Sport Hoop op nieuwe krachten EEN DEPOT Jumpin' de Weel krijgt een nieuwe ondergrond ry Borssele heeft spelers van buitenaf nodig om te overleven. Wedstrijdbodem is afkomstig van Indoor Zeeland. Situatie HVV'24 wordt steeds zorgwekkender Lewedorpse Boys wint inhaalduel Krappe overwinning driebanders Steketee Turkse vrouwenploeg in Omloop van Borsele Sommeijer bezorgt Volharding winst Wij zoeken in 'S GRAVENPOLDER 44 Vrijdag 11 april 2008 PZCB door Armando Langebeke HEINKENSZAND - Zijn oog is nog al tijd dik en donker gekleurd. Het is de erfenis van het inhaalduel met De Noormannen. Borssele-speler Daniel Beyerlein kwam dinsdag hard in aanraking met een tegen stander. De einduitslag vergoedde veel. Borssele stuntte tegen de titel kandidaat van de vierde klasse A in het zaterdagvoetbal: ï-o. „Ik kwam keihard in botsing met de voorstopper van Noorman nen", vertelt middenvelder Beyer lein een paar dagen later. „Mijn te GOES - Het concours hippique Jum- ""pin' de Weel in Nisse krijgt een nieuwe impuls. De organisatie kan bij de editie van komende zomer (17 tot en met 20 juli) gebruikma ken van een nieuwe bodem, waar onder alle weersomstandigheden op gereden kan worden. De bodem werd eerder gebruikt tij genstander werd meteen naar de kant gehaald, met naar het schijnt een lichte hersenschudding." Beyerlein zelf speelde, nadat hij met een natte spons was opgelapt, de wedstrijd gewoon uit. De winst op De Noormannen was een lichtpuntje in het huidige sei zoen. De zaterdagvierdeklasser zit in zwaar weer. De club bivakkeert al jaren onderin de kelder van het amateurvoetbal, maar dat is niet het grootste probleem. Uitgere kend in het jaar dat de vereniging haar 50-jarig jubileum viert, is de toekomst van de dub in gevaar. „Momenteel hebben we maar twee seniorenelftallen en een klein groepje mini's", legt Beyer lein uit. dens Indoor Zeeland. Dat evene ment is na 28 edities echter van de baan, omdat de organiserende Stichting Concoursen Hippique de Weelruiters en de directie van de Zeelandhallen in Goes niet tot overeenstemming konden komen. Omdat Indoor Zeeland net als Jumpin' de Weel ontstaan is uit de rijvereniging de Weelruiters lag de keus voor de hand: de bodem zou ter beschikking komen voor het evenement Jumpin' de Weel. Dat betekent dat voortaan geen ru- Een blik op de leeftijden van de se lectieleden laat zien de groep al re delijk aan het vergrijzen is en het een kwestie van jaren is dat in het slechtste geval de stekker eruit moet. Beyerlein: „John Bos (37) stopt aan het eind van het seizoen en wellicht volgen William Boone (36) en Rene de Jonge (36) zijn voorbeeld." Beyerlein, die over twee weken 28 jaar wordt, hoopt dan ook dat er wat spelers van buitenaf naar Bors sele willen komen. Hij heeft al wel De voetbalvereniging Borssele zit in zwaar weer. Er dreigt in de toekomst een spelerstekort. Daarom hoopt de club dat er spelers van buitenaf komen. brieken meer afgelast hoeven te worden vanwege de slechte weers omstandigheden. Vorig jaar viel het water met bakken uit de lucht en moesten verschillende onderde len worden geschrapt. Aan de Brilletjesdijk in Nisse wordt nu hard gewerkt om een Jumpin' de Weel krijgt de be schikking over een een nieuwe wedstrijdbodem. Hierdoor krijgt het concours hippique in Nisse nog meer allure. wat geruchten opgevangen over nieuwe leden. „Mare van Haneg- hem traint al een aantal maanden met ons mee en ik geloof dat hij daadwerkelijk van plan is om over schrijving aan te vragen." Beyerlein, die verheugd is met de eventuele komst van de ip Borsse le woonachtige spits, hoopt dat meer spelers het voorbeeld volgen. De centrale middenvelder, die dit seizoen zes keer scoorde; zelf zou het liefst nog een aantal jaren door gaan bij 'zijn' Borssele, maar dan moet het wel interessant blijven. „Ik wil wel met een serieuze groep blijven trainen en dat is nu wel eens probleem", besluit de in Hein- kenszand woonachtige speler met een dreigend vingertje. mooi wedstrijdterrein aan te leg gen. De bodem van Indoor Zee land is voldoende om maar liefst een hectare te voorzien van een all- weather ondergrond. Water, elek triciteit, drainage, de hele infra structuur wordt aangepakt om een concoursterrein aan te leggen, waar de vereniging de komende ja ren mee voor de dag kan komen. Van 17 tot en met 20 juli zal er op deze nieuwe ondergrond in alle ca tegorieën strijd worden geleverd door vele ruiters. HALSTEREN - HW'24 verloor gister avond met 3-1 bij Halsteren in de tweede klasse van het zondagvoet bal. De degradatiezorgen van de Hulster club groeien daardoor. Het Halsteren van trainer Cees Hout epen staat tiende en naderde HW'24 tot op één punt. De we tenschap dat komende zondag kop loper Dongen op bezoek komt in Hulst maakt de situatie er niet rooskleuriger op. HW'24 had alleen voor rust een sterke fase, waarin het na goed sto rend werk van Jari Vyaene via Mi- chal Szczawinski op voorsprong kwam. Het doelpunt werkte ver lammend. Halsteren kreeg het ini tiatief in de schoot geworpen en maakte direct na rust (1-1) en vlak voor tijd het verschil (2-1 en 3-1). VLISSINGEN - Met name dankzij een sterke eerste helft heeft Lewe dorpse Boys gisteravond het in haalduel bij NVS met 2-0 gewon nen. Nadat Jan Verton de score had geo pend met een rake kopbal (1-0), rondde Marcel Rooze kort voor rust een snelle aanval af met de 2-0. In de tweede helft was de thuis ploeg wat feller, kregen beide ploe gen enkele kansen, maar werd er niet meer gescoord. Lewedorpse Boys staat nu op de zesde plaats in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Borssele vergroeid met 4A Borssele speelt al twaalf opeen volgende seizoenen in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Geen enkele andere club speelt al zó lang in deze klasse. Borssele speelt er al sinds het ontstaan van de klasse in 1996, toen de afdeling Zeeland werd opgeheven. seizoenen Borssele 12 Cadzand 10 Nieuwland 6 Hoedekenskerke 5 SVD 5 Wolfaartsdijk 5 DFS 3 MZVC 3 's-Heer Arendskerke 2 Spui 2 Wemeldinge 2 Bevelanders 1 Mevo 1 De Noormannen 1 PZC Donja Odijk Rudy Boogert Future Batterie Daniëlsweg23 «4451 HP Heinkenszand Tel. (0113) 56 70 96 06 21 64 06 33 Fax (0113)21 32 20 E-mail info@future-batterie.com Dins-/donderdag 9.00-14.00 op afspraak GOES - Het driebandenteam van Steketee Schilders behaalde in de vierde divisie een benauwde 5-3-overwinning op Cat. v. Peer/'t Pleintje. Rinus Kramer deelde de punten met Ries van Hal en Wil lem van Leeuwen liep Jan Valen- tijn onder de voet. Op de biljarts één en twee werden zenuwslopen de partijen uitgevochten. Anton van Liere verloor op twee puntjes van Jan Jaspers en Martin Steketee bleef met drie punten verschil René de Hoon de baas. 'S-HEERENHOEK - De organisatie van de 25e Omloop van Borsele is erin geslaagd een Turkse ploeg aan te trekken. De formatie komt zo wel bij de vrouwen-elite als junior vrouwen uit. De wedstrijd wordt vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 april verreden. Bij de vrouwen-elite, die zaterdag middag 26 april hun internationa le wedstrijd afwerken, staat als top favoriete Marianne Vos op de deel nemerslijst. Deze wedstrijd telt mee voor de nationale topcompetitie. OVEZANDE - De gelukkigste voetbal ploeg won gisteravond in Ovezan- de. De hele wedstrijd waren de zondag-vijfdeklassers Volharding en Terhole gisteravond aan elkaar gewaagd. De thuisploeg won ten slotte met ï-o. De teams gaven el kaar geen duimbreed toe. Het spel beperkte zich vooral tot het mid denveld. Daardoor was er weinig doelgevaar. Uit een counter maak te John Sommeijer echter het eni ge doelpunt. Een kwartier na rust viel die treffer. y* 0? %- Voor het aanleveren van de ochtendkranten en als afhaal- en insteekplaats voor de bezor gers heeft PZC behoefte aan een ruimte, die voldoet aan de geldende ARBO-normen, over dekt is, goed bereikbaar en ca. 50m2 aan oppervlakte heeft. Verzoek om informatie en/of aanbiedingen kunt u richten aan: afdeling binnendienst Distributie, 0800-0232333 (gratis). Vooral voor scholen, jeugd- en sportcentra is deze verhuuroptie aantrekkelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 80