TUIN een leuke avond vol kansen Minicampings in gevaar Globetrotter mooist aangelegde VAN ZEELAND www.verstratenenwalhout.nl Rinus Blommaert laat schilderijen zien Levende kip gedumpt bij Veerse milieustraat Eis: alsnog cel wegens breken contactverbod Ton Croné voert ondernemersclub aan Rechtszaak kan in een klap hele sector in Veere illegaal maken. Q s PZC Vrijdag 11 april 2008 j 2 7 WESTENSCHOUWEN - Kunstenaar Rinus Blommaert exposeert tot 8 juni in de excursieschuur van Staatsbosbeheer aan de Kraaijen- steinweg in Westenschouwen. Blommaert, woonachtig in Dor drecht en vaak op pad in Burgh- Haamstede, toont schilderijen van landschappen in de Kop van Schouwen. De schuur is in de weekeinden, meivakantie, tweede pinksterdag en Koninginnedag open tussen 13.30 uur en 16.30 uur. SEROOSKERKE (W) - De dierenam bulance heeft gisterochtend een kip opgehaald bij de Veerse milieu straat in Serooskerke. Het dier moet er de avond ervoor zijn ge dumpt. Op het eerste oog was het dier niet gewond, maar het wordt verder onderzocht bij dierenop vang de Mikke in Middelburg. Daar loopt ook nog steeds de kip rond die vorig jaar augustus werd aangetroffen in de Vlissingse mi lieustraat. De Mikke kon er geen opvangadres voor vinden. MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie vindt dat een man uit Seroos kerke (W) alsnog zes maanden de cel in moet. De man (23) is de afge lopen periode regelmatig gesigna leerd in Middelburg, waar zijn ex-vriendin woont. Hij werd vorig jaar voor verkrachting en mishan deling van zijn ex veroordeeld tot achttien maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk. Een van de voorwaarden was dat hij geen con tact meer met haar zou hebben. RENESSE - Ton Croné is de nieuwe voorzitter van de ondernemersver eniging Renesse. Croné volgt Leo Hart op, die vorig jaar om gezonds- heidsredenen moest afhaken. Croné is geen ondernemer, maar oud-wethouder van Economische Zaken. Om zijn benoeming moge lijk te maken, moesten de leden eerst de statuten wijzigen. Naast Croné zijn ook Sandy Troost en Michel Fennet toegetreden tot het bestuur. Rob van Oost is afgetre den in verband met drukke werk zaamheden. Nita Been (rechts) nam het initiatief tot de speeddatingbijeenkomst in Ellemeet. Marlies Doodkorte (links) is één van de jonge mensen die zich al heeft aangemeld. foto Marijke Folkertsma door Maurits Sep DOMBURG - Illegaliteit dreigt voor alle 171 minicampings in Veere. Als Grijpskerkenaar H. Vader zijn zaak over de vergunning voor minicam- ping De Kreekrug tegen de ge meente Veere wint, heeft dat gevol gen voor alle minicampings in de gemeente. De bestaande minicampings moch ten gasten ontvangen omdat ze van de gemeente Veere een onthef fing op de Wet openluchtrecreatie hadden. Die wet is per 1 januari af geschaft. De gemeente zet die ont heffingen voor bestaande mini campings om in een vergunning op basis van de nieuwe kampeer- verordening die de afgeschafte wet vervangt. Vader, die tegenover minicamping De Kreekrug woont, is het met die handelwijze van de gemeente niet eens. Er dient daarnaast ook nog een zaak van een andere inwoner tegen een andere minicamping. Hoewel Vader zich tegen de ver gunning voor De Kreekrug verzet, kan zijn zaak gevolgen hebben voor alle minicampings, beseft Adri Boogaard van de Vekabo (Ver eniging van Kampeerboeren). „Straks zijn we allemaal illegaal." Toch maakt de Vekabo zich nog geen zorgen, zegt Boogaard. „Ten eerste gaan wij ervan uit dat de ge meente dit goed heeft aangepakt. Bovendien kunnen wij ons niet voorstellen dat we geen van allen open mogen en tienduizenden toe risten moeten teleurstellen. Dat is maatschappelijk niet te verant woorden en politiek niet te verko pen. Ons is altijd beloofd dat het goed zou komen. De boekingen voor deze zomer zijn al binnen." Boogaard denkt dat de gemeente vooral zichzelf in een lastig parket heeft gebracht. „En daarmee ons ook een beetje, dat is waar." Daar om heeft de Vekabo ook wekelijks contact met de gemeente. „De rechtsgang moet zijn beloop heb ben, maar ik kan me niet voorstel len dat de zaken van twee perso nen gevolgen hebben voor 171 cam pings en tienduizenden toeristen." Vader voert al tien jaar lang allerlei procedures tegen De Kreekrug. Zo vindt hij dat de camping voor geluidsoverlast zorgt en de gebou wen op het terrein in strijd zijn met het bestemmingsplan. Later diende hij onder meer pro test in tegen de huifkar- en ruiter- ritten vanaf het terrein en eiste hij planschadevergoeding. Vader werd in deze zaken door de Raad van State meerdere keren in het ongelijk gesteld. Als de gemeente Veere oude ont- heffingen voor minicampings niet mag omzetten in definitieve vergunningen, zijn de 171 mini campings in één klap illegaal. GOES - De Amerikaanse basket bal-ster Eugene Wilderson brengt morgen een bezoek aan de sportza ken in het centrum van Goes. Wil derson speelt bij de Harlem Globe trotters, het showbasketbalteam dat op 30 april optreedt in de Zee landhallen in Goes. Het bezoek van Wilderson is daarop een voor proefje. Wilderson is morgen in Goes en bezoekt Footlocker (11.00-11.20); Perry Sport (11.30- 12.00); de Grote Markt (12.00- 12.30) en Actie sport (12.30-13.00). RrcsciGate SïalSsn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85