Zeeland 'Een brombeer met een groot hart' AXEL Hummels Waardering voor ambulance Enquête onder vierhonderd klanten van ZorgSaam. www.rotsvast.nl Homeopathie helpt tegen fibromyalgie Dirigent Johan Vernimmen viert 60-jarig jubileum jongeman gewond bij ongeluk op A58 Modeshow voor borstkankerpatiënten IK - v BEZORGERS GEZOCHT IN door Wout Bareman TERNEUZEN - Patiënten en hun fa milie zijn tevreden over het func tioneren van de ambulancedienst van ZorgSaam in Zeeuws-Vlaande- ren. Dat blijkt uit een enquête on der 400 klanten. Gemiddeld is 91 procent tevreden tot zeer tevreden. Vooral de chauf feurs krijgen een pluim. Hun rijge drag wordt door 98 procent van de ondervraagden geprezen. Minder goed scoort de tijd die eroverheen gaat om via de meldkamer een am bulance te regelen. Daarover is 'maar' 84 procent tevreden. ZorgSaam trekt lering uit klachten over de snelheid waarmee zowel spoed- als besteld vervoer ter plaat se is en vindt dat extra aandacht moet worden besteed aan de inzet van verouderde ambulances. De ambulances worden eind dit jaar overigens uitgerust met een sys teem waarmee de stoplichten kun nen worden beïnvloed. Komend najaar worden bovendien vier nieuwe ambulances in gebruik ge nomen. Verder loopt er een onder zoek naar verplaatsing van de am bulancepost Oostburg naar het in dustrieterrein daar en verhuist de ambulancepost Terneuzen in 2010 naar de Koegorspolder. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl OOSTBURG - Homeopate Josephine Sarneel houdt maandag 28 april een lezing voor de Nationale Vere niging voor Fibromyalgie Patiën ten in Oostburg. Sarneel vertelt mensen met fi bromyalgie (een spierziekte) en an dere belangstellenden hoe zij baat kunnen hebben bij behandelingen op homeopathische basis en met homeopathische geneesmiddelen. De lezing wordt van 14.00 tot 16.00 uur gehouden in de gerefor meerde kerk aan het Kerkplein in Oostburg. Exclusieve kinder- en tienermode De nieuwe zomercollectie is binnen! Witte Paardstraat 6 Goes Lange Geere 7 Middelburg Z PZC Zaterdag 12 april 2008 29 door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Als 'broeksken' van zeventien jaar leidde Johan Vernimmen zestig jaar geleden met zijn orgelspel zijn eerste koor; het gemengd koor van Stoppel dijk. In de zes decennia die achter hem liggen, heeft Vernimmen (77) heel wat koren onder zijn hoede gehad en duizenden missen en vie ringen opgeluisterd. Vanavond omt er eentje bij, als zijn jubileum feestelijk wordt gevierd in de kerk van Stoppeldijk. TWee jaar lang conservatorium in Tilburg en voor de rest goeddeels autodidact. Een volledige muzikale opleiding zat er voor de jonge Ver nimmen niet in, want, zo zeiden zijn ouders 'muziek, daar zit geen brood in'. Dus was Vernimmen tot nét voor de vut-gerechtigde leeftijd achter eenvolgens vertegenwoordiger, ei genaar van een autorijschool, werknemer bij een drukkerij en persfotograaf en werkte hij bij de toenmalige CPC in Sas van Gent. De muziek en het dirigeren deed hij er in die tijd bij. Maar vanaf zijn 57e kon hij zich volledig op de muziek storten. Momenteel leidt hij het gemengd koor van Stoppeldijk en het paro chiekoor van Kloosterzande en kan hij als gastorganist gevraagd worden. Dat is op zich al druk, maar dat is niets vergeleken met de tijd dat hij vier koren onder zijn hoede had; naast Stoppeldijk en Kloosterzande waren dat het koor van Terhole en het dames koor van de Hulster basiliek. Vernimmen staat bij zijn koorle- RILLAND - Een 19-jarige automobi list uit Bergen op Zoom is gister middag rond half vier gewond ge raakt bij een ongeval op de A58. De jongeman kwam ter hoogte van Rilland met zijn bestelbus in de berm terecht en slipte. De auto kwam op zijn kant in de rechter- berm tot stilstand. De 19-jarige bestuurder moest door de brandweer bevrijd wor den. Hij is met onbekende verwon dingen naar het ziekenhuis in Ber gen op Zoom gebracht. Johan Vernimmen is na zestig jaar nog lang niet uitgespeeld en -gedirigeerd. „Zolang ik de trap op kan om naar het orgel te gaan, blijf ik doorgaan." foto Camile Schelstraete den bekend als een strenge mees ter. „Een beetje een brombeer die graag gelijk heeft. Maar wel een brombeer met een groot hart." Vernimmen houdt volgens eigen zeggen erg van orde en grote inzet. „Er mag best gelachen worden tij dens een repetitie, daar niet van, maar er moet ook serieus gestu deerd worden. De mensen die naar de kerk komen, verdienen het om prachtige muziek en ge zang te horen." Hoogtepunt in zijn carrière noemt Vernimmen het televisie-optreden van het dameskoor van de Hulster basiliek. Zeven jaar geleden werd 'De mensen verdienen het om prachtige muziek en gezang te horen' de eucharistieviering, opgeluisterd door het basiliekkoor, rechtstreeks door de KRO uitgezonden. Ook de acht radiouitzendingen prijken hoog op de lijst van verdiensten. Vanavond krijgt de viering in de Stoppeldijkse kerk (19.00 uur) een feestelijk tintje en morgenochtend is er ook in de kerk in Kloosterzan de een speciale viering (10.30 uur). Johan Vernimmen is nog lang niet uitgespeeld en -gedirigeerd. „Zo lang ik de trap op kan om naar het orgel te gaan, blijf ik doorgaan." Dat komt dan mooi uit, want de kerk in Kloosterzande heeft een prachtig tweede Domus orgel. Op de begane grond. AARDENBURG - Van Daalen Mode in Aardenburg houdt op verzoek van de regionale afdeling van de Borstkankervereniging Nederland al enkele jaren een speciale mode show. De show wordt maandag gehou den van 19.30 tot 21.30 uur bij van Daalen mode, Marktstraat 3 in Aar denburg. De mannequins, (ex)borstkankerpatiënten, zullen een diversiteit aan nacht-, och tend-, bad- en strandmode sho wen en diverse setjes lingerie. De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste, gratis krant en interessante extra's. Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 0800-0232333 (gratis) Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69