Zeeland 'Ziekenhuis op grens steden' Reddende engel voor Blazekop Cl PZC ZIERIKZEE en OUWERKERK Hummels Woonzorg Poorthove nog dit jaar groter X Garage in Sint-Annaland moet wijken Jongeren gepakt voor misdrijven Reggae en funk tijdens de 'Jamming Vibes" Vlissingse wethouder wil klein ziekenhuis op locatie Sportboulevard. Monumentenstichting Goes ontfermt zich over molen bij Ovezande. BEZORGERS GEZOCHT IN De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste, gratis krant en interessante extra's. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nl J PZC Zaterdag 12 april 2008 I 29 door Nadia Berkelder MIDDELBURC - Als de hoofdvesti ging van het ziekenhuis dan toch niet op Walcheren komt, bouw dat kleinere ziekenhuis dat er wel komt dan maar tussen Middelburg en Vlissingen in, op de Sportboule vard. Daar is het goed bereikbaar en ligt het aan de goede kant van het kanaal. Dat zegt de Vlissingse PvdA-wethouder Piet Polderman. Het Vlissingse college van B en W wil graag af van het oude idee voor de Sportboulevard: hockey en atletiekvelden gecombineerd POORTVLIET - Marsaki wil nog dit jaar beginnen met de uitbreiding van woonzorgcentrum Poorthove in Poortvliet. Er komen zes extra woningen en een nieuwe huisart senpraktijk. Het in 2001 gebouwde woonzorg centrum telt twaalf woningen. Dat bleken er al snel te weinig te zijn. Marsaki, de ontwikkelaar van een aantal woningcorporaties waaron der het Thoolse Castria, heeft nu een plan voor de uitbreiding ge maakt. Er is plaats voor zes extra seniorenwoningen, die door Cast ria verhuurd gaan worden. Verder krijgt de huisarts een praktijkruim te. met woningbouw, recreatiewonin gen, voorzieningen voor revalida tie en gezondheidscommercie. „Het gaat ons met name om de woningbouw en de detailhandel in het plan", zegt Polderman. „Het idee was: we gaan sportvoor- zieningen bouwen, maar dat kost geld, dus bouwen we er woningen bij om uit de kosten te komen. Dat vinden wij de omgekeerde wereld. Wij zetten in op het Scheldekwar- tier, we willen geen woningen in het gebied tussen Middelburg en Vlissingen." „Bovendien is er nu een beslissing genomen over de toekomst van het ziekenhuis. Als het zo moet zijn dat er geen hoofdziekenhuis op Walcheren komt, maar een tweede locatie die gericht is op de Walcherse bevolking, dan is de Sportboulevard tussen Middelburg en Vlissingen een goede plaats. Goed bereikbaar en aan de goede kant van het kanaal. Het oorspron kelijke idee van revalidatie en well ness is goed te combineren met ho telachtige functies en een zieken huis." Door de grond aan het zie kenhuis te verkopen, zouden de ge meenten op die manier ook uit de kosten komen, redeneert hij. Polderman erkent dat nog niet dui- l"W Vlissingen wil het nieuwe zieken- huis op de Sportboulevard. Dan hoeven daar geen woningen te komen en raken de gemeenten toch uit de kosten. delijk is of het kleinere ziekenhuis zich wel uitsluitend op de Wal cherse bevolking gaat richten. „De beslissing over de vestigingsplaats moet daar ook vanaf hangen. Als het vooral een verzorgend zieken huis met een huisartsenpost wordt, dan moet je het zo bereik baar mogelijk houden voor de Wal cherse bevolking." Hoe het verder moet met de sport clubs? „Of we bouwen die accom modaties naast het ziekenhuis, of we knappen de bestaande locaties op. Vlissingen en Middelburg lig gen ook weer niet zo ver van el kaar. Dan gaan de Middelburgse hockeyers maar in Vlissingen hock eyen en de atleten uit Vlissingen in Middelburg hardlopen." door Harmen van der Werf OVEZANDE - Voor de onttakelde molen De Blazekop in Ovezande is een reddende engel opgestaan. Monumentenstichting Goes heeft de molen aangekocht en gaat de restauratie op zich nemen. „Laten we hopen dat de werkzaamheden na de zomervakantie kunnen be ginnen", kijkt stichtingsvoorzitter Willem den Herder voorzichtig in de toekomst. „De molen wordt er niet beter op, als we veel langer moeten wachten." De Blazekop staat er al zo zieltogend bij. De wie ken zijn kapot. Het dak is aange tast. Een groepje Ovezandenaren kon dat zes jaar geleden niet lan ger aanzien en richtte stichting Molen De Blazekop op. Het doel was de molen te kopen, op te knappen en in bedrijf te stellen. Het stokte al bij de aankoop. De ei genaren, gebroeders De Baar uit het Zeeuws-Vlaamse Graauw, wil den verkopen, maar tegen een te hoge prijs, vond stichting Molen De Blazekop. Het bleef maar doorsudderen, ook nadat de gemeente Borsele instem de met een financiële garantstel ling. „Het risico was voor ons veel te groot", geeft secretaris Charles Verbeek van de molenstichting eer lijk toe. Subsidies dreigden verlo ren te gaan, waarop wethouder Mart de Bruijne (WD, monumen- 4 - V-.N-: Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 0800-0232333 (gratis) Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. ten) bij de Monumentenstichting Goes aanklopte. „Ik wist dat die or ganisatie ook buiten Goes actief is en de kennis in huis heeft over res tauraties", vertelt De Bruijne. Zijn verzoek viel bij de Goese stichting in goede aarde. „Wij richten ons niet uitsluitend op Goes", verklaart stichtingsvoor zitter Den Herder de stap. „Al eer der hebben we een boerenwoning in Krabbendijke gekocht en opge knapt. In Heinkenszand hebben we het jachthuis - het voormalige kantoor van stichting Het Zeeuw se Landschap - verworven." Stich ting Huisartsenstructuur Zeeland die huisartsenposten aanstuurt, zit nu in het jachthuis. Een molen is voor de Goese organisatie iets nieuws. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Autobedrijf Van Vossen uit Sint-Annaland verhuist zo goed als zeker naar een plekje vlakbij de brandweerkazerne. De gemeente denkt daar op korte ter mijn overeenstemming over te be reiken met de eigenaar. Het bedrijf is nu gevestigd aan de Spuistraat, maar ligt daar in de weg voor de toekomstige ontwik keling van het havengebied. De ge meente wil daar een groot aantal woningen en winkels gaan bou wen. Overigens is dat volgens wet houder Eric Goossen niet de enige reden om het autobedrijf te ver plaatsen. „Van Vossen loopt op de huidige locatie tegen grenzen aan. Dus zonder het havenplan was het op termijn wellicht ook wel tot verplaatsing gekomen." Het autobedrijf komt aan de Vei- lingweg, in de buurt van de brand weerkazerne. Daar gaan op ter mijn wellicht ook de schutters van Prinses Juliana, die nu nog in de te slopen Sakofahal bivakkeren, naar toe. Garagebedrijf Dekker, ook aan de Spuistraat, ligt volgens wethouder Goossen niet in de weg voor de ha venplannen. De gemeente zou wel graag zien dat de verkoop van LPG daar op termijn stopt, maar dat is een ander verhaal. Het Rijk wil in de toekomst geen LPG-installaties meer vlakbij woonbuurten. MIDDELBURG - Met de aanhouding van elf overwegend Walcherse jon geren in de leeftijd van dertien tot en met achttien jaar, heeft de Poli tie Zeeland een reeks misdrijven opgelost. Tussen september 2007 en maart 2008 pleegden zij vernie lingen en diefstallen. Na een dief stal van een gsm op 21 maart, hield de politie drie jongens en een meisje aan uit Middelburg, Oost-Souburg en de gemeente Veere. Er kwamen nog tien andere verdachten in beeld uit Walcheren en Yerseke. Zeven van hen zijn aangehouden. De minderjarigen zijn voorgeleid aan de rechter-com- missaris. Exclusieve kinder- en tienerroocie De nieuwe zomercollectie is binnen! Witte Paardstraat 6 Goes Lange Geere 7 Middelburg VLISSINGEN - De Stichting Rasela Sound houdt vanavond om 21 uur in De Piek in Vlissingen de 'Jam ming Vibes'. Tijdens deze avond wordt opgetreden door Zeeland Creoro, Digital Tribes, Mobunk, Quita Manos en H.I.M. Children. De avond word ondersteund door onder meer Muzikantencentrum 'De Loods' en Stichting Moerman Promotie Vlissingen. Wisselend Veilig betalen Betaalgemak BEZORGING IN HEEL NEDERLAND www.flowershopgoes.nl Nu ook online bestellen! Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDERI ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81