m 37 wonen Boerderijtje met mogelijkheden Wonen naar Wens Huizen zijn er in alle soorten en maten. En in elke regio is er van elke soort wel een te vinden met zijn eigen bijzonderheden. Elke maand laat llze Rike vergelijkbare huizen zien in verschillende regio's. Vandaag witte boerderijtjes van begin vorige eeuw. Met een lapje grond. Prijs: 500.000 a 600.000 euro. wonen@wegener.nl 024-3650509 PZC Zaterdag 12 april 2008 Wolphaartsdijk Vraagprijs: 529.000 euro Te koop sinds: medio 2007 Inhoud/oppervlak: 740 m3/1.830 m2 Indeling: 5 kamers (2 slaapka mers), 2 badkamers, 1 verdie ping, tot recreatiewoning ver bouwde stal en schuur. Nadelen Keuken en sanitair moeten wor den gemoderniseerd. Voordelen De rustige ligging, dichtbij natuur gebied Schelphoek. Bijzonderheid Aparte recreatiewoning naast het woongedeelte. Die kan worden ver huurd, maar is ook geschikt als atelier of kantoor. Wat klinkt idylli- scher dan een oud, wit boerde rijtje? Niet te klein, een beet je grond eromheen waardoor er van alles mogelijk wordt. Voor zo'n 500.000 tot 600.000 euro is er overal wel iets te vinden. Al is het in sommige regio's wat lasti ger. De charme van dit soort huizen Hellendoorn Vraagprijs: 497.500 euro Te koop sinds: februari 2008 Inhoud/oppervlak: 380 m3/1.785 m2 Indeling: 3 kamers (2 slaapka mers), 1 badkamer, 2 verdiepin gen, 2 paardenstallen, garage, schuur en carport. Nadelen De rieten kap is binnen afzienba re tijd aan vervanging toe. Door uit begin vorige eeuw zit hem in het karakter. Begonnen als wer kende boerderij en langzaam meer een woonhuis geworden. Sommige huizen zijn vorige eeuw al flink gemoderniseerd. Maar als dat in de jaren zeventig of tachtig is gedaan, is een nieu we verbouwing vaak nodig. Het beetje grond bij het onroe rend goed zorgt vaak voor veel mogelijkheden naast het alleen de ligging aan de rand van een bos is er algengroei op het dak. Voordelen Het ligt erg vrij, vooral weids uit zicht aan de achterkant. wonen. De meeste boerderijtjes hebben bijgebouwen waar, afhan kelijk van het bestemmingsplan, allerlei activiteiten mogelijk zijn. Dat varieert van het houden van dieren tot het geven van work shops of een praktijk aan huis. Het witte boerderijtje in Hellendoorn was vroe ger een echt werkende boerderij. In de loop der jaren heeft de vorige eigenaar de grond er omheen verkocht. De huidige eigenaar heeft nog 1.700 vierkante meter overgehou den, genoeg om eventueel wat schapen, geiten of kippen te hou den. De paardenstal die daar vroeger voor werd gebruikt, doet nu dienst als hobbyruimte. Vlak naast het huis ligt een ber ging, vroeger een garage, met een eigen entree en een halletje met links en rechts kamers. Het ligt iets te dicht bij het woonhuis om apart te verhuren, maar is wel ge schikt voor bijvoorbeeld een praktijk aan huis of het geven van workshops. Het huis zelf is te omschrijven als 'gemoedelijk'. Het kan van binnen een opknapbeurt gebrui ken. Het is ook niet ruim, 380 ku bieke meter, maar volgens de ma kelaar is de kans groot dat er toe stemming komt om het tot 750 kubieke meter uit te bouwen. De ligging is vrij, aan de voet van de Hellendoornse berg. Volgens de makelaar verandert het uit zicht de komende jaren niet. Helmond Vraagprijs: 599.000 euro Te koop sinds: juni 2007 Inhoud/perceelgrootte: 800 m3/1.169 m2 Indeling: 6 kamers, 1 badkamer, 2 verdiepingen, vrijstaande ste nen garage voor 1 auto. Nadelen De inrichting van het huis is enigs zins gedateerd en zou een op knapbeurt kunnen gebruiken. Voordelen De vrije ligging aan de bosrand, op een royaal perceel met een ei gen toegangsweg. Van binnen is het huis ruim opgezet met flinke woonkamer en leefkeuken. Bijzonderheid Overdekt terras toegankelijk vanuit de woonkamer met zicht over de lommerrijke tuin, en een tweede (zonne)terras. Nadelen De keuken en badkamer zijn ge dateerd en de binnenkant heeft een likje verf nodig. Het huis is ook niet heel groot. Voordelen De ligging in het buitengebied en toch vlakbij voorzieningen van Borculo is ideaal. Een huis voor mensen die van buiten houden. Bijzonderheid Enorme lap grond erbij en drie paardenboxen. Zennewijnen Vraagprijs: 624.000 euro Te koop sinds: maart 2008 Inhoud/perceelgrootte: 610 m3/1.166 m2 Indeling: 7 kamers (5 slaapka mers), 2 badkamers, 2 verdiepin gen, vrijstaande schuur. Nadelen Zennewijnen is een klein dorp met weinig voorzieningen. Voordelen Het huis, vlakbij Tiel, is eind jaren negentig grondig gerenoveerd. www.funda.nl Het witte boerderijtje in Hellendoorn is het best te omschrijven als 'gemoedelijk'. foto's Lenneke Veerman/PR Vraagprijs: 498.000 euro Te koop sinds: medio 2007 Inhoud/perceelgrootte: 460 m3/7.210m2 Indeling: 5 kamers (4 slaapka mers), 1 badkamer, 2 verdiepin gen, vrijstaande garage, 3 paar denboxen. rw Reageren? redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 131