werk verande ren en dan proberen tussentijds overschrij ving te krijgen. Kijk dan maar eens wat je al lemaal aan papierwerk moet invullen. Maar als je net als Unitas gewoon een speler in Antwerpen ophaalt kan het wel allemaal zo geregeld zijn. Dat die gozer in een trainings pak van Hoek loopt en dat de voorzitter van Unitas naar Hoek heeft gebeld is ineens niet meer belangrijk. Belachelijk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24