Goes stopt met het natte vingerwerk Zeeland Peerock is gered door komst nieuw bestuur 'Jobs geduld' in 's-Heer Abtskerke L 't Opstapje hard bezig om zaken op orde te krijgen Feestje! Nes Ammim Goes te royaal voor Pontes 26 I Vrijdag 11 april 2008 PZC Jubileumeditie van festival in Colijnsplaat gaat dit jaar toch door. Movisie-rapport legt basis voor afgewogen besluiten over WMO. Eén van de populairste Borselse dorpen wacht al jaren op nieuwbouw. Ouders blijven openbare basisschool in Driewegen trouw. Dodelijk ongeval met scootmobiel 's-CRAVENPOLDER - Een 82-jarige man uit 's-Cravenpolder is gistermiddag rond half twee overleden na een ongeval op de Schoorkenszandweg bij 's-Cravenpolder. Hij reed in een scootmobiel en kwam in botsing met een tractor, bestuurd door een 48-jarige inwoner van de gemeente Borsele. De scootmobieler raakte bekneld. Twee ambulances en de traumahelikopter waren ter plekke, maar hulp mocht niet meer baten. foto Willem Mieras door Luc Oggel COLIJNSPLAAT - Popfestival Peerock in Colijnsplaat is van de onder gang gered. Er is een nieuw be stuur aangetreden, dat nu druk be zig is om de jubileumeditie te orga niseren. Die staat gepland voor 25 juli. Een kleine twee maanden geleden zag het er nog zeer somber uit voor het muziekevenement. De toekomst hing aan een zijden draadje nadat het bestuur had be sloten ermee te stoppen. Toenma lig voorzitter Peter Hendrikse zei er een zwaar hoofd in te hebben dat de organisatie van het festival door anderen zou worden opge pakt, en de editie 2008 zou vrijwel zeker niet doorgaan. Simpelweg omdat het voor een eventueel nieuw bestuur te kort dag was om alles te regelen. Inmiddels is er ech ter een nieuw, zevenkoppig be stuur gevormd dat - met assisten tie van oud-bestuursleden - druk bezig is om de vijftiende editie van Peerock toch te laten plaatsvin den. „Het is heel veel werk", zegt Annelies Steendijk, die in het nieu we bestuur de pr voor haar reke ning neemt, „maar we vonden het zo zonde als het niet door zou gaan, dat we hebben gezegd: nu moeten de schouders eronder." Het bestuur wil voor de jubileum editie een gevarieerd programma bieden om een zo breed mogelijk publiek aan te spreken. Het pro gramma moet nog worden samen gesteld. Geïnteresseerde bands kunnen hun demo opsturen naar stichting Peerock, t.a.v Weijnand Luijk (programmering en geluid) Ringweg 48, 4486 BJ Colijnsplaat of een e-mail sturen aan luijk@zeelandnet.nl. Peerock is op vrijdag 25 juli op de Oude Haven in Colijnsplaat. Muziekfestival Peerock in Colijns- plaat is gered nu een nieuw be stuur is gevormd. Er wordt hard gewerkt aan de jubileumeditie, die op 25 juli plaatsvindt. door Frank Balkenende COES - Goes neemt nu nog vaak hapsnapbeslissingen als het gaat om nieuwe sociale- en welzijns voorzieningen. Dat moet verande ren, nu de gemeente beschikt over een rapport van Movisie. Daarin staan allerlei kengetallen voor de Goese sociale infrastructuur, van leefbaarheid per wijk en dorp tot geestelijke gezondheidszorg. Alles wat onder de Wet Maatschappelij ke Ondersteuning (WMO) valt. Movisie verzamelt en verspreidt kennis over welzijn, zorg en socia le veiligheid. In het Goese geval heeft dat geleid tot een 166 pagi na's dik rapport vol met kengetal len. Sommige zijn landelijke getal len die naar Goes zijn vertaald - bijvoorbeeld één huisarts op 2000 inwoners -andere getallen zijn ge baseerd op lokale ervaringen en si tuaties. door Harmen van der Werf 's-HEER ABTSKERKE - Inwoners van 's-Heer Abtskerke zijn het zo lang zamerhand beu. De gemeente Bor sele spiegelt al jaren voor dat ze druk bezig is met woningbouwlo caties, maar veel schot zit er niet in, bleek deze week op de jaarver gadering van de dorpsraad. Voor zitter Kees van der Maas verzucht te: „We moeten een Jobs geduld uitoefenen." Dat steekt, omdat 's-Heer Abtsker ke één van de populairste Borselse kleine kernen is. Bij de gemeente Met dat rapport in de hand ver wacht de gemeente Goes beter te kunnen bepalen welke voorzienin gen waar moeten komen, welke mogen worden uitgebouwd en of er bijvoorbeeld extra jongerenwer kers of -ouderenwerkers moeten worden aangesteld. Die discussie (in het college en de raad) zal vaak nog een hele kluif worden. Het rapport hanteert bij voorbeeld de norm dat er op 1600 senioren één ouderenwerker moet zijn. Goes heeft nu 0,8 formatie plaats op 6450 ouderen. Volgens de Movisie-norm zouden in het ideaalplaatje vier voltijdskrachten aan de slag moeten in Goes. De vraag is echter of er niet al veel an dere instellingen zich met ouderen bezighouden, nog los van wat vrij willigers al aan werk verzetten. Movisie heeft ook een verdeling ge- Een vuistdik rapport vol met ge- tallen over de Goese sociale voor zieningen en wat er idealiter no dig is in de stad, moet leiden tot afgewogener WMO-besluiten. staan 84 liefhebbers ingeschreven, van wie er 27 in 's-Heer Abtskerke wonen, 29 in overig Borsele en de rest elders. Ter vergelijking: de Nieuwdorpse lijst telt 44 namen, terwijl Nieuwdorp een nieuwe wijk krijgt van 69 woningen. 's-Heer Abtskerke heeft de aantrek kingskracht onder meer te danken aan de gunstige ligging ten opzich te van Goes. Voor 's-Heer Abtskerke zijn inmid dels wel drie mogelijke bouwloca ties in beeld: uitbreiding Colens- hoek (noordoostkant dorp), loon- werkbedrijf Markusse (dat elders wil groeien) en de hoek Gerbernes- seweg-Polderweg (van de kerk). Dorpsraad en bewoners zijn voor Colenshoek. Dat is de meest logi- maakt naar wijken en dorpen. Daar komt uit dat de meeste inzet van ouderenwerkers (namelijk 1,1 formatieplaats) noodzakelijk is in Goes-Oost. Daar wonen de meeste ouderen. Logisch: er staan name lijk vier flinke zorgcentra in Goes-Oost en dus kun je een vraagteken zetten bij de aangege ven spreiding van ouderenwerkers over de gemeente. Toch wordt in het stadskantoor verwacht dat er straks evenwichti ger wordt besloten over voorzie ningen. Dan zal er geen wijk op zijn kop gaan en opnieuw worden ingericht, zonder dat is nagedacht of er ook een school of in elk geval een nevenvestiging moet komen. Dat dreigde namelijk te gebeuren in Goes-West, als bewoners niet aan de bel hadden getrokken. Toch geeft het Movisie-rapport ook veel goede inkijkjes. Zo ziet je buurt er plots een stuk fleuriger en leefbaarder uit als je leest dat Goes twee keer zoveel groen heeft als de gemiddelde gemeente in Ne derland. sche plek. Maar: de boomgaard ter plekke is eigendom van ontwikke laar Klaas de Ruiter, oud-bestuurs voorzitter van Amstelland. Borsele is niet met hem tot zaken kunnen komen, vooral omdat hij het plan zelf wil ontwikkelen. „Als wij met hem meegaan, wil iedere ontwik kelaar dat", stelde wethouder Mar- ga Vermue (CDA). De Ruiter zei op de dorpsraadvergadering weer te willen praten. Hij kreeg applaus. Vermue is bereid tot een gesprek, maar is niet al te hoopvol. Wan neer het dorp dan wel nieuw bouw kan verwachten? Borsels burgemeester Jaap Gelok gaf tot be sluit een voorzet. „Ik ben pas voor zes jaar herbenoemd. Ik ga dat nog meemaken als burgemeester." Stationsplein 1 - 4461 HP Goes T (0113) 23 00 85 ■egrgBElj» www.hotelterminus.nl 's-HEER ABTSKERKE - Professor Si- mon Schoon vertelt dinsdag 15 ap ril in het dorpshuis van 's-Heer Abtskerke over Nes Ammim. Dat is een christelijk dorp in Israël met een lange traditie als bruggenbou wer tussen Joden en Christenen. Nu ziet het dorp mogelijkheden om te bemiddelen tussen Joden en Palestijnen. Schoon is predi kant geweest in Nes Ammim en verblijft daar dit jaar weer. Dins dag vanaf 19.00 uur vertelt hij er over. Opgeven via 055-5349339. door Harmen van der Werf DRIEWEGEN - 't Opstapje in Driewe gen staat nog in het rijtje van 'zeer zwakke scholen', maar het gaat de goede kant op. Het Borsels open baar onderwijs heeft veel in de ba sisschool geïnvesteerd. Dat werpt zijn vruchten af. De beste graadmeter is dat ouders het schooltje trouw zijn gebleven. „Twee kinderen uit één gezin zijn van school gegaan", vertelt boven schools directeur Rijk van de Lage- maat eerlijkheidshalve, „maar dat had niet te maken met het oordeel van de onderwijsinspectie over 't Opstapje." De onderwijsinspectie bezocht ju ni 2006 de basisschool van Driewe gen. De school, met een kleine vijf tig leerlingen, had te kampen met een hoog ziekteverzuim onder het personeel en veel directiewisselin gen. Dat is het onderwijs niet ten goede gekomen. De resultaten wa ren onvoldoende. De leerstof voor Nederlands, rekenen en wiskunde voldeed niet. Begin 2007 kwam dit alles naar buiten. 't Opstapje kreeg twee jaar om or de op zaken te stellen. Van de Lage- maat vindt het dan ook niet ver ontrustend dat de basisschool nog voorkwam in een recent lijstje van 'zeer zwakke scholen'. „We zijn er 't Opstapje in Driewegen kreeg begin 2007 de titel 'zeer zwakke school'. Sindsdien heeft het open baar onderwijs in Borsele veel in de school geïnvesteerd. nog niet, maar we zijn al wel een heel eind op dreef" De lesmetho den zijn aangepast. Er is veel ener gie gestoken in de bevordering van de deskundigheid van onderwijs krachten. Hoe zij de kinderen het beste kunnen instrueren, afhanke lijk van hun niveau, en hoe zij de vorderingen goed kunnen volgen. „Het verliep eerder minder gestruc tureerd." Vijftien a twintig ouders zijn via een klankbordgroep direct betrok ken bij het proces. Volgens Van de Lagemaat heeft dit gewerkt. „We zijn een achterstand zelfs aan het ombouwen tot een voorsprong." Hij geeft een voorbeeld: „De leer kracht van groepen één en twee is gevraagd over haar ervaringen te vertellen op een symposium." 't Opstapje moet begin 2009 van de zwarte lijst zijn. GOES - De gemeente Goes had het Pontes Goese Lyceum geen 75.000 euro hoeven geven als bijdrage in de kosten die de school moest ma ken voor een gebruiksvergunning. De school aan de Van Dusseldorp- straat was 150.000 euro kwijt om het gebouw zo in te richten dat het aan de veiligheidseisen vol doet. Pontes vond de verplichte maatregelen zo omvangrijk en duur dat het die aanvocht, uitein delijk tot aan de Raad van State. Die heeft inmiddels Pontes Goese Lyceum in het ongelijk gesteld. Vol gens de Raad van State is de school verantwoordelijk voor de kosten van veiligheidsmaatregelen in het gebouw. De gemeente was bovendien niet verplicht om het financiële leed te verzachten, oordeelt de Raad van State. Burgemeester Dick van der Zaag laat weten dat de gemeente de 75.000 euro niet terug zal vorde ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72