Zeeland PZC 25 Sta op Zorg komt in actie i VJ koopzondag 13 april BEVELANDEN-THOLEN 41 De 31-daagse gaat onverminderd door Protest tegen mogelijke uitsluiting in Zeeuwse zorg voor verslaafden. Kom de lente proeven bij Intratuin! Geopend van 12:00 tot 17:00 uur Taal Nederlandse tennissers op voorsprong tegen Macedonië Zaterdag 12 april 2008 Tip? redgoes®pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Goes is voor de christelijke stichting Sta op Zorg uit Vlissin- gen, die verslaafden opvangt, de laatste strohalm om verdere voet aan de grond te krijgen in Zee land. Goes moet als enige gemeen te nog een besluit nemen over de beleidsnota van het Zeeuws Kom pas, een samenwerkingsverband voor verslavingszorg van de vier 'grote' Zeeuwse steden. In de nota staat dat geen subsidierelaties wor den aangegaan met levensbeschou welijke instellingen. Sta op Zorg, die Zeeuws breed een handtekeningenactie op touw wil zetten, vreest dat ze buitenspel wordt gezet en met haar andere christelijke spelers op de zorg markt. Ze heeft een college van B en W en de gemeenteraad van Goes een brandbrief over de kwes tie geschreven. Vlissingen (centrumgemeente van het Zeeuws Kompas), Terneuzen en Middelburg hebben de nota al geaccepteerd. In Middelburg en Vlissingen werden wel amende menten ingediend om de omstre den passage uit de beleidsnota te halen, maar daar waren geen meer derheden voor te vinden. Goes moet nog een besluit ne men. Volgens raadslid Paul Colijn van SGP/ChristenUnie is de nota inmiddels aangepast 'na wat duw en trekwerk'. „Als christelijke ver slavingscentra niet langer worden uitgesloten en dus niet alle kaar ten op Emergis worden gezet, gaan wij akkoord." De vier grote Zeeuwse gemeen ten dreigen verslavingszorgcen tra met een christelijke identiteit van de zorgmarkt uit te sluiten. Een protestactie is in de maak. Een reus voor Miniatuur Walcheren Het Vlissingse commissielid Ma rian Roos van de Christenunie, die zich in deze zaak heeft vastge beten, weet echter zeker dat de pas sage niet wordt geschrapt. „Dat be tekent dat op grond van de nota in stellingen met een levenbeschou- welijke identiteit kunnen worden uitgesloten. Daarmee kan bijvoor beeld ook het Leger des Heils wor den afgeknepen, terwijl dat juist veel voor - ook verslaafde - dak en thuislozen doet." Roos is van plan het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport een 'mailtje over de gang van zaken in Zeeland te sturen'. Directeur Ricardo Verhagen van Sta op Zorg zegt dat de zinsnede in de nota is gekomen om onder meer wildgroei in de verslavings zorg tegen te gaan. „Maar hoe je het ook uitlegt, het neigt toch een beetje naar discriminatie." De stichting, die onder de vlag van stichting De Hoop in Dor drecht werkt, wil straks ook in Goes en Terneuzen verslavings zorg aanbieden. Hij hoopt dat de Goese raad probeert de gewraakte passage uit de beleidsnota te krij gen. Lukt dat niet, dan begint Sta op Zorg een handtekeningenactie in Zeeland. Ook speelt Verhagen met het idee een protestfestival met een forumdiscussie met deskundi gen, muziek en ander vermaak te organiseren. Het Goese raadslid Colijn vindt dat de stichting een kans moet krij gen op de zorgmarkt, temeer om dat 'keuzevrijheid een uitgangs punt is in de Wet Maatschappelij ke Ondersteuning'. „Bovendien presteert De Hoop, waaronder de stichting valt, buitengewoon goed als verslavingscentrum. Uiteraard moet wel gekeken worden naar de kwaliteit van nieuwe zorginstellin gen, maar om op voorhand levens beschouwelijke instellingen uit te sluiten, dat kan natuurlijk niet." GOES - Het was een vreemd gezicht, gisteren in Goes. Reed er opeens een vrachtwagen over het spoor. Daar bovenop zat een bakje met drie mannen erin. Ze zijn de ze hele maand in touw met het vervangen van de zoge heten hangdraden op grote delen van de Zeeuwse lijn. Dat zijn de verticale draden aan de bovenleiding tussen de draagkabels en de rijdraden. Dit alles gebeurt in het kader van de grootscheepse renovatie van het spoor, waarvoor het treinverkeer een hele maand is stilgelegd. De 31-daagse, zoals de treinloze maand op de burelen van ProRail wordt genoemd, duurt nog tot en met maandag 21 april. foto Willem Mieras Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Zeeuws-Vlaamse bestuurders ste ken steeds vaker de grens over. Ze praten er met Vlaamse colle ga's over heikele zaken. Zoals over de voorgenomen verplaat sing van de Terneuzense coffeeshops naar de grens bij Zei- zate. Ook de verdubbeling van de Tractaatweg van Terneuzen naar Zelzate eist de aandacht. De Vlamingen vrezen dat daar door de verkeersstroom uit Zeeuws-Vlaanderen immens zal toenemen. Reden voor een volks vertegenwoordiger om vragen aan de minister te stellen over de gevolgen van 'ontdubbeling' van de Tractaatweg... 't Wordt tijd voor een boekje over grensover schrijdend taalgebruik. Live-muziek in plaats van een cd Leg nu je wensen vast. Voor je naasten en voor jezelf. Yarden helpt je daarbij met het uitvaartwensenformulier. Bel 0800 1292 of kijk op yarden.nl voor een vestiging bij jou in de buurt. iedere uitvoart uniek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53