tp> re Sport Raymond Baumann doet judowereld versteld staan H www.neemdebus.11l Met Pelikaan Reizen Bestemmingen die u gezien moet hebben! vanaf 1.299 Oud-worstelkampioen maakt carrière in zelfverdedigingssport. Boek nü en ontvang oen handige Gratis KÏstiotley! t.w.v. 29,95 imhii a^Wi mu Laat u onbezorgd verrassen door onze persoonlijke service, luxe touringcars en prachtige bestemmingen. Ga mee op reis en geniet van uw vakantie zoals vakantie bedoeld is, dat is reizen met Pelikaan Reizen. Dit is een greep uit onze langere rondreizen, alle reizen bieden u het juiste comfort en voldoende Tust. Maar u ziet meer dan vol doende! Een vakantie om nooit meer te vergeten. Gaat u ook mee? De Klassiekers van dagi: dag 2: dag 3: dag 4. dag 5: dag 6: dag 7: dag 8: dag 9: naar de opstapplaats en ver trek naar Frankrijk, heeft u al aan onze taxiservice gedacht? prachtige route naar het Spaanse San Sebastian bezoek aan Burgos oude universiteitsstad Sala manca, doorreis Portugal vrije dag of excursie naar Coïmbra en de quintas Tornar met haar Tempeliers kasteel hoogtepunt: hele dag Lissabon prachtige route naar het Spaanse Sevilla, bezoek met gids ochtend vrij, daarna naar Cordoba dag 10: bezoek aan Cordoba, daarna naar Granada dag li: vrije dag in Granada dag 12: onvergetelijk: Alhambra dag 13: reisroute door vlaktes van la Mancha, Toledo dag 14: hoogtepunt: hele dag Madrid dag 15: echte reisdag naar Costa Brava dag 16: vrije dag aan de Costa Brava dag 17: niet te vergeten: Barcelona dag 18: afscheid van Spanje dag 19: terug in Nederland Vertrek: 28/5 en 23/7 PZC Zaterdag 12 april 2008 45 Raymond (rechts) en Jimmy Baumann, twee ijzersterke judoka's. foto Willem Mieras door René van Stee HEINKENSZAND - Hij had als toe schouwer bij een training te veel praatjes. Daarom daagde zijn jon gere broer Jimmy hem uit om ook zijn judokunsten eens te vertonen. Daarna ging het hard. Dik drie maanden nadat hij zijn toemooide- buut bij de zwaargewichten in Gil- ze maakte, mikt Raymond Bau mann (29) eind dit jaar op deelna me aan de NK judo. „Of het lukt, valt te bezien. Maar we gaan er voor. Niks is onmogelijk", klinkt het vol zelfvertrouwen. De in het Utrechtse Houten woon achtig Raymond Baumann judoot voor Judo Goes. Daar kwam de honderd kilo zware en 1,68 meter lange krachtmens terecht, omdat Jimmy sinds een jaar of vijf aan de ze sportschool is verbonden. Hij kwam met moeder Annita, vader Luc (een oud-worstelkampioen) en broertje Jerrel in Zeeland wo nen, omdat het in Houten niet echt soepel liep. „Dat is nog zacht uitgedrukt", zegt Annita Baumann. „Jimmy heeft ADHD en daardoor veel structuur en discipline nodig. In Houten kon hij zijn ei absoluut niet meer kwijt. Op school ging het van kwaad tot erger, de medicatie moest worden aangepast, kortom: het ging niet goed en er moest iets gebeuren." De familie zette een rigoureuze stap en verhuisde naar Heinkens- zand. „Daar kwamen we al dertig jaar op de camping. Jimmy bloeide er altijd helemaal op. Sinds we hier wonen is het een ander kind. Hij kan zijn energie kwijt in het ju doën, medicijnen gebruikt hij niet meer en ook op school gaat het prima", vertelt Annita Baumann. Als hij niet in Goes traint, is Jim my Baumann (14) onder meer ook in sportscholen in Hoogvliet, Ka pellen of Eindhoven te bewonde ren. De vele trainingsarbeid heeft inmiddels zijn vruchten afgewor pen, want hij werd al eens vierde op een NK en maakt ook deel uit van het talententeam van de judo- bond JBN. „Dan sta je eigenlijk met één been in de Nederlandse jeugdploeg. Dat is het doel waar ik nu keihard voor train", vertelt Jimmy Baumann, die ook al vanaf zijn achtste Neder lands worstelkampioen is. Raymond Baumann behoorde ja renlang tot de Nederlandse wor- steltop. Hij behaalde tientallen na tionale titels in het Grieks-Ro meins en de vrije stijl en hij was in 2000 dicht bij kwalificatie voor de Olympische Spelen van Syd ney. Hij zette een punt achter zijn worstelloopbaan, nadat hij vorig jaar als trainer met het team van het Utrechtse Olympia landskam pioen werd. „Toen had ik alles be reikt wat ik wilde. Al heb ik nog één droom, en dat is bondstrainer worden." De overstap naar het judo verliep gesmeerd. Bij zijn debuut in Gilze kwam Raymond Baumann nog conditie tekort. Die werd in snel treinvaart bijgespijkerd in Utrecht. Op het Antwerpse Open boekte hij zijn eerste grote succes. Met I** Oud-worstelkampioen Raymond Baumann heeft de overstap naar het judo gemaakt. Het blijkt een prima stap, want hij maakt snel carrière in de judosport. 'slechts' een groene band, die nog snel even gehaald moest worden, werd hij derde. In februari volgde de voorlopige apotheose: de eerste plaats op het internationale toer nooi van Groot Vlaardingen. „Toen had ik even het gevoel dat ik droomde. Maar het was toch echt waar." Achteraf gezien zijn de goede judoprestaties van Ray mond Baumann wel te verklaren. Want hij nam een schat aan erva ring mee uit het worstelen. Daar door is hij ijzersterk in het lijf-aan-lijfgevecht, dat hij altijd probeert op te zoeken. Voor elke judogreep vindt hij een variant uit het worstelen om die te weer staan. „En ik let heel goed op de balans van een tegenstander. In het wor stelen ben je vaak geklopt op het moment dat je niet vaststaat aan de grond. In het judo is dat haast hetzelfde. Als een judoka nog maar half op zijn tenen staat, heb ik hem." Door de nieuwe carrière van zijn broer heeft Jimmy Baumann er een meer dan volwaardige trai ningspartner bij. Ook gaan ze sa men toernooien af Als zijn agen da het toelaat, reist Raymond af naar Zeeland. De broers leren van elkaar. „Zoals het in grondgevecht, bij armklemmen of verwurgingen. Dit zijn dingen die beter kunnen. En hij hamert er steeds op dat ik beter moet doseren. Want ik wil te veel en alles tegelijk", zegt Jim my. Raymond: „Ik moet het posi tiespel in het judo nog beter leren te doorzien en de manier van vast pakken van een tegenstander. Daarin ben ik nog te veel een wor stelaar die alles met twee handen doet." Maak gebruik van onze unieke taxiservice, de schakel tussen thuis en touringcar! Groot-Britannië en Ierland: (A/hfskty^ fdh A CLAVKS Alle reizen zijn inclusief vervoer per comfortabele touringcar, ervaren chauffeur, overnachtingen in 3 of 4 sterren hotels (halfpension), eventuele overtochten, uitgebreid excursiepakket (exclusief entreegelden), stadsbezoek met gids en Pelikaan informatieboekje. Vraag de brochure aan: 0168-329633. Dit telefoonnummer kunt u uiteraard ook bellen als u vragen heeft, of een reis wilt reserveren. dag 1: overtocht Calais-Dover, bezoek aan Canterbury dag 2* bezoek aan badplaats Brighton en universiteitsstad Oxford dag 3: natuurdag! Reisroute dwars door NP Brecon Beacons, Wales dag 4: nog meer prachtige natuur: Snowdonia NP. overtocht Ierland dag 5: hoofdstad Dublin met gids en vrijetijd dag 6: via Wicklow Mountains en historische Glendalough naar Waterford dag 7: vrije dag in Waterford dag 8: openluchtmuseum Bunratty en natuurspektakel Cliffs of Moher dag 9: dagtocht Achill Island dag tot bezoek aan Noord-Ierse Londonderry Vertrek: 25/6 en 23/7 dag ti: prachtige kustroute naar Belfast (met rondrit) dag 12: ochtend vrij in Bélfast, daama overtocht Schotland dag 13: hoogtepunt: Edinburgh dag 14: vrije dag of excursie naar Schotse Hooglanden dag 15: mooie route langs Jedburgh naar Engelse Yorkshire dag 16: ochtendbezoek York met gezel lige winkels dag 17: Shakespeare dag: Stratford upon Avon dag 18: laatste dag in Engeland: bezoek aan London, nachtafvaart dag 19: aankomst Hoek van Holland, laat u ook thuisbrengen door onze taxiservice Het uitgebreide dagprogramma leest u op:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75