Kind mag van straat gehaald worden Cannabis is gevaar in verkeer PP® De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? Minister Hirsch Ballin wil dat politie ook ouders aanspreekt. Maat Invloed van één jointje op rijgedrag zelfde als 1,1 alcoholpromillage. Maak kennis met de nieuwe collectie tuinmeubelen en profiteer nu al van onze voorjaarskorting Politie pakt vermeende brandstichter Schutterijmuseum PZC Vrijdag 11 april 2008 5 AMSTERDAM - De politie mag kin deren onder de twaalf jaar die 's avonds op straat rondhangen en overlast veroorzaken, straks thuis brengen. Minister Ernst Hirsch Bal lin van Justitie werkt aan een rege ling die dit mogelijk maakt. „Een jong kind hoort niet op straat in de avonduren", zei de mi nister gisteren op een congres. Hirsch Ballin wil dat de ouders van kinderen die laat op straat rondhangen ook worden aange sproken en zonodig ondersteu ning krijgen. De minister inventariseert met welke maatregelen kinderen tot twaalf jaar die over de schreef gaan, aangepakt kunnen worden. Hij bekijkt of de mogelijkheden moeten worden uitgebreid. De jon ge criminelen moeten worden aan gepakt met 'intensieve en niet-vrij- blijvende opvoedingsondersteu ning'. Het is van belang dat snel wordt in gegrepen als kinderen het verkeer de pad opgaan, aldus Hirsch Bal lin. De minister noemde een lan delijke registratie van kinderen tot twaalf door de politie belangrijk. FW Kinderen onder de twaalf jaar die 's avonds op straat overlast veroorzaken moeten door de agenten worden thuisgebracht, vindt minister Hirsch Ballin. Hij waarschuwde wel dat kinderen die eenmalig de fout ingaan niet al tijd hard moeten worden aange pakt, omdat dat averechts kan wer ken. Kinderen die 's nachts over straat zwerven, worden nu in de regel ook al aangesproken door de poli tie. „Het is staande praktijk om dan alert te reageren", aldus de Raad van Hoofdcommissarissen in een reactie. Volgens de raad zijn er geen wettelijke belemmeringen om actie te ondernemen als agen ten in het holst van de nacht een kind onder de twaalf jaar zonder begeleiding aantreffen. Een woord voerder: „Soms worden ze naar huis gebracht, en soms nemen we ze mee naar het bureau en probe ren de ouders te bereiken." Tuin- Serremeubelen GRATIS LI BETALEN PER PIN MOGELIJK IN DE WINKEL IT VOORRAAD LEVERBAAR OPENINGSTIJDEN DI-VR 10.30-17.30 UUR ZAT 10,00- 17.00 UUR Middelburgsestraat 64 4371 ET Koudekerke T: 0118 - 551 444 E: maatgarant@hetnet.nl I: www.maatgarant.nl door Bert Hellegers ALMELO - Het effect van het ge bruik van cannabis op het rijge drag is tot dusver zwaar onder schat. Dat valt op te maken uit een rapport dat het Nederlands Foren sisch Instituut opstelde naar aanlei ding van bloedtesten van automo bilisten die vorig jaar bij een con trole van de politie Twente zijn aangehouden. „Het gebruik van één jointje beïn vloedt de rijvaardigheid minstens zo nadelig als bij de aanwezigheid van 1,1 promille alcohol in het bloed. Dat is twee keer de toegesta ne hoeveelheid. Daarvan zijn we geschrokken", aldus brigadier P. Withag van de afdeling verkeer van de politie Twente. Voor de po litie Twente is dat aanleiding regel matiger grote drugscontroles in het verkeer te houden. Daarmee werd gisteravond in Al melo een begin gemaakt. Automo bilisten werden gecontroleerd na een bezoek aan de plaatselijke cof feeshops Jemig de Pemig en De Tuin. Bij de actie waren ook twee drugsadviseurs en een forensisch arts betrokken. Bij verdenking van drugsgebruik werd op het bureau STEYL - De politie heeft gisterochtend rond acht uur een 25-jarige man uit Steyl opgepakt op ver denking van brandstichting in het Schutterijmu seum in die Limburgse plaats. Getuigen hadden de man zien weglopen rond het begin van de brand vlak na vijf uur. Het museum, een Rijksmonument, moet als ge volg van de brand als verloren worden be schouwd. Een woordvoerder van het museum sprak van 'een regelrechte ramp'. Het in 2001 ge opende Schutterijmuseum ligt in de voormalige kapel Notre Dame van het monumentale kloos tercomplex van de Missiepaters van Steyl. Het be vatte een grote collectie aan uniformen, foto's, vaandels, koningszilver, geweren, kogels, oorkon des en talloze andere bezienswaardigheden uit het rijke schuttersleven in Nederlands en Bel gisch Limburg. Inderhaast zijn bij de brand pop pen met schutterskleding en andere attributen naar buiten gedragen en in de struiken gelegd (links op foto). De naast het pand gelegen kerk bleef gespaard. Ook een aangrenzende histori sche bibliotheek liep geen schade op. Niemand raakte gewond. foto Marcel van Hoorn/ANP een bloedproef afgenomen, voor verder onderzoek. W* De politie Twente is geschrokken van het grote effect van cannabis op het rijgedrag. Daarom is zij begonnen met het houden van drugscontroles in het verkeer. vergelijkt en helpt u op weg! [MG-collectie] COMPLETE LOUNGE SET bestaande uit 2 stoelen incl. kussens 1 bank incl. kussens en 1 tafel incl. glasplaat oerdegelijk, aluminium frame, dus roestvrij! ten prettig zittend!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5