kracht zijn heel belangrijk Meer Zeeuwen Gratis heroïne op recept moet hulpdienst illegaal dealen tegengaan bellen telefonische i t i Huiskamperproject gaat ook strenger toezien op gedrag van verslaafden. Automobilist belaagt fietser (17) tweemaal Passagier scooter rooft rugzak van man Aangehouden voor bedreiging van agenten Geen wereldtitel voor Vlissingse pubquizzers Automobilist valt in slaap op snelweg Zeeuwse sloepen in de Utrechtse grachten w pzc Maandag 14 april 2008 13 goes - Steeds meer Zeeuwen ma ken gebruik van de telefonische hulpdienst. Belden er in 2004 9800 mensen, vorig jaar waren dat er ruim 12.500. Dat blijkt uit cijfers van Sensoor, zoals SOS Telefoni sche Hulpdienst sinds zaterdag heet. Er wordt er ook steeds meer gebruik gemaakt van chat en e-mail. Onderwerpen die het meest aan de orde komen zijn een zaamheid, psychosociale proble men en relatieproblemen. Met de chat wordt een aanzienlijk jonger publiek bereikt, de helft is jonger dan derig jaar. Opvallend is dat eenzaamheid bij deze groep in slechts vijf procent van de gesprek ken het onderwerp is. Psychosocia le problemen (35%) en relatiepro blemen (21%) scoren beduidend hoger. De hulpdiensten worden ge rund door vrijwilligers. ■Pij www.sensoor.nl /zeeland; telefoon: 0118-615553, altijd bereikbaar door Emile Calon VLISSINGEN - Het Huiskamer Pro ject voor Drugsgebruikers (HKPD) wil in de verdere toekomst in Vlis- singen op recept gratis heroïne ver strekken aan verslaafden. Concrete plannen zijn er volgens manager Thijs van Damme nog niet. Wel wordt er volgens hem intern bij Emergis al nagedacht over deze vorm van hulpverlening. Verstrekking van heroïne op me disch voorschrift kan volgens Van Damme bijdragen aan het terug dringen van het illegaal dealen van heroïne in het HKPD. Die instel ling in de Coosje Buskenstraat pro been dat dealen te voorkomen maar slaagt daar niet in. In de afge lopen twee maanden moesten twee dealers voor de Middelburgse rechtbank verschijnen omdat ze zouden hebben gedeald in het HKPD. Twee maanden geleden ging het om een Middelburgse vrouw die, volgens haar verhaal, enkele jaren achter elkaar gedeald had bij het HKPD. Afgelopen don derdag bekende een 51-jarige Vlis- singer dat hij eind vorig jaar en be gin dit jaar bijna dagelijks in het HKPD heroïne verhandelde om zijn eigen verslaving te kunnen be talen. Volgens Van Damme wordt er van alles gedaan om het dealen in het HKPD tegen te gaan. Ze hangen er camera's en er zijn toezichthou ders. Wie betrapt wordt krijgt een sanctie, variërend van een waar schuwing tot en met een schorsing van een maand. Toch blijkt echter dat het toch lukt om daar te hande len. Van Damme wijst erop dat de cliënten van het HKPD veel erva ring hebben in dealen zonder dat anderen dat gaten hebben. „Ze zijn door de wol geverfd." Het HKPD gaat ook nog strenger controleren. Van Damme wil niet dat telkens in de krant staat dat er bij hem gehandeld wordt in hard drugs. Welke maatregelen hij gaat nemen kon hij nog niet vertellen. Het verstrekken van heroïne op medisch voorschrift kan er volgens hem wel toe bijdragen dat het HK PD minder interessant wordt voor dealers om daar klanten te zoeken. Daarnaast kan het ertoe bijdragen dat er minder criminaliteit is in Vlissingen. De gebruikers moeten dan niet meer op zoek naar geld voor heroïne. IJl Ondanks diverse maatregelen lukt het dealers toch stiekem drugs te verkopen in het HKPD in Vlissingen. Gratis heroïne op recept moet dat wel tegengaan. middelburg - Een 17-jarige fietser uit Middelburg is zaterdag rond kwart over twaalf aan de Seinto- ren in Middelburg mishandeld door een automobilist. De man had de jongen eerst van zijn fiets getrokken, omdat die zijn hand niet had uitgestoken bij het af slaan. Toen was hij doorgereden. Iets verderop stapte de man op nieuw uit en sloeg de jongen. vlissingen - Een 48-jarige man uit Oudenbosch is gistermiddag rond half twee in Vlissingen beroofd van zijn rugtas. Hij stond naast zijn auto aan de Kenau Hasselaar straat toen de passagier van een voorbijrijdende scooter de tas van zijn schouder griste. De scooter reed vervolgens weg in de richting van de Trompstraat. In de rugtas zat fotoapparatuur met een waar de van honderden euro's. middelburg - Een twintigjarige man uit Nijkerk is in de nacht van vrijdag op zaterdag in Middelburg aangehouden voor het beledigen en bedreigen van twee agenten. Dat gebeurde rond 01.15 uur in de Beddewijkstraat. De agenten za gen dat de man uit een café werd gezet. Hij liep vervolgens weg, maar kwam snel weer terug en sloeg grove taal uit tegen de agen ten. Daarop is hij aangehouden. vlissingen - Het WK bleek zater dag een tikkeltje te hoog gegrepen voor de vijf Vlissingse teams van Murphy's Quiz Night in het Cine Café. In de Heineken Music Hall in Amsterdam gingen zij glansrijk ten onder. Zij namen het op tegen 285 andere pubquiz-teams. In een pubquiz draait het om kennis op tal van terreinen. Het spel wordt gespeeld in kroegen. rilland - Een 36-jarige automobi list heeft zaterdagochtend rond 07.10 uur op de A58 bij Rilland een aanrijding veroorzaakt nadat hij in slaap was gevallen. De man kwam uit de richting van Bergen op Zoom. Toen hij een touringcar, bestuurd door een 31-jarige man uit Noorderwijk, inhaalde, viel hij in slaap. Hierdoor botste de auto met de rechtervoorzijde tegen de linkervoorzijde van de bus. Er raak te niemand gewond. vlissingen - Dat Zeeuwen goed zijn in sloeproeien, wisten we al. Maar nu weten ze dat in Utrecht ook. Afgelopen weekeind deden vier Zeeuwse teams mee aan de Grachtenrace in Utrecht. De da mes in 'de Kaapse Vreugd' won nen de eerste prijs. De loodsen in 'de Leugenaar' werden tweede. De dames in 'De Kaapse Pracht' wer den derde. De Zeevaartschoc bleef steken op een zesde plaats. Kandidaten voor de nieuwe mbo-dansopleiding tijdens de auditie in het ROC in Goes. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13