Zeeland Alcoholproject leeft steeds meer de proef gesteld Raad wil regie over structuurplan houden deurcotacil tüb Poorthove nog dit jaar groter Finale podium 2nd Influenz for boys and girls Ook basisscholen worden betrokken bij Reimerswaals project. Adviesbureau halt toe geroepen door fracties Noord-Beveland. Boulevardspel B PZC Zaterdag 12 april 2008 27 mt 140 t/m 176 o protest o o'neill o billabong^ o rip-curl o quiksUv|r-~ Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG door Luc Oggel KRABBENDIJKE - Het Reimerswaal- se project Alcohol en jeugd wordt verbreed. Na het middelbaar on derwijs zijn er nu plannen om ook het basisonderwijs erbij te be trekken. Dat gebeurt in overleg met de GGD. Het alcoholpreventieproject is op gezet naar aanleiding van een on derzoek van Scoop. Daaruit is ge bleken dat jongeren in Reimers- waal al op vrij jonge leeftijd be hoorlijk veel alcohol drinken. Het project Alcohol en jeugd loopt offi cieel al vanaf najaar 2006, maar pas het laatste halfjaar zijn er daad werkelijk preventieprojecten en -activiteiten gehouden. In het eer ste jaar is een platform gevormd, waarin gemeente, jeugdverenigin gen, kerken, scholen, horeca-on- dernemers, winkeliers en ouders zitting hebben. De werkgroep komt regelmatig bij elkaar om nieuwe actiepunten te bedenken. Zo verkopen supermarktonderne mers in Krabbendijke en Hans- weert bijvoorbeeld geen drank aan jongeren onder de 18 jaar. Dat is al wettelijk geregeld, maar het gaat om het handhaven, zegt Arie Hak van de Meermarkt in Hansweert. „Bij mij halen ze het niet van daan." Wel merkt hij dat jongeren soms vreemd staan te kijken als ze zich moeten legitimeren. De Reimerswaalse wethouder Hans de Kunder prijst de werkwij ze van de winkeliers. „In principe willen ondernemers natuurlijk zo veel mogelijk omzet draaien, maar zij kiezen voor de morele kant en niet voor de materiële." Volgens hem gaat het project steeds meer leven Zo zijn er, na het middel baar onderwijs, ook plannen om het project te verbreden richting basisonderwijs. Hoe dat wordt vormgegeven is echter nog niet duidelijk. Dat zal gebeuren in over leg met de GGD Zeeland. Op het Calvijn College in Krabben dijke is in het kader van het pro ject onlangs een affiche-ontwerp wedstrijd gehouden. De opdracht was om zo duidelijk mogelijk tot uitdrukking te laten komen dat te veel drank slecht is Jacco Versprille (14) uit VM- BO-klas 2D deed dat het beste en zijn 'Stop Zuupe'-poster wordt binnenkort overal in de gemeente opgehangen. „Dat vergroot de her kenbaarheid", denkt supermarktei genaar Hak. Neuroloog Frank Visscher van het Oosterscheldeziekenhuis in Goes was op school uitgenodigd om te vertellen wat alcohol voor schade kan aanrichten aan 'jonge' herse nen. Ondanks de activiteiten is het vol gens de wethouder moeilijk aan te geven wat het project tot nu toe concreet heeft opgeleverd. „Het doel is meer om een denkomslag te bewerkstelligen." Over een maand staan weer nieu we activiteiten van het platform op het programma. 'Stop Zuupe'-poster die binnen- kort overal in de gemeente Rei- merswaal wordt opgehangen, is een van de activiteiten in kader van het alcoholpreventieproject. i L Slechts een kladblaadje mag ge bruikt worden. Sommige leerlin gen komen in tijdnood, maar op zich is dat geen ramp. Voor niet-in- gevulde vragen worden namelijk geen punten afgetrokken. De twaalfjarige Bob Brouwer heeft op één vraag na alles ingevuld. „Die vraag 27 kan nooit kloppen", zegt hij verontwaardigd. Er zat een fout in de vraagstelling, zelfs de docent snapte het niet!" Toch doet hij vol gend jaar weer mee: „Wiskunde is m'n lievelingsvak. Later wil ik ar chitect worden." De leerlingen kunnen thuis hun antwoorden alvast narekenen, maar de officiële uitslag komt pas over vijf weken. „Maar over twee weken staan ze er al om te vragen, hoor", verzekert Schenk. Kangoeroe De Wiskunde Kangoeroe is een internationale wedstrijd; in veertig landen wordt er meege daan. In Nederland deden dit jaar ruim 90.000 leerlingen mee. »- De eerste Kangoeroewedstrijd werd in 1980 gehouden in Aus tralië. Franse wiskundigen waren geïnspireerd door het succes en zetten ook een test op. Als eerbetoon noemden ze deze 'Kangourou'. De test bestaat uit dertig meerkeuzevragen, die 3, 4 of 5 punten waard zijn. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Snelheid is gebo den, maar de gemeenteraad van Noord-Beveland wil wel graag zelf de regie in handen houden. Tij dens een presentatie van een nieuw structuurplan door bureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft (RDH), maakte WD-raadslid Henk de Vlaming namens alle frac ties duidelijk dat het de raad is die de baas is, en niet het college, laat staan een stedebouwkundig advies bureau. RDH wilde na een tussen rapportage met de plannen naar het maatschappelijk veld om de zaak voor de zomer te kunnen vaststellen. „Ho, ho", riep de raad, „wij willen er eerst nog eens goed over kunnen praten." Dat gebeurt nu op donderdag 24 april tijdens een extra vergadering die om 19.30 uur begint. Er moet een nieuw raamwerk voor de ruimtelijke indeling van Noord-Beveland komen, omdat het oude door de dynamiek van de gemeente is ingehaald. De raad heeft: er al een paar werksessies op zitten, maar de indruk bestaat dat RDH in het plan uitgangspunten dreigt te hanteren, die de raad na drukkelijk heeft verworpen. door Rob Paardekam POORTVLIET - Marsaki wil nog dit jaar beginnen met de uitbreiding van woonzorgcentrum Poorthove in Poortvliet. Er komen zes extra woningen en een nieuwe huisart senpraktijk. Het in 2001 gebouwde woonzorg centrum telt momenteel twaalf woningen. Dat bleken er al snel te weinig te zijn. Marsaki, de ontwik kelaar van een aantal woningcor poraties waaronder het Thoolse Castria, heeft nu een plan voor de uitbreiding gemaakt. Er is plaats voor zes extra seniorenwoningen, die door Castria verhuurd gaan worden. Verder krijgt de huisarts een praktijkruimte in het woon zorgcentrum. Hij ontvangt zijn pa tiënten nu nog in een ruimte in het dorpshuis. Het is de bedoeling dat in het derde kwartaal van dit jaar wordt begonnen met de bouw van de woningen en de praktijk. Hörmann en Crawford garagedeuren: VOOR WONINGBOUW EN INDUSTRIE Telefoon: 0113 22 22 31 www.garagedeurnodig.nl KWADENDAMME - Poppodium 2nd Influenz beleeft volgende week za terdag de finale in De Burcht in Kwadendamme. Negen beginnen de bands doen mee, waaronder The Artemis, Kids Never Lie, Au- diofungus, One Dollar, Outrage en Golden Coffee. De Nederlandse rockband Pitch Blond treedt op als special act. 2nd Influenz is van 19.00 tot 1.30 uur. Busvervoer uit Goes en door Borsele is gratis. 100 lotnumm voor maar 13,50 ALTIJD PRIJS! Krij'ger Tabak Goes Leerling Jacco Versprille van het Calvijn College in Krabbendijke met de door hem ontworpen poster. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55