35 wonen van timmerman tot merk etalage rrf wonen@wegener.nl 024-3650509 PZC Zaterdag 12 april 2008 tSM redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 voor de jetset. „Daar ben ik ge vraagd het interieur en exterieur van vijftig beachhouses te maken", glundert hij. De successtory, met een en al hoog tepunten, is bijna saai. „Maar", geeft hij toe, „er zijn ook mindere momenten. Soms word ik te veel geleefd. Ik ben heel veel in het bui tenland, al doe ik daar wel weer veel nieuwe ideeën op." Bovendien zijn er ook 'gemiste op drachten'. „KLM wil een Neder landse ontwerper een nieuw interi eur voor de businessclass laten ma ken. Ik ging ervan uit dat ik die op dracht zou krijgen, maar Marcel Wanders gaat het nu doen. Natuur lijk gun ik hem die opdracht van harte, maar ik had het zelf graag willen doen." Hij laat er zich niet door uit het veld slaan. Dromen zijn er nog ge noeg. „Ik zou graag een beachclub ontwerpen op IJburg in Amster dam. Geweldig." Piet Boon Beach, Uitgeverij Terra, Prijs: 45 euro. www.pietboon.nl w Reageren? redactie.wonen@wegener.nl 'Presidenteel' zitten op stoelen Paulin Pierre Paulin is hip. Vorig jaar zette het Nederlandse meubelmerk Arti- fort de Franse ontwerper nog in de schijnwerpers ter gelegenheid van zijn 80ste verjaardag. Nu komt Lig- ne Roset (www.ligne-roset.nl) met een aantal nieuwe en bestaande ont werpen van zijn hand. Nieuw zijn de zitmeubelen (vanaf 548 euro) die onder de naam Pump kin op de markt verschijnen. Ze zijn geïnspireerd op de zitbanken, fau teuils en poef die Paulin in 1971 heeft ontworpen voor voormalig president Georges Pompidou. Tanis is een heruitgave van bureau CM 121 uit 1954 (2.535 euro), foto CPD Handig voor binnen en buiten is de robuuste tafel die producent One to Sit (www.onetosit.nl) onlangs heeft toegevoegd aan de collectie Origi nal. De tafel bestaat uit één deel en is gemaakt van een zogenaamd com posiet. Dat is niet alleen weerbesten- dig, maar ook nog eens eenvoudig schoon te maken. De tafel is ook ge schikt als werkplek. Eventueel kun nen er dan kabelgoten in worden aangebracht. Het meubel is verkrijgbaar vanaf 2.625 euro in verschillende maten en kleuren. foto GPD Robuuste tafel geschikt voor binnen én buiten Piet Boon (Oostzaan, circa 1970) is een Nederlandse meubel- en interieurontwerper. Hij won in 2006 de Woonbeurs Pin, een jaarlijkse interieuriontwerpprijs van de Woonbeurs Amsterdam. Boon ontwerpt niet alleen meubels, maar ook huizen, boten, auto's (de limited edition van de Range Rover Sport) en zelfs complete wijken (wijk rond de nieuwe jachthaven aan de Schelphoek in Hoorn). Ook beweegt Boon zich in de commerciële sector: hij houdt zich bezig met projecten voor restaurants, winkels en kantoren. Zijn stijl kenmerkt zich door strakke lijnen, soberheid en een klemtoon op verticaliteit. Over leven en werk van Piet Boon zijn twee boeken verschenen. Het eerste, getiteld Piet Boon, geeft een algemeen overzicht van zijn wereld van vormgeving en ontwerp. Het tweede boek, Piet Boon 2, laat zijn meest recente en spraakmakende projecten zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 129