Reisspecial The Great Outdoors POfe rries.nl Wandelfestivals B&OVr Ferries Vliegvissen Vakanties en stedenreizen naar Groot-Brittannië Een kleine selectie Klimmen in de UK! Klim over steile paden, fiets over oude sporen die dwars door het platteland lopen, kom dichter bij de natuur en ontdek het 'echte' Groot-Brittannië. Je vindt er prachtige natuurgebieden, waar je omringt wordt door landweggetjes, voet- en ruiterpaden en waar je vaak genoeg verrast wordt door schitterende vergezichten over spiegelende meren en bijzonder mooie berglandschappen. Of je voorkeur nu uitgaat naar een tocht over het platteland, de moors of langs de kust, en of je nu op zoek bent naar een lange afstandsroute of gewoon een weekje trekken door een majestueus berglandschap met misschien wel een dagje raften, Groot-Brittannië biedt voor ieder wat wils. Wales - Pembrokeshire - Celtic Trail Vele aangelegde wandelpaden, goede fietsroutes en mooie wandelgebieden met duidelijke bewijzering, maken Wales bij uitstek geschikt voor zowel de beginnende als gevorderde outdoor sporter. In de Lonely Planet Guide wordt Wales beschreven als een 'plek waar je steeds weer terugkomt'. En in de Rough Guide noemen ze Wales maar liefst het meest betoverende deel van de Britse Eilanden. In Wales ligt de wereld letterlijk aan je voeten, als je vanuit de bergen de mooie valleien bekijkt. Fietsliefhebbers gaan er naartoe voorde Celtic Trail, die voert over ongebruikte spoorwegtracés, langs oude jaagpaden en door idyllische laantjes van het fraaie kustgebied. Aan zee passeer je pittoreske vissersplaatsjes waar tijdens eb het water zich kilometers terugtrekt. Landinwaarts fiets je over glooiende, groene hellingen van het Graafschap Pembrokeshire. Tip: Reist u per fiets dan neemt u uw fiets gratis mee aan boord bij P&O Ferries. Voor meer fietsroutes in Wales bezoekt u www.visitwales.nl Bewandel het Lake District Ga naar het schitterende merengebied van het Lake District in noordwest Engeland en geniet van het adembenemende landschap. Het Nationaal Park is een populair vakantiegebied door haar glooiende heuvels die overgaan in ruigere bergkammen, langgerekte diepe meren en oude schilderachtige stadjes en plattelandsdorpjes. Langs de meren Windermere, Coniston, Rydal en Grasmere kun je geweldig wandelen en schitterende fietstochten maken. Watersportliefhebbers komen er helemaal aan hun trekken, want elke denkbare sport op en in het water kan hier worden beoefend - van roeien en zeilen tot waterfietsen en zwemmen. De geweldig mooie natuur in combinatie met de vriendelijkheid en het enthousiasme van de mensen van de National Trust maken een vakantie hier een bijzondere, belevenis. Surf naarwww.lake-district.com voor meer informatie. Lincolnshire Wolds Walking Festival www.visitlincolnshire.com Periode: 17 mei t/m 1 jun.'08 Isle of Wight Walking Festival www.isleofwightwalkingfestival.co.uk Periode: 3 mei t/m 18 mei '08 Ullswater Walking Festival (Lake District) www.ullswater.com Periode: 10 mei t/m 18 mei '08 1 Veel gebieden in Groot- Brittannië dragen het label 'Area of Outstanding Natural Beauty' (natuurgebied van uitzonderlijke schoonheid) en zijn een echt paradijs voor wandelaars en de belangrijkste locatie voor jaarlijkse Walking Festivals. Er worden tochten voor alle leeftijden en capaciteiten georganiseerd en de keuze varieert van ontspannende wandelingetjes tot kroegentochten, stadswandelingen en stevige trektochten door de natuur of langs de kust. In het midden en noorden van Groot-Brittannië vind je wandelingen langs mysterieuze Lake District met haar woeste bergen en prachtige meren of in de North York Moors met wat gemoedelijkere heuvels en leuke wandel- en fietspaadjes. Adembenemende natuur vind je ook in de Yorkshire Dales met de afwisseling van onbedorven dorpjes en vele kastelen én natuurlijk in het machtigste berggebied van Groot-Brittannië in het Noorden van Wales. Als je van wandelen houdt door de natuur, ga dan zeker naar de plaatselijke Tourist Office en zorg dat je wat wandelroutes te pakken krijgt. Van dat mooie Engelse landschap kan je niet genoeg krijgen! Offa's Dyke Pembrokeshire coast Coast to coast West Highland Way The Seven Sisters Hadrian's Wall Pennine Way Jubilee Walkway in London Ben je een liefhebber van weidse, panoramische uitzichten, dan is berg- of rotsklimmen misschien 3 iets voor jou. Er zijn tientallen uitdagende 1 pieken in Groot-Brittannië die er 8 op liggente wachten beklommen te worden. De toplocaties voor S bergbeklimmen bevinden zich J in de bergen van Schotland. De meest geliefde locaties zijn Glen Coe, het gebied rond Ben I Nevis en de Cuillin Ridge op het eiland Skye. In Engeland is het Lake District de beste plek en bij het Peak District vind je de wereldberoemde gritstonerichels Stanage en Froggat. Andere geschikte locaties meer in het zuiden van Engeland zijn o.a. de Cheddar Gorge en de uitstekende rotsen op het Dartmoor in Devon. In Groot-Brittannië kun je ook de pure opwinding ervaren van het beklimmen van zeekliffen; met de beukende golven beneden je is het vinden van de volgende voetsteun wel het enige waaraan je denkt! Lees meer op de site van de British Moutaineering Council: www.thebmc.co.uk mooiste visplekken ter wereld Vliegvissen is een bijzondere manier van vissen die gebruikt wordt voor het vissen op forel, zalm en tegenwoordig ook voor het vangen van snoek, baars en karper in zoetwater, maar ook op verschillende zoutwatervissen. Een verzameling van de mooiste plekken en meest bijzondere dagtochten is makkelijk vindbaar op www.goflyfishing.co.uk Groot-Brittannië heeft de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57