port Veldhuis doet haar plicht deOndernemerni Hoe passen parttimers in mijn totaalplaatje? BSggfji Uw sportbeelden op www.pzc.nl SJL Negende individuele kortebaantitel op WK in Manchester. Aleksander Veljanovksi gaat naar SSV'65 Hansweertse Boys te sterk voor Ouwerkerk Thomas Voeckler wint Circuit de la Sarthe Volendam en RKC geven elkaar niets toe Altes over personeelsbeleid en méér. PZC Zaterdag 12 april 2008 43 door Robert-Jan Friele MANCHESTER - Onderweg naar wat tijdens de Olympische Spelen in Peking het ultieme succes op de langebaan (50 meter) moet wor den, won zwemster Marleen Veld huis gisteravond haar negende in dividuele titel op de kortebaan (25 meter). Ze werd wereldkampioen op de 100 vrij in 52,17 seconden. In een ietwat on-Nederlands ge baar had Veldhuis op donderdaga vond na de halve finales van de 100 vrij gezegd dat ze het aan haar stand verplicht was de finale te winnen. Die uitspraak was gebaseerd op haar persoonlijke record van 52,08 seconden, een tijd ruimschoots scherper dan die van haar snelste concurrente in Manchester, de Zweedse Josefin Lillhage (52,84). Het ophalen van haar tweede indi viduele wereldtitel kortebaan - na het goud op de 50 vrij uit 2004 - was in de MEN Arena daarom niet het hoofddoel van Veldhuis. De hoofdprijs zou als vanzelf het ge volg zijn van de voornaamste op dracht: een goed uitgevoerde race zwemmen. Dat deed Veldhuis als zesde tijd- snelste in baan zeven, een plek waar de 28-jarige Twentse vrijwel nooit is terug te vinden is. Het met veel show voorstellen van de zwemmers in Manchester kost ech ter zoveel tijd dat de tijdsnelste, die als laatste wordt opgeroepen, nauwelijks tijd heeft de kleren uit te doen aan het startblok. Om dat gehaaste gedoe te ontlopen hield Veldhuis in tijdens de halve fina les. Eenmaal op volle snelheid en in de LZR Racer van Speedo bleek de WK-finale een simpele trai ningswedstrijd. Veldhuis bleef met haar 52,17 seconden zelfs boven haar persoonlijk record (52,09) en was ruimschoots sneller dan num mer twee Francesca Halsall (52,79) en nummer drie Hanna-Maria Sep- pala (52,94). Veldhuis: „Ik had iets harder ge wild. Maar het ging wel makkelijk, helemaal in dit veld." Ze werd door de afwezigheid van onder an deren de Australische Lisbeth Trickett (voorheen Lenton) en de Duitse Britta Steffèn nauwelijks op de proef gesteld. Trickett was op het koningsnummer nog de snelste bij de kortebaan-WK van 2004 en 2006, Steffen versloeg Zwemster Marleen Veldhuis wint op het WK korte baan goud op de 100m vrij. Hinkelien Schreu der en Inge Dekker pakken zilver en brons op de 50m vlinderslag. Veldhuis tijdens de laatste EK kor tebaan in december. Trickett is ook degene die Veldhuis' wereldre cord op de 50 vrij langebaan (24,09) na vijf dagen uit de boe ken zwom (23,97) tijdens de Au stralische trials. Bovendien zette ze met haar 52,88 seconden op de 100 vrij de standaard neer die ie dereen moet najagen richting de Olympische Spelen. Hinkelien Schreuder en Inge Dek ker haalden zilver en brons op de 50 meter vlinderslag. Met tijden van respectievelijk 25,40 en 25,60 eindigde het Nederlandse duo ach ter Felicity Galvez. De Australische scherpte met 25,32 het wereldre cord aan dat sinds maart 2005 met 25,33 in handen was van de Zweed se Anna-Karin Kammerling. Schreuder verbeterde met haar tijd het Nederlands record dat sinds 2000 met 25,64 op naam stond van Inge de Bruijn. GOES - Aleksander Veljanovski speelt volgend voetbalseizoen voor SSV'65. Hij speelt nu nog voor Hansweertse Boys. Veljanovski stapte in de winter stop over naar Hansweertse Boys, nadat hij bij hoofdklasser Kloetin- ge driemaal inviel bij de hoofd macht. Veljanovski is de vierde speler die volgend seizoen overstapt naar SSV. Eerder gaven Lucas Besters (Kloetinge), Mitchell van Belzen (RBC) en Urvin van Hekelen (We- meldinge) hun ja-woord. VLISSINGEN - In de vijfde klasse B van het zondagvoetbal heeft Hans weertse Boys het inhaalduel met Ouwerkerk met 5-0 gewonnen. Al na twee minuten opende Frank Quakkelaar de score, waarna hij kort voor rust ook de 2-0 aanteken de. Even later viel een speler van de bezoekers uit. Omdat er geen wissels waren moest Ouwerkerk met tien man verder. De Boys pro fiteerde en liep na rust uit naar 5-0 via Aleksander Veljanovski, Ger- win Coppoolse en Kevin Trotman. LE MANS - Thomas Voeckler heeft de 56e editie van het Circuit de la Sarthe op zijn naam geschreven. De leidende positie van de 28-jari- ge Fransman kwam gisteren tij dens de slotetappe niet meer in ge vaar. De ritzege ging naar Ariel Maximi- liano Richeze. De 25-jarige Argen tijn was na 188,5 kilometer net wat sneller dan Geffroy Lequatre en Stéphane Bonsergent uit Frank rijk. Christian Vandevelde eindig de in het algemeen klassement als tweede. De Amerikaan had vier se conden meer nodig dan Voeckler. VOLENDAM - FC Volendam en RKC Waalwijk hebben in de strijd om de titel in de Jupiler League geen fout gemaakt. Beide koplo pers wonnen de voorlaatste com petitiewedstrijd. Volendam was in eigen stadion met 2-0 te sterk voor FC Dordrecht, RKC bracht het uit- duel tegen Veendam tot een goed einde: 1-0. Volendam en RKC heb ben nu allebei 74 punten. Het doel saldo van Volendam is beter: +43 om +39. Volendam lijkt daardoor bij een zege op Den Haag zeker van het kampioenschap. GOES - In veel Zeeuwse voetbal competities nadert de ontknoping. Het is de komende weken erop of eronder voor elftallen die strijden om het kampioenschap of tegen degradatie. Duizenden loopfana ten wacht morgen een zware be proeving van 42 kilometer en 195 meter in de marathon van Rotter dam, die voor de 28e keer wordt gehouden. Bent u erbij met uw fototoestel, vi deocamera of mobiele telefoon en maakt u mooie opnamen? Zet ze dan op de site van onze krant, www.pzc.nl. U mag natuurlijk ook opnamen van een ander sporteve nement insturen. Uw sportfoto's kunt u kwijt in ons fotoalbum (kijk onder de knop foto). Er is een speciaal album gemaakt voor kampioensfoto's: Kampioen 2008. Uw video kunt u plaatsen op het YouTube-kanaal van de PZC. (klik op stappenplan onder de knop vi deo om te zien hoe dat gaat). Zo kan heel Zeeland van uw beelden genieten. Deze maand stelt Mikro Electro een Philips portable dvd-speler ter waarde van 199 eu ro beschikbaar voor het mooiste sportmoment van de maand. Home Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes Inge Dekker veroverde brons op de 50 meter vlinderslag. Hinkelien Schreuder won op deze afstand zilver. foto Steve Woods/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61