Zeeland Glazen loods haalt het niet Strijd rond klus dijkverzwaring BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 31 Baantjes trekken voor 't goede doel Spanten van AKF-hal in nieuwbouw Cios is te tijdrovend en te duur. MP Phenom 9550 Quad WÊÊÊ Goes' waterbouwbedrijf vindt dat concurrent te weinig ervaring heeft. kwekerij 'De Groene Kraai' Bijkomen Scaldia Container Terminal haalt WCT in Lonink bitter over uitlatingen van Fred Teeven Vrijdag 11 april 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Het idee om met de span ten van de voormalige AKF-hal in Goes een enorme glazen loods te bouwen waarin sportopleiding Cios een plek krijgt, is definitief af geschoten. Procedures om com merciële functies in de loods on der te brengen, zijn zo tijdrovend dat de nieuwbouw van het Cios vertraging oploopt. De sportoplei ding van ROC Zeeland wil juist in september volgend jaar het nieu we onderkomen betrekken. De AKF-hal, van oorsprong een Britse hangar, wordt deze zomer gesloopt. Het leegstaande gebouw moet wijken voor de eerste bouw fase van de nieuwe woonwijk Goe- se Schans, die verrijst op het ha venindustriegebied. Het leek de partners in het 130 mil joen euro vergende woningbouw project een leuk idee een stuk jong erfgoed te bewaren en de spanten te hergebruiken in de nieuwbouw van het Cios. De enorme afmetingen van die spanten vormen echter een pro bleem. Bij Sportpunt Zeeland zou hergebruik resulteren in een gla zen schuur van tienduizend vier kante meter. Het Cios heeft daar slechts eenvijfde van nodig. „Daarom hebben we gekeken naar andere functies", zegt Chris Dek ker van projectpartner Van Garde ren Dekker. „De glazen loods zou best kostendekkend te maken zijn als je ruimte commercieel uit baat. Bijvoorbeeld door er een deel studentenhuisvesting, winkel tjes, sportvoorzieningen, een ma kelaar en bijvoorbeeld een grand café in onder te brengen. We zit ten echter met het tijdpad van het Cios. Voor commerciële functies moet het bestemmingsplan wor den aangepast en procedures gaan zo lang duren dat het Cios er niet op kan wachten." Eerst het Cios-gebouw neerzetten en later de glazen loods er over heen bouwen, is volgens Dekker bezwaarlijk. „Je kunt leerlingen moeilijk een bouwput in sturen." Om de spanten toch te benutten, wordt bekeken of ze in de Goese Schans kunnen worden gebruikt, bijvoorbeeld als overkapping van een pleintje. Wethouder Sophie van 't Westein de vindt het jammer dat de glazen loods is afgeschreven. „Er zitten echter te veel haken en ogen aan." IMHR AMD Phenom Quad-Core 9500 2 Gb DDR2 WD 640Gb Satalll 16Mb cache 16-in 1 kaarlezer DVD +/- DL Rewriter 20x Windows Vista Premium Nu 599,00 2jaar garantie Imha vof Goes Kreukelmarkt 7 4461 HWGOES t: 0113-231025 f:0113-231143 w: www.imha.com w: info@imha.com GOES - Een goede dag voor KiKa (Kinderen Kankervrij), want gisteren werd op twee plaatsen geld opgehaald. Zwemvereniging De Ganze stuurde 51 zwemmers en waterpoloërs in Sportpunt Zeeland het water in voor het 'sponsorzwemmen'. Ze trokken een half uur baan tjes om uiteindelijk 1500 euro bijeen te zwemmen. Eer der op de dag was er op het Goese Lyceum namens de Pontes Scholengroep al een cheque overhandigd van 7.750 euro, wat bijeen gelopen was tijdens een sponsor loop vorige week vrijdag. foto Michiel Bouwman door Maarten Bakker GOES - Waterbouwbedrijf Zeeuw se Stromen uit Goes wil met een kort geding bij de rechtbank in Den Haag voorkomen dat een con current de opdracht krijgt voor dijkverzwaring bij Hulst. De werk zaamheden zouden volgens de planning van Rijkswaterstaat in het tweede kwartaal van 2008 van start moeten gaan. De rechtszaak zou kunnen leiden tot vertraging. Zeeuwse Stromen BV uit Goes had voor een bedrag van 2,9 mil joen ingeschreven op het werk. Het bedrijf is een samenwerkings- combinatie van de bouwbedrijven Boskalis, Hakkers en Van den Her ik, speciaal opgericht voor de zee dijkversterkingen in Zeeland. Een ander bedrijf, N. Kraaijeveld BV uit Sliedrecht, bracht voor de werk zaamheden in Hulst echter een of ferte uit die twee ton goedkoper was dan het bod van Zeeuwse Stro men BV. Rijkswaterstaat is van plan dit bedrijf dan ook de op dracht te gunnen. Zeeuwse Stromen BV probeert dat vandaag met een kort geding voor de rechtbank in Den Haag te voor komen. Volgens de combinatie uit Goes heeft de concurrent uit Slie- Dijkverzwaring bij Hulst loopt wellicht vertraging op door een rechtszaak. Zeeuwse Stromen vindt dat een goedkopere concur rent te weinig ervaring heeft. drecht nog nooit dijkverzwaringen van de omvang van het werk in Hulst uitgevoerd. De concurrent kan alleen bogen op de ervaring opgedaan bij de aanleg van het doorlaatmiddel in de Zandkreek- dam bij Kats. Zeeuwse Stromen vraagt de rechter vandaag om de opdracht voor de dijkverzwaring in Hulst niet toe te kennen aan Kraaijeveld uit Sliedrecht. Hono reert de rechter dit verzoek, dan moet de aanbesteding van het dijk vak misschien overgedaan worden. Dat kan ertoe leiden dat de dijkver zwaring vertraging oploopt. Het bedrijf N. Kraaijeveld BV be strijdt dat ze te weinig ervaring heeft. Het werk aan de Zandkreek- dam was volgens de directie van dezelfde omvang als het dijkpro- ject in Hulst. Dé specialist voor uw nieuwe haag. Bovendien krijgt u nu bij besteding van 100,- haagplanten een gratis buxus in kegelvorm Oude Kraayertsedijk 18 Lewedorp telefoon (0113)61 24 59 www.degroenekraai.nl Verkoop alleen op zaterdag: 9.00-14.00 uur of op (telefonische) afspraak ÉitWf ALMAN Tip? redactie@pzc.nl Wie net een kind heeft gebaard, moet goed uitrusten. Dat vinden ze ook bij die kruidenier, al heb ben ze daar wel opmerkelijke ge dachten over de manier van her stel. In zijn productenfolder over 'zwanger zijn' gaat het bedrijf in hoofdstukken de hele cyclus af: pilletjes voor de mams bij wie het nog even duurt, zalfjes voor de moeder wiens buik alflink groeit en tenslotte, op de laatste pagina's, artikelen voor de ma ma voor wie het karwei erop zit. „Lekker bijkomen", staat erbo ven. Eronder de aanprijzing van drie artikelen: geurende badolie, een verjongend maskertje en... drie pakken condooms voor de prijs van twee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71