Zeeland PZC 'Zet ziekenhuis op Sportboulevard' De doos gaat open... en daar is Wullum tTJ 25 WALCHEREN 31 41 Vlissingen wil geen woningen in gebied tussen de twee steden. YARDEM Kom de lente proeven bij Intratuin! Geopend van 12:00 tot 17:00 uur /O TdCll Een reus voor Miniatuur Walcheren Zaterdag 12 april 2008 Nederlandse tennissers op voorsprong tegen Macedonië Tip? redwalch@pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Als de hoofdvesti ging van het ziekenhuis dan toch niet op Walcheren komt, bouw dat kleinere ziekenhuis dat er wel komt dan maar tussen Middelburg en Vlissingen in, op de Sportboule vard. Daar is het goed bereikbaar en ligt het aan de goede kant van het kanaal. Dat zegt de Vlissingse PvdA-wethouder Piet Polderman. Het Vlissingse college van B en W wil graag af van het oude idee voor de Sportboulevard: hockey en atletiekvelden gecombineerd met woningbouw, recreatiewonin gen, voorzieningen voor revalida tie en gezondheidscommercie. „Het gaat ons met name om de woningbouw en de detailhandel in het plan", zegt Polderman. „Het idee was: we gaan sportvoor- zieningen bouwen, maar dat kost geld, dus bouwen we er woningen bij om uit de kosten te komen. Dat vinden wij de omgekeerde wereld. Wij zetten in op het Scheldekwar- tier, we willen geen woningen in het gebied tussen Middelburg en Vlissingen." „Bovendien is er nu een beslissing is genomen over de toekomst van het ziekenhuis. Als het zo moet zijn dat er geen hoofdziekenhuis op Walcheren komt, maar een tweede locatie die gericht is op de Walcherse bevolking, dan is de Sportboulevard tussen Middelburg en Vlissingen in een goede plaats. Goed bereikbaar en aan de goede kant van het kanaal. Het oorspron kelijke idee van revalidatie en well ness is goed te combineren met ho telachtige functies en een zieken huis." Door de grond aan het zie kenhuis te verkopen, zouden de ge meenten op die manier ook uit de kosten komen, redeneert hij. Polderman erkent dat nog niet dui delijk is of het kleinere ziekenhuis zich wel uitsluitend op de Wal cherse bevolking gaat richten. „De beslissing over de vestigingsplaats Vlissingen wil het nieuwe zieken- huis op de Sportboulevard. Dan hoeven daar geen woningen te komen en raken de gemeenten toch uit de kosten. moet daar ook vanaf hangen. Als het vooral een verzorgend zieken huis met een huisartsenpost wordt, dan moet je het zo bereik baar mogelijk houden voor de Wal cherse bevolking." Hoe het verder moet met de sport clubs? „Of we bouwen die accom modaties naast het ziekenhuis, of we knappen de bestaande locaties op. Vlissingen en Middelburg lig gen ook weer niet zo ver van el kaar. Dan gaan de Middelburgse hockeyers maar in Vlissingen hock eyen en de atleten uit Vlissingen in Middelburg hardlopen." door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Mo en Maatje ('ge speeld' door Michiel Poppe en Ire ne Wijkhuijs uit Meliskerke) trek ken aan de strik en daar gaat-ie open: uit de grote doos komt een kleurrijke figuur tevoorschijn. Het is Wullum, een door Wim Hof man verzonnen mannetje. Wul lum is het beeldmerk van Schatver halen van Walcheren, een samen werkingsproject dat kinderen naar de vijf deelnemende musea moet lokken. Gisteren werd het project officieel in gang gezet in het Mu zeeum in Vlissingen. Wullum en Mo en Maatje spelen belangrijke rollen in het project. Bezoekers van het Muzeeum in Vlissingen, het Polderhuis in West- kapelle, De Schotse Huizen en de Vierschaar in Veere en het Marie Tak van Poortvlietmuseum in Domburg komen de drie figuren steeds weer tegen. In alle vijf mu sea krijgen kinderen na het invul len van een vragenlijst een strip boekje van Mo en Maatje, gemaakt door Koert Stavenuiter. De verha len spelen zich af in verschillende tijden en op verschillende plaatsen op Walcheren. En in de verhalen duikt steeds ook, heel klein, Wul lum even op. Kinderboekenschrij ver John Brosens schreef voor het project speciale voorleesverhalen. Leg nu je wensen vasl. Voor je naaslen en voor jezelf. Yarden helpt je daarbij mei het uitvaartwensenformulier. Bel 0800 1292 of kijk op yarden.nl voor een vestiging bij jou in de buurt. Iedere uitvaart uniek Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin Zeeuws-Vlaamse bestuurders ste ken steeds vaker de grens over. Ze praten er met Vlaamse colle ga's over heikele zaken. Zoals over de voorgenomen verplaat sing van de Terneuzense coffeeshops naar de grens bij Zei- zate. Ook de verdubbeling van de Tractaatweg van Terneuzen naar Zelzate eist de aandacht. De Vlamingen vrezen dat daar door de verkeersstroom uit Zeeuws-Vlaanderen immens zal toenemen. Reden voor een volks vertegenwoordiger om vragen aan de minister te stellen over de gevolgen van 'ontdubbeling' van de Tractaatweg... 't Wordt tijd voor een boekje over grensover schrijdend taalgebruik. In het Muzeeum in Vlissingen is gisteren het project Schatverhalen van Walcheren officieel begonnen. Op de foto, van links naar rechts: Michiel Poppe, Wim Hofman, Wullum, Irene Wijkhuijs, John Brosens en burgemeester Rob van der Zwaag. foto Lex de Meester Live-muziek in plaats van een cd uitvaart?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27