leren op het kruispunt ff Celstraf geëist voor inrijden op agent Dierenartsen zoeken rustige 'bloedhonden' Helpers naasten gehuldigd Tweede prijs voor webpagina Fietspad en trap bij Neptunus IJl mÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÜÊÊÊÊMM Vlissinger verdacht van mishandeling ouders en grootmoeder in Hulst. Statenvergadering Donoren nodig voor betere bloedtransfusie voor honden in regio. Afdeling Axel van Zonnebloem eert zeven vrijwilligers. PZC Vrijdag 11 april 2008 27 eerst voor moet laten gaan. Die kinderen of de auto's", zegt Kim. Zij begint volgend jaar aan een kappersopleiding en ziet zich dan geen werk als verkeersbrigadier meer doen. „Voor een paar keer is het wel leuk. Gelukkig moeten we het niet vaak doen." Femke noemt het baantje 'best wel verantwoor delijk werk'. Ook vindt ze het een voordeel dat ze later op haar lijst van gevolgde scholen en opleidin gen kan melden dat ze het certifi caat van verkeersbrigadier heeft. Ook zij is na dit schooljaar klaar op het Reynaertcollege, waarna ze begint aan een opleiding tot onder wijsassistent. De gemeente zette gisteren de vol wassen verkeersbrigadiers van drie basisscholen in het zonnetje. Be halve De Moerschans waren dat de Willibordusschool uit Hulst en Inghelosenberghe uit Sint Jan- steen. Als blijk van waardering overhandigde wethouder Frank van Driessche aan de drie verkeers- brigades een cheque van 125 euro. Vmbo-leerlingen helpen verkeersouders bij basisschool De Moerschans in Hulst. foto Peter Nicolai door Emile Calon MIDDELBURG - De 2i-jarige Vlissin ger wilde vorig jaar op 8 juni hoe dan ook naar zijn ouders in de ge meente Hulst. Hij had echter geen geld om de tol van de Westerschel- detunnel te betalen. Hij omzeilde de tolpoorten en reed vervolgens de tunnel in. Aan de overkant werd hij opgewacht door de poli tie. De Vlissinger reed met grote snelheid op een agent af die daar op de rijweg stond. Op het laatste moment gaf hij een ruk aan het stuur en passeerde de politieman. Poging tot doodslag, concludeerde gisteren officier van justitie M. Overmeer. Volgens haar moest die agent wegspringen om de auto te ontwijken en had de Vlissinger de [Tl Een 21-jarige Vlissinger hangt ge- vangenisstraf en behandeling door Emergis boven het hoofd. Hij zou onder andere op een agent zijn ingereden. wagen ook niet onder controle. Behalve voor het inrijden op de agent, stond de Vlissinger gisteren in Middelburg ook terecht voor voor verkeersovertredingen in de tunnel, mishandeling en vernielin gen in de woning die hij met ande re Vlissingers deelde. Eind vorig jaar zou de 21-jarige zijn ouders en oma hebben mis handeld. Dat gebeurde op zijn moeders verjaardag, voordat de vi site kwam. Toen zijn grootmoeder na een telefoontje van zijn broer tje arriveerde, zou hij zijn agressie op haar hebben gericht. Dat laatste ontkende de Vlissinger. Hij zou al leen haar bril hebben afgepakt. De officier stelde dat de jongeman niet alleen een gevangenisstraf ver dient. Ook moet hij volgens haar medisch worden geholpen om zijn emoties de baas te worden. Ze eiste een gevangenisstraf van vijftien maanden, waarvan vijf voorwaardelijk. Na het uitzitten van zijn straf moet hij behandeld worden door Emergis, stelt Over meer. ^*4 Uitspraak 23 april. Provinciale Staten Provincie Zeeland Volg vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland Televisie door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Diergeneeskundi ge Zorggroep Zeeuws-Vlaanderen (DZZ) gaat de mogelijkheid voor bloedtransfusie voor honden in de regio optimaliseren. Daarom is het samenwerkingsverband van zeven dierenartsenpraktijken op zoek naar donorhonden. DZZ streeft ernaar om altijd bloed op voorraad te hebben, zodat er bij een behandeling geen tijd verlo ren gaat. Een donorhond moet ge zond zijn, een rustig karakter heb ben, minimaal 25 kilo wegen en maximaal acht jaar oud zijn. De ideale donor heeft een A-negatie ve bloedgroep. Uit de aangemelde honden wordt een selectie gemaakt op basis van aanvullende criteria. De geselec teerde viervoeters krijgen een vol ledige gezondheidscontrole met een bloedonderzoek en bloed groepbepaling. De dieren moeten één of twee keer per jaar als donor fungeren. HULST - Tijdens de jaarlijkse bijeen komst van de afdeling Axel van De Zonnebloem zijn gisteravond ze ven vrijwilligers in het zonnetje ge zet. Daarbij was naast regionaal be stuurder Gino Schuerman en pro vinciaal vertegenwoordiger Thea Mandos van de organisatie ook de Terneuzense wethouder Co van Schaik aanwezig. Riet Millenaar kreeg tijdens de feestelijke bijeenkomst een gou den speld. Zij is 25 jaar vrijwilliger bij de Axelse afdeling. Een zilveren speld was er voor Emmy Dophe- mont. Zij is tien jaar actief voor De Zonnebloem. Ook Trees Els- kamp en Marian Hanse deelden in de aandacht: beiden zijn al ruim dertig jaar voor de afdeling bezig. De Axelse afdeling nam verder af scheid van Mien Koekkoek, Nelly de Feijter en Corina Erades. De eerste twee zijn achttien jaar bij De Zonnebloem betrokken ge weest. Wegens hun vertrek is de afdeling nu op zoek naar vervangers om het korps vrijwilligers op sterkte te houden. De afdeling heeft ook va catures in het bestuur. HULST - Lobke Ommerborn (12) uit groep 8 van basisschool Sint Willibrordus in Hulst heeft de tweede prijs gewonnen met haar webpagina over de poolgebieden. Ze maakte deze webpagina over planten en dieren in poolgebieden voor de Keep it Cool website (www.keepitcool.org). Deze site staat vol informatie over de poolgebieden en klimaatveran dering. Als prijs krijgt de klas van Lobke donderdagmiddag 17 april bezoek van twee Zeeuwse poolon- derzoekers; Ad Huiskes van het Nederlands Instituut voor Ecolo gie in Yerseke en Martine van den Heuvel-Greve van Deltares. Zij ver tellen dan van alles over de poolge bieden. TERNEUZEN - Tussen appartemen tencomplex Neptunus en De Ves- te-flats aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen worden begin mei een fietspad en een trap voor voet gangers opgeleverd. Voordat Neptunus werd gebouwd, was er ook al een doorgang naar de Scheldeboulevard en de zee dijk. Het pad werd veelvuldig ge bruikt als doorgang naar het cen trum van Terneuzen.Het afsluiten van het pad zorgde anderhalf jaar geleden voor flinke beroering. Wandelaars kunnen vanaf mei ge bruikmaken van een trap om rich ting de Westerschelde te lopen. Fietsers kunnen gebruikmaken van een pad dat rond Neptunus tot aan de oversteekplaats ligt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 95