Toeren door de UK Rondreizen in Groot-Brittannië is veel eenvoudiger met de Caravan Club CARAVAN CLUB Basisverkeersregels van Groot-Brittannië Thematoer of op de bonnefooi? Bikers' Paradise rij links haal rechts in, nooit links blokkeer het midden van de weg niet als het linkerrijvak vrij is op een rotonde geeft u voorrang aan de voertuigen die van rechts komen, tenzij dat anders is aangeduid op een kruising geldt 'geen' algemene voorrangsregel. De regel staat aangeduid op de meeste kruispunten. Op secundaire wegen ziet u een driehoekig bord 'Give way' (geef voorrang) of een rood bord 'Stop'. Maar op de meeste kruispunten ziet u alleen een aanduiding op de rijbaan (witte stippellijn met een witte driehoek). In dat geval moet u voorrang verlenen. Elk land heeft zo z'n charmes als je onderweg bent en van het voorbijtrekkende landschap geniet. Karakteristiek voor Engeland zijn de hoge heggen langs de plattelandswegen, waarbij het elke keer weer een verrassing is wat er achter schuil gaat. En neem dan de 'single lane' tracks in Wales of Schotland, het enige andere verkeer waar je rekening mee moet houden zijn wat stoïcijns kijkende schapen die zich te goed doen aan het gras in de berm. Ze lijken zich niet bewust van de schitterende uitzichten. Logisch dat veel auto- en motorrijders het links rijden voor lief nemen en steeds weer terugkeren voor een toerrit naar dit prachtige land. Alhoewel het heerlijk is om je te laten leiden door de zin van de dag, kan een stukje voorbereiding voor een korte toervakantie vaak net even zorgen voor een extra sausje. Toeristische regio'sspringen hier handig op in en bereiden kant en klare routebeschrijvingen voor die je tegenwoordig zo van het web print. East Midlands ontwikkelde zo een 'landhuizen en kastelen' route, een 'eten en drinken' route en een route door het Nationale Park Peak District. Stuk voor stuk interessante programma's die op een ongedwongen manier handige tips geven voor mooie dagtochten of in combinatie een hele week vullen. Print de routes uit en lees meer op: www.visrtengland.nl/eastmidlands De mooiste wegen, de avontuurlijkste bochten, overal betaalbaar logies en de meest uiteenlopende eetgelegenheden. Met al je zintuigen opgaan in het Schotse land. Lees de forums er op na en je kunt maar één conclusie trekken: Schotland is Bikers Paradise, ledereen die er geweest is spreekt alleen in superlatieven. Vanuit Huil in Noord-Engeland kun je een schitterende reis maken, te beginnen in het Lake District. Het landschap leent zich uitstekend voor prachtige routes op de motor. Langs de westkust slinger je vervolgens omhoog naar Schotland. Oneindige vergezichten, bruisende rivieren, stromende watervallen, langgerekte meren en hier en daar een wild hert op steeds ruiger wordende bergkammen. Mystiek ten top; het lijkt er op alsof het majestueuze landschap zich niet laten vangen in beelden, je zult het zelf door moeten vertellen. Tip: Lees meer over motorvriendelijke accommodaties op www.bike-stay.net en routes op: www.motorcycleroadsonline.com i souring Britain Als u, met een caravan of camper, rondreist in Groot-Brittannië moet u werkelijk kennismaken met de Caravan Club; de belangrijkste caravanorganisatie van Europa. Deze dub beschikt, in het VK, over veruit het grootste aantal terreinen die allemaal door de parkwachters van de club - de resident wardens in schitterende staat worden onderhouden. Als u van plan bent om langer dan 5 dagen te blijven is het de moeite waard om lid te worden van de Caravan Club omdat leden op de terreinen en caravanparken van de dub meer dan £7 per nacht kunnen besparen. Clubleden hebben exclusief toegang tot ongeveer 2.500 "Certificated Locations". Dit zijn prachtige locaties voor maximaal 5 caravans. Deze bevinden zich meestal in een schitterende omgeving. Vraag onze nieuwe brochure 'Touring Britain' aan met alle details van de caravanparken van de dub die speciaal van belang zijn voor bezoekers uit het buitenland zoals terreinen in de buurt van havens en historische steden. De brochure staat ook vol met nuttige informatie over toeren in het VK. Ook worden de vele voordelen uitgelegd die zijn verbonden aan het lidmaatschap van de Caravan Club. Bel +44 (0)1342 327410 en vraag de kaart 'Touring Britain* aan of ga naar www.caravanciub.co.uk voor aanvullende informatie over de terreinen en parken of om lid te worden van de dub.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58