Zeeland PZC 25 'Bende kent geheim nummer' Ondernemers in Renesse gaan zelf de badplaats promoten Pension mag uitgroeien tot klein hotel SCHOUWEN-DUIVELAND 36 en 37 Bedreigers doen zich voor als thuiszorgcontroleur. Bijkomen kwekerij 'De Groene Kraai' Palen voor vernieuwd Our Seaside Scaldia Container Terminal haalt WCT in Vrijdag 11 april 2008 Lonink verbitterd over uitlatingen van Fred Teeven Tip? redzzee@pzc.nl door Martijn de Koning SCHARENDIJKE - Een 89-jarige vrouw uit Scharendijke wordt las tig gevallen door een groepje die ven, dat zich in eerste instantie voordeed als controleurs van de thuiszorg. Ze hebben zelfs tot twee keer toe een geheim telefoon nummer van de vrouw achter haald, dat alleen bekend was bij or ganisatie Allévo. Dat zegt Kees Wielemaker, de zoon van de vrouw. „Eind januari liepen er twee keurig Nederlands sprekende dames van een jaar of twintig bij mijn moeder binnen, terwijl ze op de bank lag te sla pen", vertelt hij. „De deur stond op een kier, omdat ze net buiten was geweest. Mijn moeder werd wakker, waarna die vrouwen zei den dat ze controleurs van de thuiszorg waren. Toen ze vertrok ken waren, was haar portemonnee weg. Die wisten ze overigens pre cies te liggen." Vervolgens werd de vrouw opge beld door een Tijzigsprekende' man. „Hij bedreigde haar." De vrouw deed toch aangifte en nam een geheim nummer. „Dat heb ik alleen doorgegeven aan Allévo", benadrukt Wielemaker. „En toch belde diezelfde man haar later weer. Ze nam een ander geheim nummer en toen gebeurde hetzelf de. Ze is drie dagen geleden nog ge- I** Een 89-jarige vrouw uit Scharen- dijke wordt al maanden lastig ge vallen door een groep mensen, die haar besteelt en aan de deur en per telefoon bedreigt. beid." Tussendoor stonden de vrouwen nog twee keer dreigend aan de deur. „Mijn moeder heeft toen niet open gedaan." De politie kent de kwestie, maar behandelt die als een 'gewone' in brekerszaak. „We hebben geen re den om aan te nemen dat dit om een georganiseerde bende gaat", zegt een woordvoerster. Wielemaker benadrukt Allévo niet te willen beschuldigen. „Maar KPN verstrekt geheime nummers aan niemand. Dus komt iemand via Allévo aan het nummer van mijn moeder." Celine Houthuis van Allévo schrikt van het verhaal. „Dat tele foonnummer kunnen ze niet van ons hebben", zegt ze. „Slechts een beperkt aantal mensen heeft toe gang tot die informatie." Volgens Wielemaker loopt dat aantal nog aardig op. „Ik heb de afgelopen tijd zeker tien vrouwen van Allévo bij mijn moeder gezien." Wielemaker heeft inmiddels voor de derde keer een geheim num mer voor zijn moeder aange vraagd. „Ik ga dat niet aan Allévo geven. Eens kijken of er dan nog steeds gebeld wordt." RENESSE - Pension Strik aan de Ho- gezoom in Renesse mag uit groeien tot klein hotel. Dat heeft het college van Burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland besloten. Pensionhouder mevrouw Strik wil haar logiesfaciliteiten uitbreiden en wel met een keuken en vijf rol- stoelvriendelijke kamers. Officieel is dat in strijd met het gel dende bestemmingsplan waarin gerept wordt van 'woondoelein- den' van het pand aan de Hoge- zoom. Toch wil het college toe stemming verlenen voor de uitbrei ding van het pension en het om zetten van het pension in een klein hotel. In de ontwikkelingsvisie horeca Schouwen-Duiveland wordt aange geven dat een toename van het aantal overnachtingen zeer wense lijk is. In diezelfde visie staat ook dat het belangrijk is dat het aan bod aan recreatieve voorzieningen opgewaardeerd wordt. De ontwikkelingsvisie gaat uit van een - zeer beperkte - groei van twee- en driesterrenhotels. Vol doende reden voor de gemeente om toestemming te verlenen voor uitbreiding van pension Strik. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Wie net een kind heeft gebaard, moet goed uitrusten. Dat vinden ze ook bij die kruidenier, al heb ben ze daar wel opmerkelijke ge dachten over de manier van her stel. In zijn productenfolder over 'zwanger zijn' gaat het bedrijf in hoofdstukken de hele cyclus af: pilletjes voor de mams bij wie het nog even duurt, zalfjes voor de moeder wiens buik alflink groeit en tenslotte, op de laatste pagina's, artikelen voor de ma ma voor wie het karwei erop zit. „Lekker bijkomen", staat erbo ven. Eronder de aanprijzing van drie artikelen: geurende badolie, een verjongend maskertje en... drie pakken condooms voor de prijs van twee. Verkoop alleen op zaterdag: 9.00-14.00 uur of op (telefonische) afspraak Dé specialist voor uw nieuwe haag. Bovendien krijgt u nu bij besteding van 100,- haagplanten een gratis buxus in kegelvorm Oude Kraayertsedijk 18 - Lewedorp telefoon (0113)61 24 59 www.degroenekraai.nl door Melita Lanting RENESSE - De ondernemersvereni ging Renesse maakt een eigen pro motieplan voor de badplaats. Een eigen logo, een eigen promotiefol der en een handzaam boekje waar mee toeristen door het dorp kun nen struinen, zijn een paar ele menten uit het plan. Door zelf promotie te maken, wil het bestuur proberen het imago van de badplaats te veranderen. Renesse moet een oord worden waar iedereen, jong en oud, graag wil toeven. Daarnaast moet het aantal bezoekers dat wil terugke ren naar Renesse gaan stijgen en moeten nieuwe doelgroepen wor den aangeboord. Het bestuur van de ondernemers vereniging heeft het plan gepresen teerd aan de leden, maar die kwa men wel met een paar kritische kanttekeningen. Renesse moet - als het gaat om promotie - zeker de samenwerking blijven zoeken met bestaande kanalen zoals de VW, vonden de leden. Daarnaast moet de promotie zich niet beper ken tot gasten die in Renesse ver blijven, maar zich ook richten op vakantiegangers die elders verblij ven. Om het plan vorm te geven worden momenteel gesprekken ge voerd met een communicatiebu reau. RENESSE - De heipalen staan in de grond en de eerste vloerplanken zijn gelegd. Strandrestaurant Our Seaside in Renesse wordt vernieuwd. Het pa viljoen wordt niet alleen flink wat groter (750 vierkante meter), maar ook een stukje verder richting zee geplaatst. In het nieuwe paviljoen ko men verschillende extra's voor mindervaliden. „Er komt een invalidentoilet en een douche, en om het hele paviljoen komen brede paden", zegt eigenaar R. Rameau. Volgend jaar komen er nog extra faciliteiten, zoals douches en toiletten voor strandgangers. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83