Zeeland Derde deskundige moet pitbulls testen Sociale dienst en Lété gaan wellicht samen Sf£X-£SriiS„va„p 'Parkeertarieven Middelburg Lintje voor Ine DeWitte Rechtszaak om honden aangehouden wegens tegenstrijdigheid. Uitkering, opleidingen, en re-integratietrajecten samen onder één dak. Blue Jeans Big Band in Historische Kerk Springkussen op Markt in Middelburg Streetdance en Salsa in Ter Reede in Vlissingen Reggae en funk tijdens 'Jamming Vibes' Laatste keer knuffelen op kinderboerderij Wandeltochten door Vlissingen en Nollebos Twee woninginbraken, diefstal van scooters en mishandeling jongen. Ondernemers wel bezorgd om tekort aan parkeerplaatsen. 26 Zaterdag 12 april 2008 PZC W MIDDELBURG - Ine DeWitte-van den Ende uit Middelburg is gisteren onder scheiden tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Zij is onderscheiden omdat ze zich al 25 jaar inzet voor SOS Telefonische Hulpdienst. Die organisatie vierde gisteren het 50-jarig jubileum. Ze heeft zich ook ingezet voor het Wereld Natuur Fonds, het Zeeuws Jeugdorkest en de Unie van Vrijwilligers Middelburg/Walcheren. foto Ruben Oreel door Emile Calon MIDDELBURG - Een Middelburgs stel hoopt dat ze binnenkort weer hun honden Magic en Danger kun nen knuffelen. Voorlopig worden die twee dieren op een onbekende bestemming vastgehouden, omdat het volgens justitie pitbulls zijn. Of dat klopt werd gisteren, tijdens een rechtszaak, niet duidelijk. Een inspecteur van het ministerie van Landbouw betitelde ze in zijn rapport als pitbull-achtigen. Uit een rapport van een tweede des kundige blijkt echter dat het om honden gaat die niet behoren tot die groep. Officier van justitie J. Valente en raadsman A. Sol kwamen overeen dat het het beste is als een derde onpartijdige deskundige ook een onderzoek instelt. Met name Va- lente liet duidelijk doorschemeren dat de inspecteur van het ministe rie wel erg makkelijk een hond als een pitbull-achtige beschrijft. En de andere deskundige ziet volgens hem telkens argumenten om een hond juist niet als een pitbull te klasseren. De politie kwam de honden op het spoor toen ze op 24 februari uit de tuin in Middelburg ontsnap ten en op straat een kat pakten. Toen de politie vervolgens liet we ten dat ze de honden in beslag wil de nemen, werd de Middelburger kwaad. Volgens hem heeft hij toen geroepen dat niemand zijn hon den mag vermoorden. De agenten dachten dat hij riep dat hij 'dan zou gaan moorden', zo blijkt uit de aanklacht. Een week na dat inci dent werden de beide Middelbur gers, toen ze op een scooter rich ting Vlissingen reden, aangehou den door een arrestatie-eenheid. Hij werd direct afgevoerd naar To- rentijd en werd pas enkele dagen later, op last van de rechter-com- missaris, vrijgelaten. Zij werd voor enkele uren meegenomen naar het Middelburgse politiebureau. Terwijl ze allebei vastzaten, ging de politie hun woning binnen om de honden op te pakken. Zij snapt nog steeds niet waarom de politie hun zo van de weg plukte. „Ze hadden toch ook gewoon kunnen aanbellen in plaats van ons zo bruut oppakken." W* Middelburgers werden aangehou- den door arrestatie-eenheid van de politie nadat ze weigerden hun beide honden in beslag te la ten nemen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Aan de ene balie een uitkering halen, aan de ander aan melden voor een opleiding en met een even inschrijven voor een re-integratietraject. Dat kan straks misschien allemaal op Walcheren. De Sociale Dienst Walcheren en re-integratiebedrijf Lété hebben plannen om te gaan samenwer ken, nog meer dan ze nu al doen. Op dit moment worden trajecten van de sociale dienst al uitgezet bij Lété, maar de drie gemeenten van Walcheren laten onderzoeken in hoeverre ze kunnen fuseren. Ook de Kredietbank Walcheren is betrokken in het onderzoek, zegt de Vlissingse wethouder Frans Prins die namens de Walcherse ge meenten voorzitter is van Lété en de sociale dienst. „Schuldhulpver lening hoort er van meet af aan bij. Ook denken we eraan de cliën tenraad te betrekken en wat mij betreft ook de ondernemingsra den." Alles om de dienstverlening zo efficiënt mogelijk te maken. De voorzitter zinspeelt op een jaarlijk se bezuiniging van vijftigduizend euro bij de Kredietbank en een ton bij Lété. „Die bedragen zijn niet zomaar uit de lucht gegrepen. Ze hebben te maken met btw, die de bedrijven aan elkaar moeten be talen als er diensten over en weer gaan. Dat is afgelopen als rekenin gen binnen één bedrijf blijven." Maar het zou volgens Prins vooral heel efficiënt moeten zijn voor de cliënt. „De sociale dienst en Lété hebben dezelfde doelgroep. Een sa menwerking tussen de bedrijven, [RW De drie Walcherse gemeenten la- ten onderzoeken of een fusie tus sen Sociale Dienst Walcheren, Lé té, de Kredietbank en misschien ook de Cliëntenraad mogelijk is. of misschien zelfs een volledige fu sie, zorgt ervoor dat deze mensen nog eerder aan de slag kunnen. Ze kunnen binnen hetzelfde gebouw terecht voor alle diensten." Daarmee wil Prins niet impliceren dat de cliënt nu nog van het kastje naar de muur wordt gestuurd. „In tegendeel zelfs. Het gaat juist heel erg goed met de organisaties, maar het kan natuurlijk altijd beter. Wij denken bijvoorbeeld dat de wacht lijst bij Lété straks verdwenen zal zijn, omdat de cliënt ook elders in het gebouw terechtkan voor trajec ten en opleidingen. De intentie tot samenwerking is niet geboren uit armoede, maar uit verrijking." Banen zal de fusie niet kosten, ver wacht Prins. „Pas als er minder mensen te bemiddelen zijn." Zo ver is het nog niet. Eerst laten de drie gemeenten onderzoeken welke vorm van samenwerking het beste is, welke huisvesting en welke naam. Zelf denkt Prins aan 'Ontwikkelingsbedrijf Mens'. OOST-SOUBURG - De Blue Jeans Big Band geeft vanavond een concert in de Historische Kerk aan het Oranjeplein in Oost-Souburg. De band is opgericht in 1977 en be staat uit vijf saxofonisten, vijf trompettisten, vijf trombonisten en een ritmesectie. De muzikan ten spelen werken van Duke El lington, Count Basie en Glenn Mil ler. Het concert begint om 20 uur. Kaarten kosten negen euro. MIDDELBURG - Je uitleven op een springkussen of klauteren en glij den op een opblaasbare clown? Kinderen kunnen dat vandaag doen op de Markt in Middelburg. Van 11 tot 16 uur is het plein omge toverd tot de spring- en speelwe- reld 'KidsFantasy'. En wie zijn foto camera bij heeft, kan zich laten fo tograferen met een aantal rondlo pende dierenvrienden. VLISSINGEN - In het Atrium van Ter Reede in Vlissingen gaan woensdag de voeten van de vloer. Streetdance, Salsa en rolstoeldan- sen passeren 's middags de revue tijdens dansdemonstraties. Maar toeschouwers kunnen ook zelf een dansje wagen. De dansmiddag wordt gehouden door de Stichting Palladium en de Stichting Werkt voor Ouderen en vindt plaats van 14 tot 16 uur. VLISSINGEN - De Stichting Rasela Sound houdt vanavond om 21 uur in De Piek in Vlissingen de 'Jam ming Vibes'. Tijdens deze avond wordt opgetreden door Zeeland Creoro, Digital Tribes, Mobunk, Quita Manos en H.I.M. Children. De avond wordt ondersteund door onder meer Muzikantencen trum 'De Loods' en Stichting Moerman Promotie Vlissingen. MIDDELBURG - Voor de laatste keer dit seizoen kan er bij kinderboer derij De Klepperhoeve in Middel burg lekker geknuffeld worden met de dieren. De dieren die dit voorjaar geboren zijn, zullen snel te groot zijn om nog mee te kun nen kroelen. Maar woensdag 16 april kan het nog. Er zijn jonge ko nijntjes, kuikentjes en dwerggei tjes. Knuffelen kan tussen 13.30 en 15 uur. Deelname kost 1 euro. VLISSINGEN - Wandelsportvereni ging Willen is Kunnen uit Vlissin gen houdt vandaag de Ruyter- mars. Er zijn tochten van 5, 10, 15 en 40 kilometer door de stad, langs de boulevard en door het Nollebos. De langste wandelingen beginnen tussen 9 en 10 uur. Deel nemers aan de kortere routes ver trekken na 10 uur vanuit de Adriaen Coortelaan 1. MIDDELBURG - Met de aanhouding van elf overwegend Walcherse jon geren in de leeftijd van dertien tot en met achttien jaar, heeft de Poli tie Zeeland een reeks misdrijven opgelost. Tussen september 2007 en maart 2008 pleegden zij vernie lingen en diefstallen. Na een diefstal van een gsm op 21 maart, hield de politie drie jon gens en een meisje aan uit Middel burg, Oost-Souburg en de gemeen te Veere. Al snel bleek dat de jon gens meer hadden gedaan. Er kwa men nog tien andere verdachten in beeld uit Walcheren en Yerseke. Zeven van hen zijn aangehouden. De minderjarigen zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en mochten onder strikte voorwaar den naar huis. Twee zeventienjari ge jongens uit Middelburg zitten nog in een jeugdinrichting. De jongeren worden verdacht van het mishandelen van een jongen, het stelen van fietsen en scooters en tanken zonder te betalen. Ook zijn ze waarschijnlijk verantwoor delijk voor twee woninginbraken in Westkapelle en een inbraak bij een garage in Nieuw- en Sint Joos- land. Uit het onderzoek bleek dat twee jongens een overval aan het plannen waren. Omdat niet van al le vernielingen en diefstallen aan gifte is gedaan, verzoekt de politie iedereen, dat alsnog te doen. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De Vereniging On dernemers Middelburg (VOM) maakt zich geen zorgen over de door de gemeente voorgestelde verhoging van de parkeertarieven. Ze blijft wel bezorgd over het aan tal parkeerplaatsen dat er is; vol gens de vereniging zijn dat er zo'n tweehonderd te weinig. Afgelopen week presenteerde de gemeente Middelburg de plannen voor het toekomstig parkeerbeleid voor het centrum. Omdat de ge meente liever ziet dat mensen hun auto's in de parkeergarages zetten, gaan de tarieven voor parkeren op straat omhoog (naar 1,40 en 1,80) en wordt de maximale parkeertijd bijna overal één uur. De tarieven in de parkeergarages blijven gelijk (1,- (in de garage aan de Kanaal- weg 0,75)). De nieuwe parkeertarie ven worden vanaf 1 januari 2009 gefaseerd ingevoerd. VOM-voorzitter Henk Boers vindt de parkeertarieven in Middelburg 'heel aanvaardbaar'. „Dit is qua ta rieven niet zo'n dure stad. Daar blijven mensen niet voor weg. Wat wél een probleem is voor be zoekers, is de mogelijkheid om hun auto's kwijt te raken. Wij zijn uiterst ontevreden over het aantal parkeerplekken en daar wordt niets aan gedaan." Volgens Boers zijn er structureel tweehonderd parkeerplaatsen te kort, met name aan de noordwestkant van de stad. Hij had graag gezien dat het ter rein aan de Sandberglaan (nu nog een onverhard overloopterrein) een echte parkeerplaats was gewor den. De gemeente heeft dit plan 'Dit is qua tarieven niet zo'n dure stad. Daar blijven mensen niet voor weg' echter laten varen in het voordeel van de wijk Griffioen die er graag een speelterrein wil. Boers: „En er komt niets voor terug. In ieder ge val is er niets concreets toege zegd." Boers stelt al jaren voor een verdieping op parkeerterrein Hof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28