jpon PZC 'Bij na-doodervaring' Deborah Cravenstijn Houkes kijkt sip na zilver Krantenbezorger m/v 44 I Zaterdag 12 april 2008 PZC W Hogazon j Groep Gemiddeld 150,- per maand bijverdienen? PZC zoekt op korte termijn een Judoka kwalificeert zich op valreep voor Olympische Spelen. Veel verrassingen in biljarttoernooi dB dj Kozijnen in kunststof, kozijnen in aluminium. Nooit meer schilderen. Perfect aansluitend en dus geen tocht. Klassiek of ultra modern? Dat is geheel aan u. Wij adviseren u graag over de legio mogelijkheden. Kwaliteit, dat zie je tot in het kleinste detail. Hier zijn wij trots op! Heinkenszand: Schouwersweg 5 T0113 568800 Middelburg: K&riWWg 2a T 0118 476658 Meesterlijk in geveltechniek: www.hogazon.nl KOZIJNEN GEVELS W ROLLUIKEN SERRES ZONWERING GARAGEDEUREN LISSABON - Met een zilveren EK-medaille om zijn hals deed Ru ben Houkes (28) zijn best om er ook een beetje vrolijk bij te kijken, maar dat lukte niet echt. De neder laag in de finale tegen de Oosten rijkse judoka Ludwig Paischer deed daarvoor te veel pijn. Houkes verloor de finale waarin het offerworpen regende met wa- zari (half punt), nadat hij alle voor gaande partijen met ippon (vol punt) had gewonnen. Houkes: „Ik maakte een foutje waar hij goed van profiteerde. Hoe wel ik nu een beetje teleurgesteld, heb ik wel het idee dat ik van hem kan winnen. Het was een goede test om te zien waar ik sta." Dex Elmont (24) streed gisteren in de klasse tot 66 kilogram om het brons tegen de Rus Alim Gadanov. Hij verloor met ippon waardoor hij genoegen moest nemen met de vijfde plaats. Zowel Houkes als El mont had zich in een eerder sta dium gekwalificeerd voor de Olym pische Spelen. Middelburg en Vlissingen Het bezorgen van dagbladen is een prima bijverdienste voor ouderen en jongeren vanaf 15 jaar. Het is zelfstandig, gezond en verantwoordelijk werk en uitstekend te combineren met school en met andere bezigheden. Verdiensten De prima verdiensten zijn afhankelijk van de wijk waar je bezorgt. Daarnaast lees je gratis de PZC en zijn er geregeld interessante extra's. Aanmelden of Informatie Ben je bereid 's ochtends vóór 07.00 uur kranten te bezorgen? Ga dan naar www.bezorgers.nl en vul het aanmeldformulier in. Of neem tijdens kantoor uren contact op met 0800 - 02 32 333, Voorwaarden Wij zoeken bezorgers van 15 jaar of ouder. Kandidaten moeten in het bezit zijn van een geldig legitimatiebewijs, door Cijs van Oosten LISSABON - Ze was van heel ver te ruggekomen, maar het scheelde niet veel of Deborah Gravenstijn (33) had gisteren op het EK judo haar kwalificatie voor de Olympi sche Spelen verspeeld. Ze sprak van een 'bijna-doodervaring'. De dood is geen vreemde voor De borah Gravenstijn Twee maanden na de Olympische Spelen in Athe ne, waar ze een bronzen medaille had gewonnen, overleed haar jon gere zus. Een jaar geleden verloor haar moeder de jarenlange strijd tegen kanker. „De afgelopen vier jaar trokken aan mij voorbij", zei Gravenstijn over het moment waarop ze gisteren op het randje van uitschakeling voor de Spelen bevond. Het verhaal van Gra venstijn is er één van heftige emo ties. In maart 2005 liep ze in Ham burg een nekhernia op, waaraan ze later dat jaar werd geopereerd. Pas een jaar geleden, vlak na het overlijden van haar moeder, be sloot ze een poging te onderne men zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen. Gravenstijn voelde zich verplicht door te gaan met judo. Ze moest dit gevecht winnen, anders zou ze haar moe der 'geen eer aandoen'. Haar comeback verliep matig, tot dat Marjolein van Unen, bonds coach van de vrouwen, haar twee maanden geleden onder haar hoe de nam. De gouden medaille op het wereldbekertoernooi in War schau was de bekroning van haar wederopstanding. Maar gisteren dreigde het op het EK in Lissabon toch verkeerd af te JUDO Lissabon. EK Vrouwen. -57 kg, eerste ronde: Gravenstijn wint van Pitman (GBr), tweede ronde: Bezko (Est) wint van Gravenstijn. Mannen. -60 kg, eerste ronde: Houkes (Ned) bye, tweede ronde: Houkes wint van Jacinto (Por), derde ronde: Houkes wint van Kisjma- hov (Rus), halve finale: Houkes wint van Alexa- nidis (Gri), finale: Paischer (Oos) wint van Hou kes. Eindstand: 1. Paischer, 2. Houkes, 3. Alexanidis en Khergiani (Geo). -66 kg, eerste ronde: Dex Elmont (Ned) bye, tweede ronde: Elmont wint van Dias (Por), derde ronde: Elmont wint van Dubsky (Tsj), halve finale: Kedelasjvili (Geo) wint van El mont, om de derde plaats: Gadanov (Rus) wint van Elmont. Eindstand: 1Kedelasjvili, 2. Ungvari (Hon), 3. Dias en Gadanov, 5. Elmont. TENNIS Skopje. Daviscup. Europees/Afrikaanse zo ne 1. Tweede ronde: Macedonië - Nederland 0-2. Magdincev - Haase 3-6 2-6 2-6, Rusevski - De Bakker 7-5 5-7 1-6 5-7. VOETBAL Eerste divisie: Veendam-RKC 0-1, Omni- world-GA Eagles 0-4, Cambuur L.-Helmond Sp 5-1, Haarlem-MW 0-0, Volendam-Dordrecht 2-0, FC Zwolle-Emmen 1-1, Eindhoven-AG- OW 4-1, Den Bosch-Stormv. Telstar 3-0, Fortu- na S-ADODenHaag 2-2, RBC-TOP Oss 0-1. Stand aan kop: Volendam 37-74 (89-46), RKC 37-74 (82-43), Den Bosch 37-70, FC Zwolle 37-64, MW 37-59, ADODenHaag 37-58, Hel mond Sp 37-58. ZWEMMEN Manchester. WK kortebaan, finales. Vrou wen. 100 vrij: 1. Veldhuis (Ned) 52,17, 2. Hal- sall (GBr) 52,79, 3. Seppala (Fin) 52,94, 4. Lill- hage (Zwe) 52,98, 5. Denby (VSt) 53,00. Kro- mowidjojo met blessure afgemeld voor halve fi nales (54,09). Vrouwen 50 vlinder: 1. Galvez (Aus) 25,32 (WR), 2. Schreuder (Ned) 25,40 (NR), 3. Dek ker (Ned) 25,60, 4. Komisarz (VSt) 25,70, 5. Gostomelsky (Isr) 25,74. voor meer uitslagen zie www.pzc.ni COLIJNSPLAAT - Het Gust Boonen driebandentoernooi dat in Colijns- plaat wordt gehouden, is gevor derd tot de derde ronde. Van de acht finalisten van vorig jaar is er nog maar één in de strijd. Gekende namen sneuvelen als kal koenen in de kersttijd. Kees Rogge band uit Zierikzee, vorig jaar fina list Dieer in de strijd. Net als plaat selijk favoriet Rob van Linden. Dat kon van clubgenoot en oud fina list Cees Bouwman niet worden gezegd. Hij verloor net als Daan Weststrate uit 's Heer Arendsker- ke, vorig jaar nog vierde. De enige vrouwelijk deelnemer Sylvia Eckel moest het hoofd buigen net als rol stoelbiljarter Giel Menheere. Gilles en Martin Sturm uit Serooskerke zijn nog altijd in de strijd net ah het Middelburgs kwartet Arnold Slootmans, Kees Lindenberg, Josef Sapia en Wim van Wingerdem. lopen. Ze verloor in de tweede ron de van Bezko uit Estland. Iedereen dacht dat ze op voorsprong stond, totdat de hoofdscheidsrechter 40 seconden voor het einde de stand in haar nadeel omdraaide. De tijd was te kort om de nederlaag af te wenden. Peking hing aan een zijden draad. Gravenstijn dreigde op de Europe- Judoka Deborah Gravenstijn dreigt door een bizarre neder laag op het EK in Portugal de Spelen mis te lopen. Een Spaan se biedt de helpende hand. se ranglijst gepasseerd te worden door de Poolse Kolodzej, die daar mee het vijfde en laatste ticket voor Peking kon opeisen. De Spaanse Fernandez schoot te hulp en zette Kolodzej de voet dwars. De winnende score werd pas vier seconden voor het einde gemaakt. Gravenstijn had die ont knoping niet meegekregen omdat de spanning haar te veel was ge worden. Buiten de sporthal zag ze de laatste vier jaren voorbijkomen. En toen, als een wonder, was daar het lichtpuntje waarover haar moe der had verteld. Deborah Gravenstijn kan lachen nadat ze heeft gehoord dat ze toch naar Pe king mag. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46