TUIN Zeeland Laatkomers krijgen de rode kaart Sanering terrein Moeleker Zonwering Basketbalheld in centrum Goes mooist aangelegde VAN ZEELAND www.verstratenenwalhout.nl Gratis compost op te halen bij milieustraten Actie tijdens dag van de leerplicht vooral om signaal af te geven. Seniorenmiddag in Kerkje van Ellesdiek www.zeepoort.nl/pzc Rolluiken Kompleet geleverd en gemonteerd Ruime korting voor doe-het-zelvers DVZ Zonwering Statenvergadering Fietsexcursie langs inlaag Ellewoutsdijk Ambachtsbakker (c (jouftvj^prn B PZC Vrijdag 11 april 2008 27 GOES - Wie gratis compost wil, kan zaterdag op alle milieustraten in Zeeland terecht. Delta wil zo iets terugdoen voor de klanten die het hele jaar netjes groente-, fruit en tuinafval scheiden. Milieustra ten zijn open van 9.00 tot 15.00 uur. Ze zijn te vinden in Goes (Gel- delozepad), Kruiningen (Stations straat), Wissenkerke (Cruijckelcre- ke), Kapelle (Dijkwelseweg), Sint- Maartensdijk (Nijverheidsweg) en Nieuwdorp (Polenweg). vrijdag en zaterdag extra gro f volkoren, 400 gr. voor mm Ambachts bakker Dag van de leerplicht op het Ostrea Lyceum in Goes. Laatkomers kregen bij wijze van waarschuwing de rode kaart.. foto Michiel Bouwman door Michiel Bouwman GOES - Met rode blosjes op de wan gen fietsen scholieren twee aan twee hard over straat. Tas (formaat 'koelkast') op de rug en trappend in zware versnelling. Zijn ze bang om te laat op school te komen? Juist vandaag zouden ze dat niet moeten doen. Het is donderdagochtend kwart over acht, de lessen op de middel bare scholen beginnen bijna. Bij het leerlingenloket in het Ostrea Lyceum aan de Fruitlaan staan, on aangekondigd, twee leerplichtamb tenaren. Leerlingen die te laat ko men, krijgen een rode kaart. „Om een signaal af te geven", zegt San dra Kluijfhout, werkzaam bij de ge meente Goes. „Maar met die rode kaart doen de leerlingen verder niets en het lijkt ze ook niet zoveel te kunnen schelen. De ouders krij gen wel een brief toegestuurd, zo dat ze op de hoogte zijn." De scholieren lijken inderdaad niet erg onder de indruk van hun 'bestraffing'. Op de vraag wat hij met de rode kaart gaat doen, ant woord een jongen nonchalant: „Verscheuren." En de reden om te laat te komen? Hij mompelt iets over 'boeken vielen uit m'n tas'. Qua geloofwaardigheid een vijf originaliteit een zes. Een andere leerling is wat creatiever: „Ja, ehh, ik raakte mijn fietssleutel kwijt tij dens het fietsen. Echt!" Ook hij ontkomt niet aan het rood. Het merendeel van de laatkomers 'Ja, ehh, ik raakte mijn fietssleutel kwijt tijdens het fietsen. Echt!' komt met het openbaar vervoer, bijvoorbeeld uit Zierikzee. „Dan is het nog te begrijpen dat ze later ko men, maar ze kunnen wel op tijd zijn. Dan moeten ze een bus eer der nemen, maar dat vertikken ze", meent afdelingsleider Marcel van der Borgt. Desondanks is hij tevreden met het beperkte lesver- zuim op de school. „Het is alleen opvallend dat we bij de omzetting naar de zomertijd een piek heb ben met laatkomers. Ook leerlin gen die richting eindexamen gaan, worden soms nalatig. Ik ben altijd nieuwsgierig naar de smoesjes." Het tweede lesuur is begonnen, er druppelen nog wat scholieren bin nen om een 'te laat briefje' te ha len bij het loket. 'De brug stond open!' en 'ik had scooterpech', klinkt het jammerend. Tevergeefs: de rode kaart wordt al overhan digd. ELLEWOUTSDIJK - In 't Kerkje van Ellesdiek is morgen een senioren middag met een optreden van zan ger Dick Altena. Zijn liedjes zijn korte verhalen waarin herinnerin gen uit alle seizoenen voorkomen. Het gaat daarbij vooral om perso nen en gebeurtenissen uit het le ven van de zanger. Het programma begint om 14.00 uur, de entree bedraagt vier euro. Reserveren kan bij 't Vrijwilligers- huis via 0113-311999. Voor al uw luxe visspecialiteiten. Bezoek ook onze lunchroom ut Krüükeltje di. t/m vr. open tot 20.00 uur Menu's vanaf 7,50 Kreukelmarkf 10/12 Goes Tel. 0113 - 25 38 22 Hoofdstraat 51 Kruiningen Telefoon (0113)21 1645 BIEZELINGE - De gemeente Kapelle krijgt ruim 179.000 euro van de provincie voor de bedrijfsverplaat- sing van glashandel Moerstee en keukenbedrijf Moeleker uit Bieze- linge. De twee firma's zijn naar het bedrijventerrein Smokkelhoek bij Biezelinge verhuisd. Op de plek van beide bedrijven is woningbouw gepland. Moerstee had nog een kantoor aan de Nieu we Kerkstraat in hartje Biezelinge, Moeleker zat even buiten het dorp aan De Klinker. GOES - De Amerikaanse basket- bal-ster Eugene Wilderson, alias 'The Wildcat', brengt morgen een bezoek aan de sportzaken in het centrum van Goes. Wilderson speelt bij de Harlem Globetrotters, het showbasketbalteam dat op 30 april optreedt in de Zeelandhallen in Goes. Het bezoek van Wilder son is daarop een voorproefje. Er zijn tijdens zijn aanwezigheid tick ets met korting te bestellen voor de show in de Zeelandhallen. 'The Wildcat' is morgen tussen 11.00 en 13.00 uur in Goes en be zoekt achtereenvolgens Footlocker (11.00-11.20); Perry Sport (11.30- 12.00); de Grote Markt (12.00- 12.30, hier worden een aantal trucs vertoond met kinderen van Basket bal Vereniging Volharding); Actie sport (12.30-13.00). Wilderson deelt handtekeningen uit en er is gelegenheid tot vragen stellen, foto's maken en het leren van trucjes. www.harlemglobetrotters.nl Voor De Klinker is het waterrijke woningbouwplan De Bieselinghe ontwikkeld. Vijfentwintig wonin gen komen daar, waarvan veertien twee-onder-één kap en elf vrij staand. Vrijwel alle twee-onder-één kap pers zijn verkocht. De vrijstaande woningen komen deze maand in de verkoop. Ontwikkelaar Min- naard Projecten wil het terrein voor de bouwvakvakantie gesa neerd hebben, daarna begint de echte bouw. Provinciale Staten Provincie Zeeland Volg vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland Televisie ELLEWOUTSDIJK - Inlaag 2005 bij El lewoutsdijk is ontstaan bij de aan leg van de Westerscheldetunnel. Veel vogels hebben er een plekje gevonden en er zijn resten van Ro meinse boerderijen ontdekt. Mor genavond vindt een fietsexursie in het gebied plaats. De tocht begint om 19.00 uur bij het vogelpaneel aan de Zeedijk. Aanmelden kan via de website van Natuurmonu menten of via 0113-644044.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73