Justitie kan weinig tegen slavendrijvers Binnenland berco KRA5.NL Slogan 'ii2 als iedere seconde telt' Minister toch naar Sudan BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Poolse en Bulgaarse kinderen in de klas modeflitsen op GERRY WEBER-dag op vrijdag 18 april tussen 10 en 17 uur In slechts één zaak zijn uitbuiters van illegalen veroordeeld. Zeer complete fietsvakanties speciaal voor alleenstaanden (45+)! PZC Zaterdag 12 april 2008 J 7 ROTTERDAM - Links een Poolse leerling met naast hem een uit Bulgarije in de schoolklas. De nieuwste groep allochtone leerlingen komt uit EU-lidstaten. Polen en Bulgaren vullen de klassen voor nieuwkomers die nog geen Nederlands spreken. Landelijk steeg het aantal Poolse kinderen op Neder landse basisscholen van 747 in 2003 naar 1690 in 2007. Het aantal Bulgaren is sinds de EU-toetreding van het land in 2007 bijna verdubbeld: van 200 in 2006 naar 362 in 2007. De nieuwkomers wonen en leren vooral in de grote steden en in landbouwgebieden waar veel werk is. foto Cees Zorn/CPD I lange vorststraat goes door Dylan de Cruijl DEN HAAG - Het lukt justitie slecht de moderne slavernij in Neder land uit te bannen en de mensen die zich daar schuldig aan maken te veroordelen. Uitbuiting van ille galen in de bouw, de horeca en de tuinbouw is al drie jaar strafbaar. Toch zijn er in nog maar één zaak daders veroordeeld. In andere rechtszaken gingen verdachten vrijuit of werden zij veroordeeld voor lichtere vergrijpen, zoals wa pen- of drugsbezit. De Nationaal Rapporteur Mensen handel, Corinne Dettmeijer, beves tigt het probleem. Volgens haar pikken opsporingsdiensten, zoals politie en arbeidsinspectie, signa len niet altijd op. Voorbeelden van moderne slaver nij zijn Chinezen die in keukens ploeteren, Oost-Europeanen die onder erbarmelijke omstandighe den werken in de bouw of Aziati sche meisjes die worden opgeslo ten als huisslaaf Rapporteur Dettmeijer onder zoekt nu waarom 'zaken op de plank blijven liggen'. Ook werkt haar bureau mee aan een nieuwe leergang voor rechters en officië le Het lukt het OM niet goed de moderne slavernij te lijf te gaan. Uitbuiting is strafbaar maar de af gelopen jaren zijn er in nog maar één zaak daders veroordeeld. ren van justitie over mensenhan del en uitbuiting, de juridische ter men voor slavernij. Het Coördinatiecentrum Mensen handel (Comensha) vreest dat slachtoffers ervoor terugdeinzen aangifte te doen, omdat de slaven drijvers vaak toch niet achter de tralies belanden. Zij zijn bang voor represailles van de criminelen die hen hebben opgesloten en uitge buit, zegt adjunct-directeur Maria de Cock. „Er wordt te weinig suc ces geboekt. Rechters weten ook niet wat voor impact uitbuiting heeft op een leven." PvdA-Kamerlid Khadija Arib kon digt schriftelijke vragen aan over het uitblijven van veroordelingen. „Het is zorgelijk dat wij niet in staat zijn om die onzichtbare groep te bereiken. Kennelijk is het heel moeilijk om bewijs te verza melen. Ik vind het van belang om te kijken of er iets schort aan de wet en of dat de politie andere prioriteiten heeft." Slavernij in de prostitutie is al lan ger strafbaar, sinds t januari 2005 geldt de zwaardere strafmaat (maximaal zes jaar cel) ook voor overige sectoren. Een duidelijke omschrijving van het begrip 'slavernij' geeft de wet echter niet. Jurisprudentie zou moeten aangeven waar de grens ligt tussen slecht werkgeverschap en slavernij. Maar daar is de afgelo pen drie jaar niets van terechtgeko men. Spectrum: slavernij is nooit uit Neder land weggeweest DEN HAAG - Minister Eimert van Middelkoop van Defensie is wel kom in Sudan en Sudan wil met Nederland alsnog op korte termijn zijn bezoek organiseren. Neder land heeft een uitnodiging voor hem ontvangen. Dinsdag ont stond er ophef toen bleek dat de minister die dag niet kon afreizen naar Sudan voor een bezoek aan de Nederlandse militairen, omdat hij geen visum had gekregen. DEN HAAG - De overheid zet een andere slogan in om het alarm nummer 112 onder de aandacht te brengen. Die slogan luidt '112 als ie dere seconde telt'. Die moet men sen erop wijzen dat het alarmnum mer voor alle spoedeisende geval len gebeld kan worden. Nog nooit zó voordelig! Bij KRAS boekt u nu al vanaf slechts €379 een prachtige fietsreis door het populaire Sauerland! 5 dgn FIETSEN IN HET SAUERLAND v.a. 379 Het Sauerland wordt tot één van de meest aantrekkelijke streken van Duitsland gerekend. Het 4-sterren Parkhotel Olsberg is een prima uitgangspunt voor heerlijke fietstochten door de omgeving. Maar ook uitstapjes naar pittoreske dorpen en steden behoren tot de mogelijkheden. Deze fietsreis is uitstekend geschikt voor iedereen die voor de eerste keer op fietsvakantie gaat! Vertrekdata: 12/5, 23/6, 21/7, 4-18/8 en 6/10. Prijs is p.p. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22507 Tijdens deze reis combineert u prachtige fietstochten met de highlights van Berlijn. Vanaf slechts 429 met KRAS natuurlijk! 5 dgn FIETSEN IN EN OM BERLIJN v.a. 429 Het zachtglooiende landschap rondom de Duitse hoofdstad Berlijn leent zich uitermate voor een ontspannende en sportieve fietsvakantie. De bossen en meren worden hier afgewisseld met leuke dorpjes. Natuurlijk bezoeken we ook het mooie Potsdam en bruisend Berlijn zelf. Alle hoogtepunten van deze wereldstad bewonderen we uiteraard vanaf de fiets... een unieke stadstour! Vertrekdata: 9/6, 7/7 en 11/8. Prijs is p.p. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22514 waarom zou je verder zoeken Ontdek tijdens deze 8-daagse reis vanaf slechts 498 de prachtige Duitse streek Thüringen, een ideaal fietsgebied! 8 dgn FIETSEN IN THÜRINGEN v.a. 498 Dit schitterende gebied met uitgestrekte bossen, lieflijke dalen en pittoreske dorpjes is een prima uitgangspunt voor een actieve vakantie. U verblijft in de historische stad Jena in het 4-sterren Hotel Maxx Steigenberger op basis van halfpension. U maakt mooie tochten naar o.a. Naumburg en (optioneel) het schitterende Dresden. Een mooie combinatie van natuur, cultuur én historie! Vertrekdata: 21/6,19/7, 2-16-30/8, 6-20/9 en 11/10. Prijs is p.p. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22505 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7