Reisspecial POfe rries.nl P&OV\ Ferries Buitenleven Linksrijden oefenen Weekje Groot-Brittannië Vakanties en stedenreizen naar Groot-Brittannië Webtips voor toervakanties: www.visitengland.nl www.visitscotland.com/nl www.visitwales.nl www.visitenc.nl www.discovereastmidlands.nl m- 'J&* Alhoewel je prima terecht kunt op de meeste campings met een zelfmeegebracht tentje, blijft Groot-Brittannië toch meer het land van de (sta)caravans. Of je nu op zoek bent naar een groot familiepark met alle faciliteiten of naar een rustieke boerencamping met maar vijf plaatsen, het is er allemaal. Bijzonder zijn de 200 locaties in de buurt van 'area of outstanding beauty', dat wil zeggen prachtig gelegen in of grenzend aan een natuurgebied. De meeste zijn lid van 'the Caravan Club', een overkoepelende organisatie die de kwaliteit garandeert en een handige website beheert om vooraf de mooie plaatsen te reserveren, ook voor de bijna 2500 kleinschalige boerderij- en privé campings. Voor een klein bedrag ben je lid en krijg je meteen voorrang en voordeel bij reserveringen. Lees meer op www.caravanclub.co.uk Vanaf Calais reis je via het kanaal supersnel naar Engeland. Vraag aan de gemiddelde vakantieganger hoever men denkt dat het rijden is naar Calais, en de meesten zitten er naast. 'Zo dichtbij' is eigenlijk de meest gehoorde reactie als men de werkelijke afstand hoort. Bewijs vind je als je een weekje Zuid- Engeland plant met behulp van de gemiddelde routeplanner. Het is vanaf Breda nog 2 1/2 uur rijden, eigenlijk net een lekker stukje voordat je kunt uitwaaien aan boord van de ferry. Vervolgens wip je in 90 minuten in Dover van boord en genietje meteen van het uitzicht vanaf de eerste van de Seven Sisters krijtrotsen. In een dag of vijf maak je een schitterende rondrit langs de klifkust naar het beroemde New Forest. Onderweg passeer je het oude smokkelaarsdorpje Rye voor je arriveert in beroemde plaatsen als Brighton en Portsmouth. Liefhebbers nemen vanuit daar de trein naar London voor een dagje stadten, en voor ouders met kinderen is Legoland bij Windsor een prima alternatief. Via de tuin van Engeland, de regio Sussex en Kent, keer je weer terug in het zuidoosten. Eigenlijk zou een cursus linksrijden wel handig zijn voor vakantiegangers die graag naar Groot-Brittannië willen, gewoon om je wat meer op je gemak te voelen bij een eerste bezoek per auto. Voor vrachtwagenchauffeurs bestaat die cursus al, en er is sprake van dat er binnenkort ook een versie voor andere bestuurders komt. Toch blijft het motto oefening baart kunst en P&O Ferries speelt daar handig en voordelig op in. Op een 3-daagse minicruise naar Hull in Yorkshire kun je tegenwoordig zonder extra toeslag ook een personenauto meenemen. Dan heb je dus een volle dag om rond te toeren. Op de website zijn verschillende dagroutes te downloaden met een gedetailleeerde routebeschrijving. Je hebt de keuze uit een kust-, natuur- en cultuurroute. Een minicruise per auto reserveer je al vanaf €74 per persoon. Lees meer op www. poferries.nl bij 'aanbiedingen'. Voor meer informatie over East Yorkshire kijkt u op: www.realyorkshire.co.uk Vergeet onderweg niet een van de vele kastelen te bezoeken om zelf een stukje historie te beleven tijdens een wandeling over de vestingmuren en combineer dat met een bezoek aan Canterbury! Lees meer op www.visitsoutheastengland.com ■■p

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59