Zeeland Geen glazen loods in Goes Gedupeerde winkels krijgen geen voorschot IJSSELDIJK Dierenartsen zoeken donoren Cios kan niet wachten op procedures om rest van hal vol te krijgen. MODES Nieuwe pompen KNRM Vlissingen: verband tussen schade en werk is niet aangetoond. L^GUS PZC Vrijdag 11 april 2008 29 door Frank Balkenende GOES - Het idee om met de span ten van de voormalige AKF-hal in Goes een enorme glazen loods te bouwen waarin sportopleiding Cios een plek krijgt, is definitief af geschoten. Procedures voor com merciële functies in de loods wor den zo tijdrovend, dat de nieuw bouw van het Cios vertraging op loopt. De sportopleiding van ROC Zeeland wil juist in september vol gend jaar het nieuwe onderkomen betrekken. De AKF-hal, van oorsprong een Britse hangar, wordt deze zomer gesloopt. Het leegstaande gebouw moet wijken voor de eerste bouw fase van de nieuwe woonwijk Goe- se Schans, die verrijst op het ha venindustriegebied. Het leek de partners in het 130 mil joen euro vergende woningbouw project een leuk idee een stuk jong erfgoed te bewaren en de spanten te hergebruiken in de nieuwbouw van het Cios. De enorme afmetingen van die spanten vormen echter een probleem. Bij Sportpunt Zeeland zou hergebruik resulteren in een glazen schuur van tiendui zend vierkante meter. Het Cios heeft daar slechts eenvijfde van no dig. „Daarom hebben we gekeken naar andere functies", zegt Chris Dek ker van projectpartner Van Gar deren Dekker. „De glazen loods zou best kostendekkend te maken zijn als je ruimte com mercieel uitbaat. Bijvoorbeeld door er een deel studentenhuis vesting, winkeltjes, sportvoorzie- ningen, een makelaar en bijvoor beeld een grand café in onder te brengen. We zitten echter met het tijdpad van het Cios. Voor commerciële functies moet het be- Een plan voor een glazen loods die spanten van de historische AKF-hal zou hergebruiken en het Cios zou moeten huisvesten, gaat door tijdgebrek niet door. stemmingsplan worden aangepast en procedures gaan zo lang duren dat het Cios er niet op kan wach ten." Eerst het Cios-gebouw neerzetten en daar later alsnog de glazen loods overheen bouwen, is vol gens Dekker bezwaarlijk. „Je kunt leerlingen moeilijk een bouwput in sturen." Om de spanten toch te benutten, wordt bekeken of ze in de Goese Schans kunnen worden gebruikt, bijvoorbeeld als overkapping van een pleintje. Wethouder Sophie van 't West einde vindt het jammer dat de gla zen loods is afgeschreven. „Er zit ten echter te veel haken en ogen WWW.IJSSELDIJKMODES.NLI WEEKEND HES zaterdag 12 en zondag 13 april 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee telefoon 0900-1585 (maandag tot en met vrijdag van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestdagen alleen na telefonische af spraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. telefoon 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, telefoon 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland telefoon (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdie ren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelin- genstraat 17 te Zierikzee. WESTKAPELLE - De golvende kruin der duinen tus- versterken van de kust bij Westkapelle voor het De Schelpweg die onderlangs de duinen loopt, Dierenambulance sen Westkapelle en Domburg is afgetopt. Boven- project Zwakke Schakels. De dijk blijft op een wordt een beetje landinwaarts verlegd. De kust- Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- op de dijk komt immers de Panoramaweg. Water- hoogte van twaalf meter boven NAP. Er is al klei versterking neemt nog een groot deel van dit veland, schap Zeeuwse Eilanden is druk bezig met het opgelegd, later wordt open steenasfalt gestort, jaar in beslag. foto Ruben Oreel telefoon 0 VLISSINCEN-OOST - De reddingsbo ten van de KNRM in Veere, West kapelle en Cadzand hebben nieu we dieselpompen gekregen. De bo ten hebben benzinepompen aan boord om zinkende schepen te kunnen leegpompen. Die moeten echter worden vervangen door be tere en veiligere dieselpompen. TERNEUZEN - De Diergeneeskundi ge Zorggroep Zeeuws-Vlaanderen gaat de mogelijkheid voor bloed transfusie voor honden in de regio optimaliseren. Daarom is het sa menwerkingsverband van zeven dierenartsenpraktijken op zoek naar donorhonden. Een donorhond moet gezond zijn, een rustig karakter hebben, mini maal 25 kilo wegen en maximaal acht jaar oud zijn. De ideale donor heeft een A-negatieve bloedgroep. Uit de aangemelde honden wordt een selectie gemaakt op basis van aanvullendexcriteria. De geselec teerde viervoeters krijgen een ge zondheidscontrole met een bloed onderzoek en bloedgroepbepaling. De dieren moeten één of twee keer per jaar als donor fungeren. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Winkeliers in Vlissin gen die door de bouw van woon- /winkelcomplex annex parkeerga rage De Fonteyne financiële scha de hebben geleden, krijgen defini tief geen voorschot op de schade vergoeding. Dat heeft het Vlissing- se college van B en W besloten. Het besluit is gebaseerd op het ad vies van de Stichting Adviesbu reau Onroerende Zaken. Die stelt dat, op basis van de beschikbare in formatie, 'een onvoldoende hecht en causaal verband kan worden vastgesteld tussen de geclaimde schade en de door de gemeente uitgevoerde werkzaamheden'. De aanvragen voor een definitieve schadevergoeding worden nu ver der in behandeling genomen. Voor de toetsing zijn, zo laat het college weten, aanvullende docu menten van de winkeliers nodig. Uiterlijk 22 april besluiten B en W of de winkeliers een schadevergoe ding krijgen. Volgens Harrie van Hal van de winkeliersvereniging hebben de winkeliers woensdag nog een ge sprek met het college. Pas daarna besluiten ze of ze een kort geding tegen de gemeente aanspannen. Goes Noord, Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01 Vlissingen, Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87