Britse steden in the picture Dit kasteel opent zijn deuren voor u! Lovely Lincoln Leeds Maritiem shoppen in Huil Canterbury Superaanbieding vanaf €59P.P. www.visitbritainshop.nl Britse steden zijn in trek! En niet alleen Londen, want wist u bijvoorbeeld dat de mooie, ommuurde stad York (Noord- Engeland) de titel van Europeese toeristenstad '07/'08 heeft weggekaapt voor de neus van concurrenten als Londen, Rome en Barcelona? En dat Beatles-town Liverpool dit jaar de titel "Culturele hoofdstad 2008" mag dragen? De Britten zijn er trots op, maar blijven nuchter onder alle aandacht. Want zij weten al jarenlang dat er zoveel meer mooie plaatsen zijn om te ontdekken in hun land, zoals Lincoln, Leeds of Glasgow, allemaal steden met een geheel eigen karakter. Lincoln biedt in een leuke sfeer een mix van historische gebouwen, moderne winkels en pittoreske steegjes. In de moderne benedenstad bepalen winkels met bekende namen als GAP en Marks Spencer het gezichtsveld. Wandelend via de steilste winkelstraat van Groot-Brittannië 'Steep Hill' wordt het straatbeeld steeds authentieker. Oude straatjes vol unieke winkeltjes, antiekzaken, gallerietjes en leuke boekwinkels leiden naar het historische hart van Lincoln, met de indrukwekkende kathedraal en Lincoln Castle als middelpunt en daaromheen gezellige pubs en tearooms. Tip: Bezoek de grootste kerstmarkt van Europa die elk jaar in december de straten van Lincoln vult. Lees meer op www.Iincoln.gov.uk of op www.visitlincolnshire.com WSÊÊiÊÊÈIÈlSS^BiiÊÊSISSÊÊSliilIÈSÊÊiSÊÊiÈÊËÊÊmÊÊÈimÊSjtÊBi, Engeland noemen en één van de mooiste winkelgalerijen. 's Avonds is het uitgaansleven bruisend in de vele leuke restaurants en bijzondere clubs, terwijl natuurlijk ook overal in het straatbeeld de traditionele pubs lokken. Het is in ieder geval een stad om een nacht extra te blijven. Tip: Leeds kun je nu ook bezoeken als minicruisebestemming met P&O Ferries. Lees meer op www.visitieeds.co.uk Dit is de stad van Yorkshire die 24 uur per dag leeft! Leeds is kosmopolitisch en chique! Ze biedt een gevarieerd aanbod van kunst, muziek en theater, en dit alles in een moderne setting met een Victoriaans stadshart. Cultuurliefhebbers halen er hun hart op in de Leeds City Art Gallery. En shopliefhebbers roemen het Victoria Quarter, wat ze het beste winkelcentrum van Noord- Meevaren op een Cruiseferry voor een klein prijsje? Maak gebruik van een 3-daagse superaanbieding naar Huil op geselecteerde data voor maar €59,- p.p. (o.b.v. volledige bezetting van cabin). Kies uit de volgende (schoolvakantie) data vanuit Rotterdam in 2008: 20, 21, 29 april 13, 18 mei 9, 11, 16 juni, 16, 26 september of 12, 13 oktober en boek voor 30 april. Bel P&O Ferries op 020 - 201 33 33 en vermeld code 'kennismakingscruise'. Voorwaarden van toepassing. Maar niet alleen dit kasteel. Als u de Great British Heritage Pass aanschaft dan heeft u toegang tot meer dan 500 kastelen, landhuizen en prachtige tuinen in heel Groot-Brittannië. De pas is er voor 4, 7, 15 dagen of een maand en is er ook voor een familie. U kunt hem aansachffen op de VisitBritain webwinkel: www.visitbritainshop.nl. Actie: Als u de couponcode POkrant gebruikt krijgt u tot 31 mei 10% korting. Deze korting krijgt u ook op alle andere produkten in onze winkel, zoals op boeken, wegenatlassen, treinpassen en heel veel andere Britse produkten die uw vakantie nog geslaagder zullen maken. Bestel nu en voorkom de wachtrijen tijdens uw reis! Het historische Canterbury staat op de werelderfgoedlijst van Unesco. Een bezoek aan deze leuke plaats betekent daarom vooral ontspannen wandelen langs de vele bezienswaardigheden, attracties en winkels. En zoals in veel Engelse steden, domineert de kathedraal het stadsbeeld en vind je op elke straathoek wel een bar of restaurant. Bij literatuurliefhebbers is Canterbury vooral bekend vanwege de schitterende Canterbury Tales van Geoffrey Chaucer, een raamvertelling uit de 14de eeuw. Canterbury vind je in het zuiden van Engeland, op nog geen 25km van Dover. Kijk voor een supervoordelige autocitytrip naar Canterbury op pagina 9. Lees meer op www.canterbury.co.uk Hull in Noord-Engeland isbehalve havenplaats ook steeds meer een aantrekkelijke winkelstad. Zo werd vorig jaar een 2de ultramodern overdekt shopping centrum geopend naast het grote aantal winkelstraten in het verkeersvrije centrum. Huil telt bovendien een heel scala gratis musea en aansluitend bij het maritieme karakter van de stad is een Fish Pavement Trail aangelegd. Volg de in het trottoir verwerkte vissen en ze voeren je langs een groot aantal bezienswaardigheden. In dat kader mag een bezoek aan The Deep niet ontbreken. Dit reusachtige diepzeeaquarium waar maar liefst 3000 vissen en 7 haaiensoorten rondzwemmen is een enorme attractie voor jong en oud. Meer over Huil op www.realyorkshire.co.uk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54