Kostas is geen karige Griek Recron in actie tegen belasting deOndernemer.m Lamswaarde heeft huizen nodig Kan ik geld uitsparen JÊÊÊi op mijn inkopen? Bi Recenseer nu zelf Inkoopvoordeel, speciale aanbiedingen en méér. Sluiting campings dreigt door halvering afschrijfpost. PZC Zaterdag 12 april 2008 33 Konstadinos Sitelas is mesjogge van Olympiakos. foto Peter Nicolai Heeft u altijd al uw restaurant om de hoek een pluim willen geven, of heeft u juist een nare ervaring? Schrijf dan uw eigen recensie. Met moddr gooien is verboden en anonieme recensies worden geweigerd. Surf naar www.pzc.nl, klik op de knop specials, ga verder naar 'uit eten' en recenseer zelf. mij aardig om vanavond voor de Olym- piakosschotel (28 euro) te kiezen. Maar eerst nemen we een voorgerecht. Mijn tafelgenote gaat voor Midia sagana- ki, ofwel een ovenpotje van mosselen met kaas en tomatensaus (8,50 euro). Dat is met recht een machtige starter, vooral door de flinke hoeveelheid ge smolten kaas. Ze weet dat er straks nog een speciale visschotel (23,50 euro) zal volgen, maar de mosselen zijn te lekker om te laten liggen. Haar schaaltje raakt dus leeg, maar ik moet echt wat van mijn voorgerecht te ruggeven aan de serveerster. Ik heb mij vergist, of ben ik misleid? Bij de voorge rechten gaf de kaart een 'meze' aan, een keur aan voorgerechtjes voor 17 euro. Dat leek mij wel wat, om zo in een notendop te zien wat Kostas in huis heeft. Maar toen ik bij mijn bestelling ook de Olym- piakos-schotel noemde, sprak Kostas al veelzeggende woorden. „Doe rustig aan", gaf hij ons mee. Die woorden weet ik nu op waarde te schatten. Jemig, wat een schaal! Een ge haktballetje (kiftidakia) met rijst en ge bakken aardappeltjes, calamares en mos selen, gevulde wijnbladeren (dolmada- kia), kritharaki (een soort macaroni), op geklopte kaviaarmousse... dit is geen voorgerecht, maar een hoofdgerecht! „Grieken kennen geen voor- en hoofdge rechten. Zij eten langzaam, verdeeld over een lange tijd. De meze is begin 1900 ont staan. Grieken drinken graag ouzo, maar café-uitbaters zijn verplicht om bij dit sterke drankje iets te eten te geven. Dat is telkens een ander gerechtje. Wij probe ren dat te imiteren", zegt Kostas. Als ik dat had geweten, had ik het bij de meze gelaten. Het 'langzame' eten gaat in deze ook niet op, omdat alle hoofdza kelijk warme gerechten tegelijkertijd wor den geserveerd. Neemt overigens niet weg, dat alle proeverijtjes in orde zijn. Datzelfde geldt voor mijn hoofdschotel, die op advies én verzoek wat later wordt opgediend. Opnieuw krijg ik inktvisrin gen en mosselen, maar nu ook een stuk je kabeljauw en verschillende vleessoor ten van de grill. De lauwwarme gyros smaakt prima, net als de suflaki (vlees- spies). Het lamskoteletje is een beetje te rood, maar verder geen klagen. De bijge leverde frites en salade laat ik onaange roerd. Ook mijn tafelgenote heeft ruim voldoende aan haar mosselen, inktvis, zwaardvis, kabeljauw en gamba. Een toetje? Nee, dank u wel! Bij Kostas de Griek, Nieuwstraat 9, Sluis. Tel: 0117-461711. Open: alle dagen (behal ve donderdag) van 11.30 tot 21.00 uur. Op zaterdag tot 22.00 uur. Pinnen kan. Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Horen, zien en ruiken: tussen een hele boel sjaals van Konstandinos' trots Olympiakos prijken ook twee lofuitin gen aan de plaatselijke voetbalvereni ging SV Sluis. Da's niets voor niets: Kostas is hoofdsponsor. Conclusie: De grote eter komt Bij Kostas de Griek zeker aan zijn trek ken. Kostas probeert zijn gerechten te verfijnen, maar door de overdaad aan eten valt dat ietwat in het niet. Kijk voor alle afleveringen van De Smaak op www.pzc.nl. onvoldoende goed matig uitstekend voldoende Redacteuren Edith Ramakers en Raymond de Frel bezoeken deze maand buitenlandse restaurants in Zeeland. Raymond at Bij Kostas de Griek in Sluis. Een ieder zal er zo zijn eigen idee bij hebben, maar Konstadinos (Kostas) Sitelas voldoet tot in de tail aan mijn beeld van een Griek. Stop pelbaard, krullend haar in de nek, deze gladiator zou zo de arena in kunnen. Dat doet Kostas ook geregeld, maar natuur lijk niet om te vechten. Hij is idolaat van voetbalclub Olympiakos. Als voorzitter van de Nederlandse supportersvereni ging (70 leden, onder wie 66 Grieken) van die club regelt hij trips, om zijn hel den in de typisch Griekse heksenketels te zien strijden voor glorie. Een wand vol sjaals getuigt in het restau rant van zijn liefde voor zijn club en ook op de kaart verwijzen Kostas en zijn part ner Belinda Erini Diakakis met een spe ciale schotel naar de roodwitten uit Pi- reaus. Alleen al om die reden lijkt het Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. Een plek waar u zich kunt profileren en presenteren, waar u kunt zoeken en gevonden kunt worden en waar u in contact komt met collega ondernemers. En via ons inkoopvoordeel- programma profiteert u van vele kortingen. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes door Marcel Modde GOES - Branche-organisatie Recron vreest voor sluiting van meerdere recreatiebedrijven wanneer com pensatie voor de nieuwe belasting maatregel uitblijft. De vereniging heeft de leden opgeroepen mas saal uitstel aan te vragen van hun belastingaangifte over 2007. Volgens woordvoerder Marike Ros ier is de actie in eerste instantie be doeld om de politiek wakker te schudden en een oplossing te for ceren. Sinds 1 januari vorig jaar is het tarief voor vennootschapsbelas ting verlaagd. Maar anderzijds werd gelijktijdig de mogelijkheid om af te schrijven op gebouwen te halveren. Recreatiebedrijven zijn daardoor ernstig gedupeerd, aldus Rosier, omdat ze zo per saldo min der geld overhouden voor investe ringen. Ook komen aflossingsver plichtingen in de knel. Rosier: „Nu, bij het voorbereiden van de aangifte over 2007, wordt de pro blematiek in volle omvang duide lijk." Campings en bungalowpar ken moeten regelmatig vernieu wen om klanten tevreden te hou den. Die investeringen konden tot 2007 als aftrekpost worden opge voerd, waardoor financiële ruimte ontstond. Recron-regiomanager Arthur van Disseldorp heeft overleg gevoerd met gedeputeerde Harry van Wa- veren. Hij heeft toegezegd staatsse cretaris Jan Kees de Jager (CDA) te wijzen op het Zeeuwse belang in deze kwestie, aldus Van Dissel dorp. Voorzitter Ed Troost van Recron Schouwen-Duiveland ziet de gevol gen minder somber in. Hij gaat er vanuit dat collega's meerdere ijzers in het vuur hebben. „Wanneer je hierdoor de tent moet sluiten, is het toch al geen sterk bedrijf" door Harold de Puysseleijr LAMSWAARDE - De dorpsraad Lamswaarde doet een dringend be roep op woningbouwvereniging Woongoed Zeeuws-Vlaanderen om toch te bouwen in de Achter straat in het dorp. Woongoed heeft uit de trieste res pons op een woningbehoefteon derzoek in Lamswaarde de conclu sie getrokken om voorlopig maar niet te gaan bouwen in de Achter straat, waar de corporatie wel de nodige grond bezit. Op vierhonderd verspreide enquê teformulieren kreeg Woongoed slechts twee serieuze reacties. Ook de dorpsraad is daar 'super teleur gesteld' over. Woongoed over weegt gezien de uitslag van de en quête ernstig de grond aan de Ach terstraat in de vorm van vrije ka vels te koop aan te bieden en zelf niet te bouwen in de straat. De dorpsraad zou het liefste zien dat Woongoed toch enkele (senio- ren)woningen bouwt in de Achter straat in de verwachting dat die aanzet meer bouwlustigen over de streep trekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35