Reisspecial York nummer 1 van Europa Glasgow Culturele hoofdstad van Europa LEZERSAANBIEDING: 3-daagse minicruise naar Hull, York, Leeds of Lincoln Vakanties en stedenreizen naar Groot-Brittannië Informatie en reserveringen? www.POferries.nl/reisspecial Boek nu voor reizen t/m september 2008 Yorit - European tourism City of the Year York biedt alles voor de 'leukste' stedentrip voor zowel jong als oud, dat was de conclusie van de jury! Musea, pubs, schilderachtige straatjes, een imposante kathedraal en de beste winkels maken York tot winnaar van de nieuwe award 'European tourism city of the year'. Als je in het noordengelse York aankomt, lijkt het wel alsof je de Middeleeuwen binnenstapt. Voor een deel ademt York nog steeds die sfeer van lang geleden; de stad weet tweeduizend jaar geschiedenis in stand te houden op een manier die jong en oud aanspreekt. Haar historische uiterlijk gecombineerd met moderne shops, leuke attracties en meer dan 30 musea maakt de stad leuk voor iedereen. De stad verkennen kan te voet, want alles ligt op loopafstand binnen de stadmuren. Of stap aan boord van een open dubbeldekker of rondvaartboot om van al het culturele erfgoed te genieten. Sinds kort kun je de stad ook vanaf 60 meter hoogte bewonderen tijdens een rondje in de Big Wheel. Na Londen is York de populairste stad van Groot-Brittannië. Elk jaar komen er vier miljoen bezoekers, waaronder vele Nederlanders. "Nederlanders houden erg van York, omdat het makkelijk bereikbaar is. Ze roemen de historische trekpleisters, de mooie middeleeuwse straten en de typische oude Engelse charme, want er zijn onder meer veel pubs en traditionele theewinkeltjes", aldus Kay Hyde van York Tourism. Tip: In York worden veel festivals georganiseerd en de paardenraces op de York Race Course bieden een unieke belevenis. Lees meer op www.visityork.org Glasgow is hip en bijzonder mooi. De grootste stad van Schotland laat je in een relaxte omgeving genieten van mooie architectuur en een breed aanbod aan leuke winkels, maar biedt ook ontzettend veel afwisseling in musea en bijzonder aangename pubs en eetgelegenheden. Je kunt Glasgow makkelijk verkennen tijdens een busrit in een hop-on-hop-off bus, dus stap vooral veel in en uit. Wie de stad bezoekt mag de Gallery of Modern Art niet overslaan. In het museum met een neoklassiek exterieur uit 1775, staan ultramoderne werken tentoongesteld. Ook het Glasgow science centre is een aanrader: een groot wetenschap en technologiemuseum in een bijzonder opvallend gebouw met een spectaculair IMAX-theater. Je kunt hier naar meer dan 300 (interactieve) tentoonstellingen, workshops en laboratoria gaan. Bezoek Glasgow en maak kennis met de vriendelijkheid van het Schotse volk. Lees meer op www.visitscotland.nl of www.glasgowmuseums.com Liverpool biedt meer musea, theaters, galerijen en gebouwen op de monumentenlijst dan welke andere stad buiten Londen ook! Voeg daar de maritieme en muziekgeschiedenis van deze Beatles-stad aan toe, en je hebt het recept voor de culturele hoofdstad 2008! Liverpool, gelegen aan de beroemde rivier de Mersey, maakte in de 18e eeuw al haar fortuin als belangrijkste transatlantische handelshaven van Groot-Brittannië. Een prachtige verzameling van haar 800 jaar zeevaartgeschiedenis ligt in het Merseyside Maritime Museum, het grootste in Europa en gratis toegankelijk! Daarnaast is Liverpool de geboorteplaats van de Beatles. De stad ademt muziek en er zijn veel attracties en rondleidingen beschikbaar voor muziekliefhebbers. Zo heeft Liverpool meer artiesten en bands met nummer 1 hits geproduceerd dan elke andere Britse stad. Hoeveel je er kunt herinneren, kun je zelf testen. Op de 'wall of fame' in Mathew Street hangen alle hitlijstsuccessen van uit Liverpool afkomstige nummer 1 artiesten in een unieke montage van gouden platen. Lees meer op: www.visitliverpool.nl Een minicruise is een verrassende minivakantie voor iedereen. Uw reis begint en eindigt aan boord van een van de luxe Cruiseferries vanaf Rotterdam of Zeebrugge. Dat betekent twee avonden en nachten genieten in een varend vijfsterrenhotel met overdag een kennismaking met de stad van uw keuze. Toeslagen en kortingen Prijs gebaseerd op volbezette Standard Inside cabin. Toeslag cabin met zeezicht: €28 per cabin Kinderkorting: tot €30 per kind Maaltijden: €30 per enkele reis (ontbijt en diner) of Bel 020 - 201 33 33 •ma -zo, 09.00--18.00ul of bezoek uw reisbureau Hull, York, Leeds of Lincoln minicruise* 2 nachten aan boord en 1 dag in Engeland incl. bus of eigen auto Vanaf prijs per persoon 2-persoons Inside cabin 4-persoons Inside cabin Vertrek zondag (apr, mei, jun sept) van €148 voor xL van €138 voor €04 ma t/m wo. en zondag (juli/aug) voor €85 voor €75 Vertrek do, t/m za. voor €99 voor €89 •Lincoln per bus: vertrek op vrijdag 16 mei, 20 juni, 11 juli, 15 augustus, 19 september 2008. Voorwaarden van toepassing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55