Buitenland Fransen jagen op piraten na einde van kaping Politiehervorming maakt akkoord tussen EU en Bosnië mogelijk Naaktfoto Carla Bruni brengt 91.000 dollar op Post weigert brieven van Belgische justitie Campagnebureau Clinton brandt af Zapatero opnieuw premier van Spanje Ugandees vredesproces is vrijwel mislukt Onderwijs voor volwassenen. Combineer je studie met werk of stage! PZC Zaterdag 12 april 2008 9 DJIBOUTI - De kaping van het Fran se luxe zeilschip Le Ponant voor de kust van Somalië is voorbij. De dertig bemanningsleden die wer den gegijzeld door Somalische pira ten zijn gisteren vrijgelaten. Het schip werd vorige week geën terd door naar schatting tien pira ten. Zes kapers werden gisteren op gepakt, nadat zij de bemanning hadden vrijgelaten en naar het So malische vasteland waren terugge keerd. Dat liet het hoofd van de chefs van staven van het Franse le ger, generaal Jean-Louis Georgelin, weten. Volgens ooggetuigen echter open den Franse gevechtshelikopters het vuur op de kapers toen die er op het vasteland in jeeps vandoor gingen. Er zouden drie doden zijn gevallen. Het is onbekend of er losgeld is be taald aan de kapers, die zich de So mali Marines noemen. Een bron die bij de onderhandelingen was betrokken, echter zei dat de eige naar van het zeiljacht zo'n 2 mil joen dollar (1,3 miljoen euro) heeft betaald. Volgens de eigenaar van het zeil jacht, het bedrijf CMA-CGM, zal Le Ponant vermoedelijk dinsdag in de haven van Djibouti aankomen. Het schip wordt door de Franse marine begeleid. In elk geval een deel van de bemanning blijft aan boord om het vaartuig te besturen. De 88 meter lange driemaster, die gebruikt wordt voor zeilcruises in de Indische Oceaan, werd vorige week vrijdag gekaapt toen het zon- SARAJEVO - De Europese Unie ver wacht zo snel mogelijk een associa tieakkoord te ondertekenen met de republiek Bosnië-Herzegovina, nu het Balkanland heeft besloten tot hervorming van haar politie korpsen. EU-voorzitter Slovenië heeft dat gisteren gemeld. der passagiers op weg was van de Seychellen naar de Middellandse Zee. De bemanning bestond uit 22 Fransen en een aantal opvarenden van andere nationaliteit. Zij zou den goed zijn behandeld. De politiehervorming was een cru ciale voorwaarde voor een associa tieakkoord, waarmee vele miljoe nen euro's hulp zijn gemoeid. Zo'n akkoord is doorgaans een voorportaal naar lidmaatschap van de Europese Unie. De 4,5 miljoen inwoners van Het schip lag de afgelopen dagen voor anker voor de kust van Ga- raad in Puntland, een semi-autono- me regio in het noorden van So malië. Parijs had een elite-eenheid naar het gebied gestuurd. Bosnië hadden tot dusver twee verschillende politiekorpsen: een voor elke etnische groep. Het is de bedoeling dat de twee politiekorp sen beginnen aan een samensmel tingsproces. De Bosnisch-Servische politie is ge regeld verweten de arrestatie van Piraten kapen vaker schepen voor de gevaarlijke Somalische kust. On der meer het Nederlandse fregat Hr.Ms. Evertsen is betrokken bij de bescherming van de voedsel- transporten in het gebied. verdachten van oorlogsmisdaden te dwarsbomen. Het lagerhuis van het parlement in Sarajevo stemde met 22 tegen 19 stemmen in met de politiehervor ming. Het hogerhuis moet er nog mee instemmen. Dat wordt als een formaliteit beschouwd. NEW YORK - Een naaktfoto van de Franse presidentsvrouw Carla Bru ni heeft op een veiling bij Chris tie's in New York 91.000 dollar (57.000 euro) opgebracht. Dat is dertig keer meer dan wat het vei linghuis had verwacht. De door Michel Comte gemaakte foto, waar Bruni in 1993 voor poseerde, is gekocht door een verzamelaar die anoniem wil blijven.Het geld gaat naar een goed doel. Ex-model Bruni trad in februari in het huwe lijk met president Nicolas Sarkozy. De president was net gescheiden van zijn tweede vrouw Cécilia. BRUSSEL - De Belgische justitie be taalt haar rekeningen zo laat, dat De Post soms weigert dagvaardin gen en aangetekende stukken te be zorgen. Zo bleek deze week in Ton geren en in Hasselt. Justitie zegt dat de problemen in Tongeren zijn te wijten aan een nog openstaan de factuur van 135 euro. Het minis terie kampt al langer met een enor me betalingsachterstand. In Brugge moesten rechters een tijdje hun eigen wc-papier meene men, omdat de leverancier niet werd betaald. TERRE HAUTE - Een campagnebu- reau van de Amerikaanse presi dentskandidaat Hillary Clinton in de deelstaat Indiana is in de nacht van donderdag op vrijdag in vlam men opgegaan. Het kantoor in Ter- re Haute werd verwoest, maar er vielen geen gewonden. De brand weer heeft een onderzoek inge steld. Op 6 mei worden in Indiana voor verkiezingen gehouden, waarbij Clinton en haar tegenstrever Ba- rack Obama 72 gedelegeerden ach ter zich proberen te krijgen. MADRID - De Spaanse socialist José Luis Rodriguez Zapatero is giste ren in het Spaanse parlement voor zijn tweede ambtstermijn tot pre mier gekozen. Hij kreeg de steun van 169 van de 350 parlementsle den. Woensdag slaagde hij er niet in om in de eerste ronde te worden gekozen. Daarvoor was een absolu te meerderheid van 176 stemmen vereist. Gisteren was een gewone meerder heid voldoende om hem te benoe men. Rl-KWANCBA - Het vredesproces in Uganda lijkt te mislukken. Onder handelaars van de regering zijn ver trokken van de afgelegen plaats waar Joseph Kony, de leider van de strijdgroep Verzetsleger van de Heer (LRA), een vredesovereen komst zou tekenen. De meestal spoorloze Kony, die met zijn bende vooral het noor den van Uganda twintig jaar lang terroriseerde, kwam niet opdagen. Hij zou na de ondertekening van het akkoord zijn strijdgroep ont mantelen. Bezoek de informatieavonden van ROC Zeeland, Cluster Economie Woensdag 16 april: 18.00 - 21.00 uur Donderdag 29 mei: 18.00 - 21.00 uur - Boekhoudkundig medewerker - Administrateur - Commercieel medewerker Marketing en Communicatie - Secretaresse - Directiesecretaresse/ Managementassistente - Juridisch Medewerker Arbeidsvoorziening Personeelswerk Locatie: ROC Zeeland, Ravensteijnweg 1, 4373 PG te Middelburg Belvoormeer informatie: 0118 558424 E tenceconomie0roczeeland.nl I www.roczeeland.nl Vrijgelaten bemanningsleden van Le Ponant. foto Franse ministerie van Defensie/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9