Zeeland Coalitie eensgezind in mosseldebat Staten steunen GS in beleid aandelen Delta Mosseloverleg moet concreter BeWa WD en PvZ kritisch over optreden van Groenlinks. Daar gaat-ie Dan! HETELUCHTVERWARMING Ministerie van Landbouw moet eerst huiswerk maken. Excuses aan inwoners Borsele, Goes, Kapelle enTholen Deskundigen bekijken verschillende varianten en scenario's. PZC Zaterdag 12 april 2008 I 31 door René Schrier MIDDELBURG - Groenlinks heeft er niet verstandig aan gedaan een ei gen standpunt over de problema tiek in de mosselsector naar bui ten te brengen. Dat betoogden de Partij voor Zee land en de WD gisteren in de Pro vinciale Statenvergadering. Met dat optreden brengt Groenlinks de eenheid over deze kwestie in Provinciale Staten in gevaar, be toogde J. Robesin van de PvZ. Dit werkt ondermijnend in de rich ting van de gezamenlijke actie van de Staten en staat haaks op de mo tie die de Staten daarover hebben aangenomen, voegde hij er aan toe. I. Vogelaar van de WD wilde van het CDA en de SGP weten of ze nog wel verder konden met Groen links in het college van Gedepu teerde Staten. Voelen de coalitie partners zich nog wel gesteund door Groenlinks, wilde Vogelaar weten. Geen enkel probleem gaf CDA-fractievoorzitter K. van Beve- ren aan. De WD is bezig een wig te drijven in de belangenbeharti ging van de Zeeuwse mosselsector, meende hij. Ook gedeputeerde T. Poppelaars (CDA, visserij) had niet zo veel moeite met het optreden van Groenlinks. Die partij legt de vin ger op de zere plek, constateerde NV De Partij voor Zeeland en de WD hebben in de Statenvergade ring vergeefs geprobeerd een wig te drijven in het college van Gedeputeerde Staten. hij. Er is bij de afgifte van de ver gunning voor de mosselzaadvisse rij geen passende beoordeling ge weest, memoreerde de gedeputeer de. Hij had ook gesproken met en kele milieuorganisaties en met na me bij de Zeeuwse Milieu Federa tie een constructieve opstelling over oplossing van de problemen in de sector waargenomen. De ZMF is bereid de sector de ruimte te geven voor het ontwikkelen van een duurzame toekomst, aldus Poppelaars. L. Harte van Groenlinks was ver baasd over de commotie over de mosselverklaring van zijn partij. Het ging er hem vooral om af stand te nemen van termen als 'milieumaffia' en de 'groene leu gen', verklaarde hij. Daar doe je de discussie geen goed mee, vond hij. Voor de rest noemde hij de verkla ring van zijn partij vooral een op somming van feiten. Vogelaar deed nog een laatste po ging olie op het vuur te gooien door te zinspelen op de collegiali teit binnen het college van GS, maar het maakte weinig indruk. Of zoals Van Beveren het uitdruk te: „Vogelaar staat alleen." [brink Onderhoud *24h service Jp «niS 'Vervanging taÉlteÉipi Watertorenweg 18 - 4651 AB Steenbergen Tel. 0167-563294 - www.warmtegarantsteenbergen.nl UTRECHT - Overleg tussen vertegen woordigers van de mosselsector en natuurorganisaties heeft gisteroch tend in Utrecht nog niks concreets opgeleverd. Onder leiding van be middelaar Sicko Heidoorn, burge meester van Assen, is afgesproken dat de partijen wachten tot het mi nisterie van Landbouw zijn huis werk heeft gedaan. „We willen concrete zaken bespre ken", zei mosselbestuurder Hans van Geesbergen. „Dat kan pas als het huiswerk klaar is over onder meer het onderzoek naar effecten van mosselzaadvisserij." Het ziet ernaar uit dat er in de Waddenzee zeer beperkt gevist mag worden bij vier onderzoeksvakken. In het Oostgat bij Westkapelle en Zoute- lande is zo'n één miljoen kilo mos selzaad opvisbaar. door Maurits Sep MIDDELBURG - Daar gaat-ie Dan! Althans, de helft van reus Dan, de reus uit het failliete attractie park Land van Ooit. Dan krijgt een tweede leven in Middelburg. Hij zal daar met zijn tien meter nog meer indruk maken zodra hij in het hart van Miniatuur Walcheren staat. Het Middelburgse park heeft de reus gekocht om het thema klein (de miniatuurhuisjes van Walcheren) en groot (at tracties als een achtbaan) in het nieuwe park op de Mortiere te benadrukken. Het nieuwe park gaat in het voorjaar van 2009 open. Tot die tijd rust de reus uit op het terrein van Wielemaker in Middelburg. Daar is hij - voor het transport van Drunen naar Middelburg in tweeën gedeeld - gis teren van de vrachtwagen getakeld. Miniatuur Walcheren heeft de reus gekocht op de veiling van de spullen uit Het Land van Ooit. Het kostte nog best veel moeite om hem te kunnen kopen, want er werd volgens directeur Sven van Rijswijk flink op Dan geboden. foto Ruben Oreel Naar aanleiding van het artikel in de PZC van woensdag jl. "Taxatieverslag ligt op straat" is de indruk ontstaan, dat SaBeWa onzorgvuldig met uw taxatiegegevens omgaat. Niets is minder waar! De bescherming van uw privacy staat bij SaBeWa hoog in het vaandel. Wel is gebleken, dat met enig "gokwerk" bepaalde taxaties opvraagbaar waren. Onze conclusie is dat dit beperkt is tot enkele gevallen. De melding van afgelopen week is aanleiding geweest tot het onmogelijk maken van het opvragen van de taxatieverslagen van de niet-woningen per direct. Hiervoor is een andere werkwijze voorlopig noodzakelijk. Uiteraard zullen verdere technische maatregelen genomen worden om in de toekomst raadpleging door onbevoegden te voorkomen. Voor de mogelijkheid die toch is ontstaan bieden wij u onze oprechte excuses aan. Dagelijks bestuur SaBeWa, J.H. Herselman, voorzitter. J. van der Steen, directeur. door René Schrier MIDDELBURG - Het college van Ge deputeerde Staten heeft de unanie me steun van Provinciale Staten ge kregen als het gaat om de aande len van Delta. De provincie moet die aandelen voorlopig niet verko pen, is de algemene opinie. Wel moet zorgvuldig gekeken wor den naar alle mogelijke varianten en scenario's die te maken hebben met de toekomst van Delta. Daar moeten ook externe deskundigen voor worden ingeschakeld. Dat Provinciale Staten hebben zich gebogen over de aandelen van Delta en de toekomst van het be drijf. Besloten is de aandelen niet te verkopen. laatste was gisteren in de vergade ring Provinciale Staten vooral een wens van de WD. Maar de libera len hadden er niet veel overre dingskracht voor nodig om gede puteerde T. Poppelaars over te ha len daarmee in te stemmen. Een motie die ze daarover indienden werd dan ook weer ingetrokken. Van verschillende kanten werd aangegeven dat het een moeilijke materie is omdat het in feite van Provinciale Staten vraagt om in de toekomst te kijken. Verder voelden de staten het meest voor de in steek dat Delta Zeeuws en zelfstan dig moet blijven. Maar daar is geen enkele garantie voor te krij gen, omdat het bedrijf in Neder land, laat staan in Europa slechts een kleine speler is, constateerde Poppelaars. De discussie over de aandelen van Delta wordt woens dag voortgezet in een provinciale commissievergadering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83