Buitenland Spanning Zimbabwe stijgt X LEZERS VOORDEELssr] P/C Militair materiaal op internet 'Vicepresident Cheney keurde martelen goed' The Harlem Globetrotters komen naar Goes! Belgische alcoholistische vrouw hongert haar zoontje dood Gestolen en verboden waar wordt zonder problemen geleverd. Politie verbiedt politieke bijeenkomsten van oppositiepartijen. Moeder zegt dat haar kind van 21 maanden niet gewenst was. 8 I Zaterdag 12 april 2008 PZC WASHINGTON - Gestolen en gevoe lig militair materiaal wordt pro bleemloos via internet verkocht. Onder de aanbiedingen die op de veilingsites eBay en Craigslist ver schijnen, zijn speciale pakken die bescherming bieden tegen biologi sche wapens en speciale nachtkij kers. Ook kogelvrije uitrustingen die vrijwel uitsluitend worden ge bruikt door de Amerikaanse strijd krachten in Irak en Afghanistan staan te koop, net als de in Iran ge wilde onderdelen van het gevechts vliegtuig Grumman F14. Onderzoekers van het Amerikaan se Congres, verbonden aan het Re- gerings Aansprakelijkheidsbureau, hebben ruim een jaar lang gedaan alsof ze klanten waren. Zij kregen de niet voor de vrije verkoop be stelde goederen zonder verdere vragen geleverd. De meeste goederen die zij tussen januari vorig jaar en vorige maand aanschaften waren gestolen uit op slagplaatsen van de strijdkrachten. Het ministerie van Defensie is door de problemen met verdwij nende voorraden in 2006 begon nen met een grote inventarisatie. HARARE - De belangrijkste Zimbab waanse oppositiepartij MDC heeft de bevolking gisteren opgeroepen volgende week te staken. De MDC, de partij van Morgan Tsvan- girai, wil de staking net zo lang vol houden tot de uitslag van de presi dentsverkiezingen wordt bekend gemaakt. De verkiezingen waren op 29 maart. De MDC zegt de eerste ron de te hebben gewonnen. De span ningen in Zimbabwe lopen steeds verder op, omdat dertien dagen na de verkiezingen de uitslag maar uitblijft. Tsvangirai herhaalde giste ren niet te willen deelnemen aan een tweede ronde zoals de Za- nu-PF van president Robert Muga be wil. Het Hooggerechtshof be slist maandag of de uitslag van de verkiezingen direct bekend moe ten worden gemaakt. De politie verbood gisteren alle po litieke bijeenkomsten in de hoofd stad Harare. „Er is geen reden poli tieke bijeenkomsten te houden omdat de verkiezingen achter de rug zijn", aldus een woordvoerder. Hij wilde het besluit niet nader toelichten. Ook werd bekend dat Mugabe de bijeenkomst van de Zuid-Afrikaan se Ontwikkelings Gemeenschap (SADC) vandaag in Zambia niet bijwoont. Onderminister Bright Matonga zei dat Mugabe niet gaat, omdat Zimbabwe niet van te vo ren is geconsulteerd. De verwach ting is dat de SADC-leiders druk op Zimbabwe zetten om de uitslag van de presidentsverkiezingen snel bekend te maken. Volgens de mensenrechtenorgani satie Amnesty International zijn aanhangers van oppositiepartijen in heel Zimbabwe sinds de verkie zingen het mikpunt van geweld. Ook de politie en het leger zouden De spanningen lopen op in Zim- babwe. De oppositie wil dat de bevolking gaat staken totdat de uitslag van de presidentsverkie zingen bekend wordt gemaakt. mogelijk betrokken zijn bij poli tiek gemotiveerd geweld in zeker vijf provincies. In de stad Gweru zouden mensen zijn aangevallen door militairen, omdat zij 'niet juist gestemd' had den, en elders werden veronder stelde aanhangers van oppositie partijen thuis en in het openbaar vervoer lastiggevallen en aangeval len. Amnesty roept de Zimbab waanse politie op om het politieke geweld te beëindigen en bewerin gen van betrokkenheid van leger en politie te onderzoeken. Amnesty heeft de SADC gevraagd de diplomatieke inspanningen te intensiveren om de verslechtering in de mensenrechtensituatie in Zimbabwe te keren. WASHINGTON - Vicepresident Dick Cheney en andere topfunctionaris sen in de Amerikaanse regering hebben persoonlijk harde onder vragingsmethoden voor terreurver dachten goedgekeurd. Dat meldde het persbureau AP gisteren. Cheney en andere functionarissen vroegen voordat ze hun toestem ming verleenden eerst het ministe rie van Justitie om de ondervra gingsmethoden tot legaal te be stempelen. De functionarissen zorgden ervoor dat president Ge orge Bush na de aanslagen van 11 september 2001 buiten een reeks vergaderingen werd gehouden waar ondervragingsmethoden van de CIA, zoals het beruchte water- boarding, werden besproken en goedgekeurd. Sommigen beschou wen waterboarding als marteling. LUIK - Een moeder uit Angleur bij de Belgische stad Luik heeft haar peuter opzettelijk laten verhonge ren. De alcoholistische vrouw ver klaarde dat haar zoontje niet ge wenst was. Zij voelde zich in de steek gelaten, omdat haar partner in het buitenland werkte. De vrouw had dinsdag ontdekt dat haar 21 maanden jonge zoontje le venloos in zijn stoeltje zat. Zij bel de twee uur later naar de hulpdien sten. Autopsie wees uit dat het lichaam van de peuter geheel geen vet be vatte, aldus justitie gisteren. De vrouw is gearresteerd. Zij ris keert een celstraf van tien a zeven tien jaar. Haar drie andere zonen zijn over geplaatst. Meer voordeel vindt u op www.pzc.nl/lezersvoordeel Voor 22,50 p.p. naar The Harlem Globetrotters Het beroemdste basketballteam ter wereld geeft twee shows in Nederland waarvan op woensdag 30 april in de Zeelandhallen in Goes de eerste show plaatsvindt. The Harlem Globetrotters schreven historie en haalden krantenkoppen over de gehele wereld toen zij op 12 janauri 1998 een weergaloze 20.000ste wedstrijd speelden. Tegenwoordig reist het inmiddels tot Harlem Globetrotters omgedoopte basketballteam de hele wereld over en hebben ze al meer dan 20.000 shows gegeven in 118 verschillende landen. Ze traden op voor koningshuizen en zelfs een keer voor de paus! De ploeg bestaat uit een vaste selectie van 25 spelers en een aantal coaches, die een magische basketballshow opvoeren waar jong en oud zich over verbaast. Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan. Zie ook het Privacy Statement op www.pzc.nl OMQV POSTCODE PLAATS TELEFOON E-MAIL GEBOORTEDATUM AANTAL KAARTEN (MAX. 6 PER BON) Hierbij machtig ik Wegener Nieuwsmedia eenmalig om een bedrag van 22,50 per kaart) af te schrijven. 8ANK-/GIR0REKENING HANDTEKENING Stuur de volledig ingevulde bon op naar: PZC afd Consumenten-marketing, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Voor meer informatie mailt u naar lezersservice@pzc.wegener.nl Normale prijs: 27,50 (exd. kosten) Met abonneekorting: €22,50 (incl. kosten) Met acrobatische dunks, wervelende balwisselingen en zeker ook gevoel voor humor weet dit sterrenteam basketball om te toveren tot een waar spektakel. Er zijn tal van legendarische basketballspelers uit de Amerikaanse basketballwereld, die een optreden in het wereldberoemde team op hun conto hebben staan. Als onderdeel van de Europe Tour wordt Nederland aangedaan beginnend met een show in de Zeelandhallen te Goes op 30 april. De show begint om 20.00 u. Kijk voor meer informatie op www.harlemglobetrotters.nl. Abonnees van de PZC kunnen met korting kaarten voor de Harlem Globetrotters bemachtigen. Knip de bon uit en stuur deze op. Uw bon dient uiterlijk 21 april in ons bezit te zijn. U ontvangt de kaarten thuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8