Zeeland met ouderen in Antonius Prijzen Roode Polder Breskens bekend y Bibliotheek gaat tekort wegwerken Jurry Terneuzen b.v. m (ïfi Pleidooi voor langer zwemseizoen of anders korting op abonnement Subsidie voor voedselbank ■n Motie LCF om buiten baden Terneuzen toch langer open te houden. Bouwrijp maken van grond voor 'plan met de drie b's' aanbesteed. lAERS, iniprayppöil Afspraken met drie gemeenten voor plan van aanpak. PZC Zaterdag 12 april 2008 27 voorlezen, als die zelf niet goed meer kan zien. Of de opa helpen die in zijn tuin aan het werken is." Bij Helena Pouwels, de moeder van juf Carla, kregen alle kinderen gisteren een koekje of een snoepje. Mevrouw Pouwels vertelde de kin deren dat ze van eenzaamheid geen last heeft. „Ik heb genoeg aan spraak, want ik ga zelf nogal veel de hort op. Maar ik zou het wel leuk vinden als een van jullie eens een keertje met me mee wilde wandelen." Voor basisschool Ter Duinen past het Maatjesproject perfect in het nieuwe schoolvak burgerschaps kunde, vertelt directeur Edwin Kint. Bij burgerschapskunde moe ten de leerkrachten hun kinderen bijbrengen dat ze zich behoren te gedragen volgens algemeen aan vaarde waarden en normen. „We leren ze verder te kijken dan de ei gen leefomgeving. Met dit project ontdekken de kinderen dat oudere mensen soms behoeftig zijn en zorg nodig hebben", aldus de die- recteur. „Aan de andere kant is dit een mooie gelegenheid om dui delijk te maken dat er ook een he leboel positieve kanten aan de jeugd van tegenwoordig zitten. Bo vendien zijn Antonius en onze school allebei belangrijke ontmoe tingsplaatsen in het dorp." Bij het bezoek aan de zusterspost in het verzorgingstehuis meet zuster Hetty van Hove (links) de bloedruk van Mandy Romijn. foto's Camile Schelstraete projektinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet proberen de vijf buiten zwembaden toch een heel seizoen open te houden. Lukt dat niet, dan moet er een korting komen op een abonnement. Dat is de strek king van een motie die komende raadsvergadering wordt ingediend door de Lijst Cees Freeke (LCF). De motie komt naar aanleiding van de mededeling van B en W dat de buitenbaden twee weken la ter open gaan vanwege een tekort aan toezichthouders. De commis sie bestuur en middelen drong er op aan om de mogelijkheden toch nog eens te bekijken. In de motie van de LCF worden drie alternatieven aangereikt: ad verteren om alsnog voldoende toe zichthouders in huis te halen, het zwemseizoen verlengen met twee weken, of het seizoen een week eerder laten beginnen en en week later laten eindigen na nu gepland. Als er toch geen volledig zwemsei zoen mogelijk is, pleit de LCF voor een korting op het abonnement voor 2009, op vertoon van het oude abonnement 2008. door Frank van Cooten breskens - Een vrije kavel in de nieuwe woonwijk Roode Polder in Breskens bedraagt 165 euro per vierkante meter, exclusief btw. Een twee-onder-een-kapper gaat 280.000 euro vrij op naam kosten en een vrijstaande woning 340.000 euro. Directeur Cees Reinhoudt van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen maakte de prijzen van de nieuwe woonwijk bekend tijdens de jaar vergadering van de dorpsraad in Breskens. Hoewel de bezwaarschriftencom missie nog een paar ingediende be denkingen moet beoordelen, is het bouwrijp maken van de nieu we wijk, ingeklemd tussen de Woongoed Zeeuws-Vlaanderen wordt een beetje moe van alle voorwaarden die aan bouwprojec ten wordt gesteld. Roode Polder liep daardoor vertraging op. terneuzen - Na de gemeenten Hulst en Sluis heeft nu ook Ter neuzen besloten de Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen een subsidie te geven. De voedselbank heeft de gezamen lijk gemeenten een bedrag van 7.900 euro gevraagd. Dat zijn de kosten die dit jaar gemaakt moe ten worden om de levensmidde len bij de mensen te krijgen. Weke lijks worden zo'n 220 voedselpak ketten ter waarde van 15 tot 20 eu ro verdeeld onder mensen die min der dan 150 euro per maand vrij te besteden hebben. Na een gesprek met het Maatschap pelijk Werk, dat de indicatie doet, is het Terneuzen duidelijk ge worden dat de voedselbank nodig is. AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM R AMEN-ROLLUIKEN-ZON WERING ©mado* VEKA zonwering Tel. 0115-491282 heroal www.haers.net Oude Rijksweg en de N58, aanbe steed. In de Roode Polder komen 59 woningen en 28 vrije kavels. Het moest Reinhoudt van het hart dat de woningen er eigenlijk al lang hadden moeten staan. „Maar ja, Roode Polder is het plan van de drie b's. Bommen, bunkers en be zwaren." Op het terrein moesten eerder immers een aantal zware vliegtuigbommen uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk wor den gemaakt. En toen Woongoed was begonnen met de sloop van een bunker, floot de rechtbank de corporatie terug. „Er had immers ooit een vleer muis overnacht in deze bunker. Natuurlijk was de constatering te recht. Als een huurder zijn huis uit moet, moeten ook wij eerst zor gen voor alternatieve huisvesting. Dus kochten wij een dijklichaam aan en hebben de daar aanwezige bunker ingericht voor de vleer muis. Rond Pinksteren wordt de eerste vleermuis verwacht. Ik weet, dit klinkt allemaal een beet je flauw, maar af en toe worden ook wij een beetje moe van alle voorwaarden die worden gesteld." door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeenten Hulst, Terneuzen en Sluis gaan samen met de Zeeuws-Vlaamse biblio theek een oplossing zoeken voor het exploitatietekort dat de biblio theek eind 2008 en de jaren erna verwacht. De portefeuillehouders en de raad van toezicht van de bi bliotheek hebben dat afgesproken. Het tekort kan oplopen tot onge veer een kwart miljoen euro. Om dit op te lossen, gaat de biblio theek de doelmatigheidsmaatrege len uit het beleidsplan 2006-2009 alsnog uitvoeren. Uitgangspunt van de gemeenten is dat de huidige bibliotheekvestigin gen behouden blijven. De maatre gelen bestaan onder andere uit het centraal samenstellen van de col lecties voor de verschillende vesti gingen, aanpassen van de ope ningstijden en vraaggericht wer ken. Ook wordt het personeel meer geprofessionaliseerd door ze opleidingen te laten volgen. De be doeling is dat de mensen dan op een efficiëntere manier kunnen worden ingezet voor alle vestigin gen. Tot nu heeft de bibliotheek de maatregelen nog niet of nauwe lijks doorgevoerd, waardoor dit ook nog geen kostenbesparing heeft opgeleverd. De gemeenten hebben nu met de bibliotheek af gesproken een planning te maken om maatregelen en kostenvermin deringen gefaseerd uit te voeren. Met deze afspraken denken de ge meenten en de bibliotheek al op korte termijn tot een oplossing voor het verwachte tekort te kun nen komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67