Tuinen in IMoord-Engeland Tuinjuwelen van Kent Scotland' r Britse tuinen lokken elk jaar weer veel Nederlanders. Prachtige juweeltjes die juist in het voorjaar schitterend haar bezoekers liggen op te wachten. Mooie tuinen vind je door het gehele land, maar de bekendste tuinenregio met meer dan 180 tuinen is Kent. Kent staat niet voor niets bekend als de 'Tuin van Engeland', dat komt doordat je hier een aantal van de meest schitterende tuinen van heel Engeland kan bezoeken. In het milde klimaat en de vruchtbare grond van Kent zijn veie prachtige tuinen tot bloei gekomen. Vanuit Dover zijn de tuinen van Kent makkelijk en snel te bereiken. Moeilijker is de keuze te maken, welke tuinen je nu het beste in welk seizoen kan bezoeken. Tuinen, die je tijdens je reis kunt bezoeken in Kent: Woodland-tuinen (voorjaar): Leonardslee Nymans Wakehurst Scotney Castle Borde Hill High Beeches Ramster Savill Gardens Sheffield Park Zomertuinen: Pashley Manor Great Comp Merriments West Dean Gardens Tuinen, die op elk moment van het jaar de moeite waard zijn: Goodnestone Park Gardens Sissinghurst Castle Gardens Great Dixter en RHS Wisley Historische huizen kastelen met tuinen: Penshurst Place Hever Castle Leeds Castle Chartwell Lullingstone Castle Groombridge Place Walmer Castle Meer informatie: www.gotokent.co.uk/nl In het noorden van Engeland vind je bijzondere tuinen, vaak grenzend aan bijzonder mooie landhuizen en kastelen. Een kleine selectie die wij alvast voor je gemaakt hebben: Castle Howard, York, North Yorkshire Bezoek het schitterende 18e eeuwse Castle Howard en geniet van de ommuurde tuinen die onder meer meer dan 400 rozen laten zien in verschillende hoogten en kleuren, dus geniet van een mooi kieurenpallet. Wallington Hall, Cambo, Morpeth, Northumberland Wallington Hall ligt op ongeveer 16 kilometer van Morpeth ligt. Het is een 100 acres groot gebied met gazons, meren en bebost terrein. De tuinen hebben schitterende kleuren en er zijn terrassen versierd met beelden, borders van vaste planten en een prachtige ommuurde tuin met een grote variatie aan planten en klimmers. Ook vind je hier een Edwardiaanse plantenkas die het hele jaar door kleurrijk begroeid is. Newby Hall and Gardens, Ripon, North Yorkshire Het 18e eeuwse Newby Hall, heeft schitterende tuinen met bijzonder mooi haagpad en daarlangs Venetiaanse beelden. De tuinen bevatten brede gazons met dubbele borders van vaste planten, maar je hebt er ook formele tuinkamer zoals een tropische tuin en een getrapte watertuin. Meer informatie vindt n op www.visrtscotiand.coni/nI Dit voorjaar kunt u van alles ontdekken in Schotland! Tijdens fiets- of wandeltochten kunt u het adembenemend mooie landschap ontdekken, kunt u proeven van onze Schotse delicates sen of de kleurrijke pracht van een kasteeltuin bewonderen. Behalve unieke evenementen zijn er dit voorjaar ook weer talloze andere hoogtepunten en kunt u weer allerlei spectaculaire plekjes bezoeken - en dan zijn er natuurlijk ook nog de hartelijke Schotten die u maar wat graag zullen verwelkomen. Ai/orluurl ijk april: OrfPek ome eirPejme ratuurprachU In april komt niet alleen het Schotse landschap weer volop tot leven, een geweldig aanbod van activiteiten zet ook aan om erop uit te trekken en te genieten van de Schotse natuur. Of u nu in de stemming bent voor een fietstocht of al bezig bent uw wandelschoenen aan te trekken, in gebieden zoals het Cairngorms National Park vindt u zowel makkelijke als moeilijkere routes - uw hart zal gegarandeerd sneller gaan kloppen bij de aanblik van dit indrukwekkende landschap. Hebt taxushagen en gaan geleidelijk over in eeuwenoud grasland. Vooral wanneer de bloemen en bomen in bloei staan zijn ze echt prachtig. fmake/ijk jurn Proef eer i//euQje "Schot! arP! Of het nu een whiskyproeverij is of een culinair festival, juni zal u verleiden met zijn gastronomische lekkernijen. Dé perfecte periode dus om een vleugje Schotland te proeven. Zo kunt u bijvoorbeeld op zoek naar de lekkerste borrel op het Malt Whisky Trail, proeven van de allerverste vis aan de kust of smullen van gerookte zalm, zandkoek jes en zacht fruit op een van de vele boerenmarkten in het hele land. De beste producten van Schotland zijn overal makkelijk verkrijgbaar. Eet smakelijk! En als u naast deze delicatessen ook nog wat lekkers van onze eilanden wilt proeven, ga dan naar het openluchtfestival Flavour of Shetland. Behalve een enorm aantal Schotse specialiteiten en plaatselijke producten zoals Shetland toffee, zullen ook de natuurpracht van de eilanden en de gezellige pubs uw reis onvergetelijk maken! Wenst u meeF informatie over de unieke evenementen die dit voorjaar plaatsvinden? Bekijk dan onze online seizoenskalender. En ais u daar toch bent, neem dan deel aan onze wedstrijd en maak kans op een onvergetelijke reis naar Schotland voor twee personen; elke maand een heel jaar lang. u zin in andere fantastische uitstapjes? Reis dan naar de Schotse eilanden, naar Orkney bijvoorbeeld, waar de speelse papegaaiduikers .weer terugkeren naar de woeste en ongerepte kust. Als u geluk hebt, ziet u tijdens een boottocht misschien wel walvissen en dolfijnen - een feest voor dierenliefhebbers! Eert officiële uitgave van VisitScotland, de Schotse Dienst voor Toerisme 2008. Foto's: Scottish Viewpoint. 3/oei erP ine/: &enet t/ar Pe $eur t/ar ome luirer ir bloei! Als u in mei een reisje naar Schotland plant, zult u versteld staan van de enorme kleurenpracht Tapijten van schitterende, kleurrijke bloemen bedekken heel het land, wat een wandeling door het adembenemende landschap nog aangenamer maakt. In Dumfries Calloway bijvoor beeld kunnen bezoekers in het Mersehead Nature Reserve kiezen uit een uitgebreid aanbod van wandelingen (allerlei afstanden) door een landschap bezaaid met grasklokjes en wilde bloemen. U kunt ook een bezoek brengen aan Crathes Castle, waar u de schitterende bloeiende rododendrons kunt bewonderen en de acht thematuinen van het kasteel kunt verkennen. Deze tuinen worden gescheiden door dikke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64