Zee lan PZC111 'Vlissingen gooit imago overboord' 'Al jaar geen Engelse les op CSW' Rijbewijzen ingenomen WALCHEREN 15 15 Sportboulevard is voor hockeyers en atleten een noodzakelijkheid. Ouders zeggen dat opgelopen achterstand onoverbrugbaar is. Aaibaar Maandag 14 april 2008Tip? redwalch@pzc.nl Globetrotter Wildkat laat in Goes zijn kunsten zien Sterrenwacht opent Jaar van de Telescoop in Middelburg door Maurits Sep VLISSINGEN - „Ja, of we verkopen het gemeentebestuur van Vlissin gen aan Delfzijl." Geintje natuur lijk, van Rob van Eijkelenburg. Maar het tekent de irritatie van de voorzitter van de Middelburgse hockeyclub over het gedoe over de geplande Sportboulevard. Ondanks jaren van overleg en toe zeggingen verkeren de hockeyers en de atleten van Dynamica weer in onzekerheid. Nu heeft wethou der Piet Polderman van Vlissingen weer geopperd de clubs maar te la ten zitten waar ze zitten, de accom modaties op te knappen. Alle hock eyers naar Vlissingen, alle atleten naar Middelburg - of omgekeerd. Onmogelijk, reageren de clubs, en vertellen nog maar eens hoe ern stig de accommodaties eraan toe zijn. De laatste jaren is wat lap werk verricht omdat het anders toch maar weggegooid geld was. „Ze doen alsof er geen historie is, alsof er geen afspraken zijn ge maakt", zegt Van Eijekelenburg. „Twee maanden geleden zelfs nog, 'Ja, of we verkopen het gemeentebestuur van Vlissingen aan Delfzijl' ambtelijk, met steun van wethou ders." De atletiekbaan in Middelburg is al afgekeurd voor wedstrijden, die in Vlissingen staat eind dit jaar het zelfde te wachten, vertelt Louise Vael van Dynamica. „En de kleed kamers mogen we al niet meer ge bruiken vanwege kans op kortslui ting. We kleden ons nu om bij Zee land Sport." De hockeyers zitten er niet veel be ter bij. In Middelburg is één van de twee velden afgekeurd voor wedstrijden, het clubhuis is afge schreven. „En de accommodatie in Vlissingen moet weg om plaats te maken voor een andere club, zo dat die weer plaats maakt voor wo ningbouw", brengt Van Eijkelen burg het Vlissingse gemeentebe stuur in herinnering. „Bovendien", merkt hij op, „gooit Vlissingen een stuk imago over boord als de sportclubs geen nieu we accommodaties krijgen. We krijgen nu al verzoeken van clubs uit het hele land om bij ons trai ningskampen te mogen houden. Trainen op onze velden en over nachten in de accommodaties die op de Sportboulevard komen. In het hele land volgen ze de sport boulevard." foto Ruben Oreel Het veld van de Vlissingse hockeyclub. GOES - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag van twee personen het rijbewijs ingeno men. Agenten zagen een 25 jarige man uit Goes met hoge snelheid van het Groene Woud in Middel burg naar de Schroebrug rijden. Op de snelweg reed hij vervolgens met 170 kilometer per uur. Bij Goes kon de politie de auto achter halen. Het rijbewijs van de man is ingevorderd en hij kreeg een pro- ces-verbaal. Een 43-jarige man uit Goes werd rond half twee aan de Koepoort in zijn woonplaats gecontroleerd op het rijden onder invloed. Uit de ademanalyse bleek dat hij ruim drie keer te veel had gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal en zijn rijbewijs is ingevorderd. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Ouders van CSW-leerlingen in Middelburg lui den de noodklok. Vanaf begin 2007 is er nauwelijks meer Engelse les gegeven op het vmbo, stellen zij. Via e-mail roepen ze andere ouders op een brief te sturen aan de directie van de school, de mede zeggenschapsraad en de onderwij sinspectie. Twee docenten Engels zijn al een tijd ziek thuis. Diverse keren heb ben ouders aan de school gevraagd om een goede oplossing. „Met sus sende woorden als 'we streven dit te verbeteren' is het gebleven. Wij zijn van mening dat met enige creativiteit het mogelijk was ge weest de problemen te onder kennen en naar behoren op te los sen", staat in de brief die bij de e-mail hoort. Volgens de ouders is de opgelopen achterstand onoverbrugbaar ge worden en dreigen leerlingen daar door te zakken voor hun eindexa mens. „Als blijkt dat door het ont breken van het vak Engels onze kinderen een laag of onvoldoende cijfer behalen voor het landelijk examen, stellen wij de school bij voorbaat verantwoordelijk." Vmbo-leerlingen van de CSW in Middelburg hebben volgens ouders al een jaar geen Engels ge had. Een aantal ouders is nu een brieven-actie begonnen. Sectordirecteur J. Heeres van de CSW aan de Churchilllaan zegt in een reactie dat de scholieren het af gelopen jaar weldegelijk Engelse les hebben gekregen. „Wat de ouders zeggen, is onjuist. Sinds het begin van dit schooljaar kampen we met twee zieke leer krachten. We vonden een vervan ger en daarnaast losten we het in tern op. Andere leerkrachten gin gen extra lessen Engels geven. On geveer een maand geleden ontston den er wat problemen met de ver vanger. Andere leerkrachten geven daarom nu nog meer extra lessen Engels. Om dat in te passen, wordt er wel soms maar twee uur, in plaats van drie uur, les gegeven." Een week geleden heeft de school een advertentie geplaatst om een nieuwe leerkracht te vinden. Tip? redactie@pzc.nl Vorig jaar was de wereld in de ban van het ijsbeertje Knut. Be gin dit jaar werd in een Duitse dierentuin weer een ijsbeerjong door de moeder verstoten. De die rentuin riep iedereen op om een naam voor het beestje te verzin nen. Het was de hele dag op het nieuws te horen geweest. Dat alles was echter aan het Middelburgse gezin voorbijge gaan. De familie zat na het avondeten op de bank naar het journaal te kijken. Philip Freriks kondigde aan dat de uitzending werd afgesloten met nieuws met een hoog aaibaarheidsgehalte... „ja, ja", zuchtte de dochter met een uitgestreken gezicht: „Mar- jon de Hond zeker!" De atletiekbaan in Vlissingen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11