Zeeland PZC 25 Coffeeshop kilometer van grens I Intratuin Koudekerk Jru ZONDAG GEOPEND koopzondag 13 apri Brugman Nieuwe brug gemonteerd Aardappels de grond in ZEEUWS-VLAANDEREN 31 41 Jan Lonink belooft collega in Zelzate 'goqp nabuurschap'. Kom de lente proeven bij Intratuin! Geopend van 12:00 tot 17:00 uur YARDEH Zaterdag 12 april 2008 Een reus voor Miniatuur Walcheren Nederlandse tennissers op voorsprong tegen Macedonië Tip? redtern@pzc.nl dooi^Vout Bareman TERNEUZEN - Bij de verplaatsing van de coffeeshops van Terneuzen naar de Belgische grens wordt wel degelijk rekening gehouden met de vrees van Zelzate voor overlast van drugstoeristen. „Onze relatie met Zelzate is van te groot belang. We zullen wel degelijk goed na buurschap betrachten." Maar dat Terneuzen helemaal af ziet van verhuizing van de shops richting grens, zoals gouverneur André Denys van Oost-Vlaande- ren gisteren na een werkbezoek aan Zelzate verklaarde, gaat Lo nink te ver. „Ik heb alleen duide lijk gemaakt dat van verhuizing naar het oude douaneterrein bij de grens absoluut geen sprake zal zijn. In mei komen we met de uit slag van een locatieonderzoek naar buiten en daaruit zal blijken dat De burgemeester van Terneuzen weerspreekt verklaring van gouverneur Oost-Vlaanderen dat er geen sprake meer is van verhuizing naar de grens. we zeker tooo meter uit de buurt van het 'bewoonde gebied' blijven. Dat zijn we verplicht aan de bewo ners van Westdorpe en Zuiddor- pe, maar ook aan de Zelzatena- ren", verklaarde de Terneuzense burgemeester. Daaruit valt de con clusie te trekken dat uiteindelijk wordt gekozen voor de locatie af slag Tractaatweg-Langeweg-Evers- dam. Burgemeester Freddy De Vilder van Zelzate nuanceerde de stellige opmerking van de Oost-Vlaamse gouverneur over de ommezwaai van Lonink. „Die verhuizing is waarschijnlijk niet direct vandaag of morgen, vanwege de internatio nale juridische haken en ogen, maar mijn collega zet die verhui zing zeker niet uit zijn hoofd." De twee burgemeesters hebben, volgens Lonink, alle begrip voor eikaars standpunt. „We gaan in elk geval samen in Brussel pleiten voor een goede vierbaansaanslui ting van de R4-Oost (Kenne- dylaan) en de Tractaatweg, die de drugstoeristen bijna dwingt Zelza te links te laten liggen en enkel die doorgaande route te nemen." Burgemeester De Vilder zal zo goed als zeker in mei de presenta ties van de locaties bijwonen. Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provindaieweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin En waf wil jij op jouw uitvaart? KUITAART - Precies een jaar geleden smachtten de Zeeuwse akkerbouwers naar een mals buitje na zowat een maand van droogte. Dit jaar is het weerbeeld pre cies andersom en was er eind maart, begin april vooral regen en zelfs nog sneeuw. En dus stonden de boeren in Zeeuws-Vlaanderen al enigszins nerveus in de start blokken om het land op te gaan. Sinds de lente zich de ze week voorzichtig aankondigt, zijn op veel percelen de aardappels de grond ingegaan, feitelijk dus een week je of twee later dan normaal. Aan de Mariadijk bij Kuit aart pootte akkerbouwer Jen Brooymans gisteren het consumptieras Saline (foto). Het is een kruimige aard appel die vroeg op de markt komt en daarmee een ex traatje zou moeten opbrengen, foto Camile Schelstraete Leg nu je wensen vast. Voor je naasten en voor jezelf. Yarden helpt je daarbij met het uitvaartwensenformulier Bel 0800 1292 of kijk op yorden.nl voor een vestiging bij jou in de buurt. tedere usïvaort uniek TERNEUZEN - Rijkswaterstaat mon teert donderdag 17 april de nieuwe noordbrug in de Westsluis van Ter neuzen. Het inhangen van de brug zal de hele dag in beslag nemen. Tijdens deze werkzaamheden is de Westsluis gestremd voor de scheepvaart. De Midden- en Oost- sluis blijven beschikbaar. Voor gro te zeeschepen is geen omvaarroute mogelijk. De nieuwe brug wordt maandag vanaf Hollandia Krimpen a/d IJs- sel over water vervoerd naar Ter neuzen en komt woensdag 16 april aan in de voorhaven bij de West sluis. De werkzaamheden aan de nieuwe brug zijn al sinds eind fe bruari bezig en zorgen voor veel verkeershinder. Het karwei is eind mei gereed. www.brugman.nl van 12.00 tot 18.00 uur Hulst' Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 z M SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65