Zeeland Weekend van de Amateurkunst daagt uit tot dwarsverbanden Speeddaten is Kroajedurp krijgt geen subsidie Peerock is gered met nieuw bestuur Info-avonden muziekschool in Zierikzee Gevarieerd programma op bijzondere locaties tijdens eerste editie. De gevraagde vijftig euro is voor gemeente een te laag bedrag. Dorpshuis is decor voor feestje vrijgezellen tussen de 18 en 80 jaar. Kerktoren krijgt nieuw verfje Jubileumeditie van festival in Colijnsplaat gaat dit jaar toch door. 26 I Vrijdag 11 april 2008 PZC door Esme Soesman ZIERIKZEE - Een gevarieerd aanbod, gepresenteerd op mooie locaties in Zierikzee. Het programma van het Weekend van de Amateurkunst (WAK), dat vrijdag 16 en zaterdag 17 mei voor het eerst op Schou- wen-Duiveland wordt gehouden, oogt veelbelovend. Opvallend zijn de vele dwarsverbanden die wor den gelegd. Kinderen die in de meivakantie meedoen aan één van de door het Welzijnshuis georganiseerde work shops, mogen hun creaties tijdens het WAK 'op z'n echt' presen teren. Zo is de Nieuwe Kerk decor voor een tentoonstelling van zelf gemaakte maskers. In filmtheater FiZi zijn zaterdag de resultaten van de kinderworkshop 'Ik ben film maker' te zien. Het Welzijnshuis (die het WAK in opdracht van de gemeente Schou- wen-Duiveland uitvoert) zet cul tuur doelbewust als bindmiddel in. „Er is gigantisch veel gaande op Schouwen-Duiveland", consta teert coördinator Jeroen Portier. In het streven die veelheid aan activi teiten onder de aandacht te breng en van (in eerste instantie vooral) jongeren, werd aangehaakt bij het WAK. Inmiddels is sprake van een aantrekkelijke variatie in de pro grammering. Van koor- tot blok fluitoptredens in Onder de Beuze, van theaterworkshop (door Reint Laan en Cecilia Meinders) op het Kerkplein tot de finale van Regio- ruis (jonge bands) in Brogum. Het weekend is hét moment bij uitstek om de amateurkunst in de kijker te zetten, formuleert Scoop- medewerker Jenny van Kampen (provinciaal projectleider WAK) één van de doelstellingen. „Dat is belangrijk. Er zijn ontzettend veel mensen die aan amateurkunst doen. Maar vaak alleen voor eigen kring." Dit weekend, dat op Zeeuwse schaal dit jaar de derde editie beleeft, daagt koorleden uit eens naar de harmonie te luisteren en vice versa. Maar ook om poli tiek, media en mensen die niets met amateurkunst hebben op het Nn Welzijnshuis smeedt dwarsver- banden tussen verschillende vor men van amateurkunst tijdens eerste Weekend van de Amateur kunst op Schouwen-Duiveland. belang ervan te wijzen, aldus Van Kampen. „Loopt er een harmonie op straat, dan loopt er iets van 50.000 euro op straat. Materialen, instrumenten maar ook contribu tie... de amateurkunst is best een economische factor." Plus een mid del tot sociale cohesie, waaraan door velen heel veel plezier wordt beleefd. De eerste vruchten van het 'op één hoop gooien' van amateurkun stenaars konden gisteravond al worden geplukt. Tijdens een (zeer slecht bezochte) kennismakings avond van deelnemers aan het WAK wisselden de vertegenwoor digers van de christelijk gemengde zangvereniging VZOS, het Smal- stads gemengd koor en de konink lijke harmonie Kunst en Eer met een praktische informatie uit. Voor alledrie de clubs biedt het WAK de mogelijkheid zich te pre senteren aan een breed publiek. Eén minpunt: het samenvallen van het WAK met het Eenakterfes tival van het Zeeuws Centrum voor het Amateurtheater. Eender de deel van de deelnemers aan dat festival is van Schouwen-Duive land afkomstig. Het festival wordt echter, sinds Mondragon ter ziele is, gehouden in Goes. door Piet Kleemans OOSTERLAND - De gemeente Schou wen-Duiveland heeft een subsidie aanvraag van de organisatoren van de Kroajedurpsedag - een jaarlijks terugkerend evenement in Ooster- land - afgewezen. De reden: er worden geen subsidies onder de 150 euro verstrekt. De Kraojedurpsedag is een twee daags evenement, op poten gezet door de dorpsraad Oosterland, Sportvereniging Duiveland en de Personeel Vereniging Brandweer Oosterland. Zij hebben diverse on dernemers én de gemeente Schou wen-Duiveland elk een financiële bijdrage van vijftig euro gevraagd. In ruil voor dat geld wordt de naam van de sponsoren genoemd op diverse promotiemiddelen voor het evenement. Geen reden voor de gemeente om het subsidie verzoek te honoreren. Ook de subsidieaanvraag van de or ganisatie Stokosmos is afgewezen. Doelstelling van Stokosmos is het onder de aandacht brengen van historie en gedachtegoed van de Nadere Reformatie. Dit jaar wordt het vierhonderdjarig bestaan van die Nadere Reformatie herdacht en in het kader daarvan staat een bijeenkomst gepland in de Nieu we Kerk in Zierikzee. De organisatie heeft de gemeente gevraagd de kosten van de catering en de huur van de kerk voor haar rekening te nemen. De gemeente honoreert dat verzoek niet omdat er volgens haar sprake is van een activiteit met een religieus karak ter en dat soort bijeenkomsten komt niet in aanmerking voor ge meentelijke steun. Ook de Stichting Kico - een lande lijke organisatie die zich inzet voor kinderen in Nederland met proble men - krijgt geen geld. Dit omdat de activiteiten van de stichting niet specifiek gericht zijn op Schouwen-Duiveland. door Esme Soesman ELLEMEET - Speeddating. Dat is toch iets voor zielige mensen die in de liefde niet gewoon aan de bak kun nen komen? Marlies Doodkorte (19) uit Scharendijke lacht. Jong, blond en stralend. Want ook zij is zaterdag 19 april van de partij. In het dorpshuis in Ellemeet wordt dan voor het eerst een speeddate event gehouden. „Eigenlijk is het vooral een gezellige avond, waar je misschien ook nog een leuk ie mand ontmoet", licht initiatiefne mer Nita Been toe. Het (nog maar een paar jaar gele den) uit New York overgewaaide speeddaten is gebaseerd op ultra korte ontmoetingen. In het Elle- meetse dorpshuis bijvoorbeeld is het de bedoeling dat deelnemers zomaar een paar minuten een-op- een met elkaar in gesprek gaan. In eerste instantie verzamelt de hele bubs zich rond de bar in de foyer, schetst Nita. Daarna start in de grote zaal, per leeftijdsgroep, het speeddaten. Steeds worden andere koppels voor een paar minuten aan een tafeltje gezet. De deelne mers geven hun gesprekspart nereen cijfer. Op basis daarvan maakt Nita matches. „Je ziet snel genoeg of je iemand leuk vindt of niet." Het koppelen zit Nita, beheerder van het Ellemeetse dorpshuis en eigenaar van het plaatselijke cafeta ria Ricky's Place, in het bloed. Zo'n twintig jaar geleden dreef ze in Breda relatiebureau Blind Date. „Dat ging toen nog vooral via brie ven. Computers waren er nog am per." Leuk werk, maar slecht te Waar, wanneer en hoe? combineren met haar (toenmali ge) baan bij een casino. Ze stopte met haar bedrijf, maar kon het koppelen niet laten. Zo legde ze bijvoorbeeld eens contact tussen twee oudere mensen, na een spon taan gesprekje met de vrouw (een weduwe) op het terras van Ricky's Place. Dat stel is nu alweer een jaar bij elkaar, haalt Nita aan. „Dat vind ik zó leuk om te doen. Alleen is maar alleen, toch? Natuurlijk zijn er happy singles, maar de meeste mensen zijn niet graag al leen." Zoals Marlies? Nou, heel eerlijk: de negentienjarige schone uit Scha rendijke zit niet wanhopig op een prins op het witte paard te wach ten. „Je moet ook niet naar zoiets toe gaan met de verwachting: van avond heb ik een vent." Veel meer is het Marlies om de gezelligheid 'Natuurlijk zijn er happy singles, maar de meesten zijn niet graag alleen' te doen. Anderen ontmoeten en dan de kans hebben een serieus ge sprek te voeren. Nee, dat heeft ab soluut niets met zieligheid te ma ken, maakt het tweetal korte met ten met eventuele vooroordelen. „Mijn opa heeft zijn vriendin via een contactadvertentie leren ken nen. In oktober is hij 45 jaar ge trouwd", wijst Marlies op een al wat langer bestaande vorm van 'da ten'. Ook via internet bloeit er heel wat liefde op. Marlies: „Dat vind ik dan weer niks, hè. Dan word je op een computer verliefd. Je hebt de ander nog nooit in het echt gezien." Bovendien, voegt Nit- ta toe: „Hier heb je in ieder geval nog een leuke avond gehad." Het speeddate event is bedoeld voor mensen van 18 tot 80 jaar. Het wordt gehouden in het dorpshuis in Ellemeet is zaterdag 19 april, van 20.00 tot 23.00 uur. Aanmelden kan nog tot en met maandag. Het evement gaat alleen door bij voldoende aanmeldingen. Het streven is tussen de dertig en veertig mensen bijeen te krijgen. Je opgeven kan via 0111-672029 of via een mailtje naar nitasmailadres@hotmail.com. door Luc Oggel COLIJNSPLAAT - Popfestival Peerock in Colijnsplaat is van de onder gang gered. Er is een nieuw be stuur aangetreden dat nu druk be zig is om de jubileumeditie te orga niseren. Die staat gepland voor 25 juli. Een kleine twee maanden geleden zag het er nog zeer somber uit voor het muziekevenement. De toekomst hing aan een zijden draadje nadat het bestuur had be sloten ermee te stoppen. Toenma lig voorzitter Peter Hendrikse zei er een zwaar hoofd in te hebben dat het door anderen zou worden opgepakt en de editie 2008 zou vrijwel zeker niet doorgaan. Inmid dels is er echter een nieuw, zeven koppig bestuur gevormd dat - met assistentie van oud-bestuursleden - druk bezig is om de vijftiende editie van Peerock toch te laten plaatsvinden. „Het is heel veel werk", zegt Annelies Steendijk, die in het nieuwe bestuur de pr voor haar rekening neemt. „Maar we vonden het zo zonde als het niet zou doorgaan dat we hebben ge zegd: nu moeten de schouders er onder." Het bestuur wil voor de jubileum editie een gevarieerd programma bieden om een zo breed mogelijk publiek aan te spreken. Het pro gramma moet nog worden samen gesteld, geïnteresseerde bands kun nen hun demo opsturen naar Stichting Peerock, t.a.v Weijnand Luijk, Ringweg 48, 4486 BJ Colijns plaat of een e-mail sturen aan luijk@zeelandnet.nl. Peerock is op vrijdag 25 juli op de Oude Haven in Colijnsplaat. KERKWERVE - Ze zitten al een poosje zonder torenklok, en dat blijft ook nog wel even zo. Deze week is begonnen met het buitenschilderwerk aan de toren van de Nederlandse Hervormde kerk aan de Ring in Kerkwerve. Zodra het schilderwerk afgerond is, wordt het uurwerk weer terug ge plaatst. Het vergulde windhaantje dat de kerktoren bekroont, is enkele ja ren geleden al opgeknapt. foto Marijke Folkertsma ZIERIKZEE - De Zierikzeese vesti ging van de Zeeuwse Muziek school houdt komende week open avonden. Per avond komt steeds een serie instrumenten aan bod. Dinsdag gaat het om elektrische gi taar, hobo, keyboard, cello, slag werk en viool. Woensdag staan accordeon, dwars fluit, gitaar, orgel en koperen blaas instrumenten centraal. Donderdag is er aandacht voor blokfluit, klarinet, piano, saxofoon en zang. De betrokken instrumenten wor den gepresenteerd, er is gelegen heid om ze zelf te proberen en er kunnen vragen gesteld worden over de verschillende opleidingen. De avonden in het Muziekschool gebouw aan de Poststraat 43 in Zie rikzee beginnen steeds om 19.15 uur. Naast belangstellenden zijn ook luisteraars welkom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 84