Reisspecial Lochs Castles in Schotland! ABC van Engeland: Antiek, Brocante Curiosa ANTIQUE! MARKET OPEN TODAY W\L Vakanties en stedenreizen naar Groot-Brittannië P^^j"0pp|02 rnjmmmmm. mm Miipni mm Schotland heeft overweldigende natuur, schitterende meren (Lochs) en een historie aan indrukwekkende kastelen, landhuizen en ruïnes. Maar liefst 600 kastelen sieren het Schotse landschap, van kasteel Balmoral de zomerresidentie van de Engelse queen tot de indrukwekkende ruïnes van Slaines. Vaak zijn ze opengesteld voor het publiek en soms kun je er zelfs overnachten en je voor even "Lord" of "Lady" te voelen Wil je eens in een echt Schots kasteel verblijven of tijdens je vakantie graag een route langs kastelen uitstippelen? Wij hebben een selectie van kastelen en kasteelhotels verspreid over Schotland voor je geselecteerd. Edinburgh Castle Combineer een stedenbezoek met een kastelenbezoek ais je naar Edinburgh gaat. Hoog boven Edinburgh staat dit imposante kasteel dat jaarlijks een prachtige setting vormt voor de Edinburgh Tattoo. Inverlochy Castle, Fort William Het romantische Inverlochy Castle ligt in een fantastische omgeving aan de oevers van het mooie Loch Lochy. Het kasteel ligt op 5 km. van Fort William aan de voet van de hoogste berg van Groot-Brittannië, de Ben Nevis. Wil je een bijzondere overnachting? Dat kan, want het kasteel is tegenwoordig een luxe hotel met 17 kamers. Caerlaverock Castle, Dumfries Een bijzonder kasteel, want het is het enige driehoekige kasteel in Groot-Brittannië en een van de indrukwekkendste middeleeuwse kastelen in Schotland. Het poortgebouw wordt door twee torens geflankeerd. Culzean Castle en bijbehorend landschapspark, Maybole Spectaculair 18e-eeuws kasteel bovenop een rots aan de kust, met een bijzonder landschapspark en verschillende wandelroutes door het bos. Het schitterende interieur van het kasteel bevat een indrukwekkende Oval Staircase (ovaalvormige trap) en een rond zaal. Q 1 c o c m Balmoral Castle, Aberdeen Het bekende 15e eeuwse Balmoral Castle bij Aberdeen in Schotland is in privé-bezit van de koningin. In 1852 kocht Prince Albert het kasteel voor zijn vrouw Queen Victoria, maar omdat zij het te klein vond, werd in 1868 pal ernaast een nieuw kasteel gebouwd met prachtige bloemen- en watertuin. Van april tot juli zijn de tuinen en een deel van Balmoral Castle toegankelijk voor het publiek. Stirling Castle Op de weg van Loch Lomond naar Edinburgh kom je langs het imposante Stirling Castle dat bovenop een rots staat, met uitzicht over de vallei beneden en op het monument van William Wallace, de enige echte 'Braveheart'. Kasteeldagtochten Je kunt tijdens je vakantie ook dagtochten langs kastelen boeken. Bijvoorbeeld bij Timberbush Tours en Rabbies (www.rabbies.com). Engeland is het land van de antiekmarkten. Met overal in het land grote en kleinere markten waar je verrassend goede antiquiteiten en de nodige curiosa kan vinden. Vaak zijn het markten die eens per jaar plaatsvinden, maar je hebt ook veel markten die op vaste dagen van de week of van de maand gehouden worden. Wie graag rondneust op markten en in winkels naar waardevolle en mooie spulletjes zoekt, moet zeker een keer naar Engeland reizen. Antiekspoor York In Noord-Engeland kun je in het middeleeuwse stadje York een Antiekspoor kan uitzetten. 'The Red House Antiques Centre' is een echte aanrader. Hier verkopen meer dan 60 dealers prachtig antiek en kun je urenlang heerlijk rondsnuffelen. In The Red House Dining Room kun je vervolgens ook nog eens genieten van een lekkere lunch of een typisch Engelse afternoon tea. Tip: bij een minicruise naar York met P&O Ferries kan je gratis je auto meenemen, die je vol kunt laden met aangekochte spulletjes. Lincolnshire Lincolnshire is een van de belangrijkste antiekregio's van Engeland. Verzamelaars haasten zich naar het mooie marktstadje Horncastle en de Swinderby Antiques Fair. Of bezoeken de Hub In Sleaford, het grootste ontwerp- en kunstcentrum van Groot-Brittannië. Een bijzondere aanrader is het Hemswell Antiques Centre, bestaande uit 3 gebouwen waar Europa's grootste aantal antiekdealers een breed aanbod aan antiek en verzamelingen aanbieden. (www.hemswell-antiques.com) Zuid-Engeland In Zuid-Engeland vind je veel antiekmarkten en leuke oude plaatsjes met bijzondere antiekzaakjes. De grootste antiekhappening in Zuid- Engeland vind je in Ardingly, op 140 km van Dover. De snelst groeiende antiekmarkt in het Verenigd Koninkrijk vind je in Detling (65 km van Dover) en in Shepton Mallet kun je rondneuzen bij meer dan 600 standjes. Een andere aanrader is het historische centrum van Hastings (80 km van Dover) met karakteristieke, kronkelende straatjes en steegjes in het pittoreske gedeelte van de stad. Achter iedere straathoek schuilt een groepje kleine ambachtswinkeltjes. In George Street bevinden zich enkele leuke antiekzaakjes. Er is voor ieders wat wils; van fijn porselein tot verzamel voorwerpen. Meer details op www.dmgantiquefairs.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65