Sport Jerfy Booij wil zich nog verder ontwikkelen HVV'24 voelt druk verder toenemen www.onderdetoren.com Showroom keukens aannemelijk bod! Spits met Zeelandia Middelburg bezig aan een goede periode. Lewedorpse Boys Achterban is kritisch na 3-1-nederlaag op veld van Halsteren, Poolbiljarters grijpen naast play-offs Jong Ambon voelt hete adem van SC Gastel Zeeland Sport ziet verlies verder oplopen Bezoek dé woonwinkel van Middelburg tegen elk 44 I Vrijdag 11 april 2008 PZC W Pennings langstzittende trainer Ruud Pennings is de langstzittende trainer bij één en dezelfde club in het Zeeuwse amateurvoetbal. De oud-doelman is bezig aan zijn zevende seizoen bij VC Vlissingen en ook volgend seizoen staat hij daar aan het roer. Zondag kan hij zijn tweede kampioenschap binnenhalen. Alle officiële duels Vlissingen onder Pennings KIpSI i competitie 151 86 28 37 nacompetitie 9 5 1 3 beker 37 30 0 7 totaal 197 121 29 47 Wapenfeiten kampioen promotie via nacompetitie deelname nacompetitie degradatie beker 2004 2006 2003,2005 en 2006 2007 finaleronde 2004 PZC Felix Binicewicz bron Rudy Boogert door Ron de Waal MIDDELBURC - Met zestien doelpun ten heeft Jerfy Booij een belang rijk aandeel in het sterke optreden van Zeelandia Middelburg. Geïnte resseerde clubs moeten echter plaatsnemen in de wachtkamer. De spits heeft aangegeven mini maal nog één seizoen bij de zon dag-derdeklasser te blijven. Van het aantal doelpunten dat hij dit seizoen zou willen scoren had hij zich, voorafgaande aan deze competitie, geen voorstelling ge maakt. De net negentien jaar ge worden Jerfy Booij wilde eerst veel speeltijd krijgen in zijn eerste jaar in de Middelburgse hoofd macht. „En dat was eigenlijk vanaf de eerste competitiewedstrijd het geval", weet de spits zich te herin neren. „Naarmate je je draai hebt gevon den en je bovendien ook nog eens makkelijk weet te scoren, stel je langzamerhand de doelen wat bij. Met de ploeg wil ik de derde-perio- detitel halen en individueel wil ik dicht tegen de twintig goals uitko men." Beide doelen zijn reëel. Als ploeg heeft Zeelandia Middelburg in de derde periode nog geen puntenver lies geleden en lijkt nacompetitie- voetbal binnen handbereik. Iets waar het volgens de spits voor de winterstop absoluut niet naar uit zag. Booij: „Toen liep het niet lekker. Er was geen geweldige trainingsop komst. Er werd ons door de trai ner Roy Hendriksen terecht verwe ten dat we wat te nonchalant afbel den en daarom hebben we in de winterstop de koppen eens bij el kaar gestoken. Als we als ploeg nog iets wilden, moesten er enkele zaken verbeteren. Gelukkig is dat goed opgepakt. We gingen als team veel beter draaien, terwijl er ook individueel stapjes vooruit werden gemaakt." Het gevolg is dat de ploeg van Booij volop in de race is voor even tuele promotie naar de tweede klasse. „Dat was dit jaar nog niet als noodzaak gesteld. Natuurlijk willen we op korte termijn die stap maken en als je nu al tegen na- Jerfy Booij is met Zeelandia Mid delburg in de race voor de na competitie. De zondag-derdeklas ser gaat morgen op bezoek bij Goes. competitievoetbal aanzit, waarom zou je die mogelijkheid nu al niet aangrijpen?", vraagt hij zich af Van zeer nabij houdt vader Gert, in de goede jaren van Middelburg een vermaarde mid-mid, de ver richtingen van Jerfy Booij in de ga ten. „Hij houdt zich zeker wel met mij bezig, zit ook in het bestuur van de club, maar waakt er vooral voor dat ik een beetje op de rails blijf Voor een paar tientjes ergens anders gaan voetballen, lijkt mij trouwens ook niet de juiste weg", doelt Booij op de eventuele interes se die er van andere clubs zou kun nen ontstaan. „Ik heb nog niets gehoord, maar ik heb een maand geleden in een ge sprek met Roy Hendriksen ook aangegeven sowieso nog een jaar hier te blijven. Ik ben er zeker van dat ik mezelf bij hem nog veel ver der kan ontwikkelen. Ik ben dan wel koel voor de goal, en heb mijn fysiek zeker mee, maar er zijn nog tal van facetten voor verbetering vatbaar. Qua explosiviteit, sprong en kopkracht kan het beter." Komende zondag wacht Zeelandia Middelburg de inhaalwedstrijd bij Goes. Jerfy Booij hoopt in die ont moeting met zijn ploeg een belang rijke stap richting nacompetitie te zetten. VLISSINGEN - Met name dankzij een sterke eerste helft heeft Lewe dorpse Boys gisteravond het in- haalduel bij NVS met 2-0 gewon nen. Nadat Jan Verton de score had geo pend met een rake kopbal (1-0), rondde Marcel Rooze kort voor rust een snelle aanval af met de 2-0. In de tweede helft was de thuis ploeg wat feller, kregen beide ploe gen enkele kansen, maar werd er niet meer gescoord. Lewedorpse Boys staat nu op de zesde plaats in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. door Barry van der Hooft HALSTEREN - De kritische achter ban stak de onvrede na het laatste fluitsignaal niet onder stoelen of banken. HW'24 verloor gistera vond met 3-1 bij Halsteren en dus was Michel Leonhart voor de zo veelste keer het mikpunt van kri tiek. „Ik heb er niet veel van ge hoord", zei de trainer met een strakke blik. „Maar ik weet wel hoe ze tekeer kunnen gaan." Na twee kampioenschappen op rij, die HW'24 van de vierde naar de tweede klasse brachten, is de sfeer nu heel anders bij de Hulster club. Na de derde nederlaag op rij is de club nog niet vrij van degra- datiezorgen, al heeft het nog wel drie duels om minimaal op de vei lige negende plek te belanden. Het vertoonde spel tegen Halsteren, dat van de elfde naar de tiende plek steeg, gaf echter niet veel hoop voor de toekomst. HW'24 had alleen voor rust een sterke fase, waarin het na goed sto rend werk van Jari Vyaene via Mi- chal Szczawinski verdiend op voor sprong kwam. Het had de aanzet voor een jacht op meer treffers moeten zijn, maar het doelpunt van de Pool werkte juist verlam mend. Halsteren kreeg het initia tief in de schoot geworpen, maar kon nauwelijks gevaarlijk worden. VLISSINGEN - De poolbiljarters van Cue Action 2 verspeelden in de voorlaatste wedstrijd van de regio nale tweede klasse de kans op een plaats in de play-offs. Het werd te gen de Saints uit Tilburg 1-8. Nog één partij en het seizoen voor de Vlissingers zit erop. Met een ze ge had een seizoensverlenging via de play-offs tot de mogelijkheden behoord maar nu resten een paar huistoernooitjes en de zomerva kantie. Teamcaptain Tim de Ruijter kwam tot een winstpartij. GOES - Jong Ambon zag concur rent SC Gastel gisteravond nader bij komen in de vierde klasse B van het zondagvoetbal. De Bra bantse titelrivaal van de Middel burgers won het inhaalduel bij hekkensluiter Val Aan met 5-2. SC Gastel kwam daardoor op twee punten van koploper Jong Am- bon, dat een duel meer heeft ge speeld. SC Gastel heeft onder meer nog duels met de laagvlie gers Divo (twee keer) en Vivoo voor de boeg. Jong Ambon heeft al drie duels op rij niet gewonnen. „In de eerste helft werden we afge troefd", zei Cees Houtepen. „Daar na hebben we een ander gezicht la ten zien." De Vlissingse trainer zag hoe zijn ploeg meteen op gelijke hoogte kwam door een droge knal van Jurgen Roeken. HW'24 was aangeslagen, leek rijp voor de slacht, maar counterde in de slotfase toch nog naar een paar prima kansen. Jaimy de Visser en Christoph Praet misten van dicht bij en dat kwam hun ploeg duur te staan. Invaller Raymond Haast (84e minuut) en Ahmed Didi (91e) zetten de eindstand op het bord. Houtepen: „Dit geeft moed en vertrouwen voor het slot van de competitie. Wij hebben ook geen ploeg om te degraderen." Waar Halsteren vertrouwen tank te, zal Leonhart zijn ploeg van avond weer uit de put moeten ha len. Zondag komt koploper Don gen op bezoek in Hulst en kunnen de zorgen nog verder toenemen. „We komen op dit moment ge woon scorend vermogen tekort", vond de trainer. Halsteren-HVV'24 3-1 (0-1). 24. Michal Szczawinski 0-1, 48. Jurgen Roeken 1-1, 84. Raymond Haast 2-1, 90+1. Ahmed Di di 3-1. Scheidsrechter: H.J. Tempelaar (Dordrecht). Gele kaart: Jaimy de Visser (HW'24). Aantal toeschouwers: 150. HVV'24 verliest met 3-1 bij Hal steren in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De degrada- tiezorgen van de Hulster club ne men daardoor toe. Accu's Acculaders Generators Future Batterie Daniëlsweg 23 4451 HP Heinkenszand Tel. (0113) 56 70 96 06 21 64 06 33 Fax (0113)21 32 20 E-mail info@future-batterie.com Dins-/donderdag 9.00-14.00 op afspraak VLISSINGEN - Het is Zeeland Sport in de resterende dertien minuten van het eerder gestaakte duel te gen HSC'28 niet gelukt de 0-2-ach- terstand weg te werken. Het res tant was gisteravond binnen vier minuten na de hervatting al be slist, toen Pascal Mies en Lennert Blom de voorsprong van de ploeg uit Heerle verder hadden uitge bouwd tot 4-0. Omdat dit een in haalduel was voor de tweede perio de, blijft de Vlissingse vierdeklas ser wel de leiding houden in de strijd om de derde-periodetitel. Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg ZATERDAG 12 APRIL OPEN DAG BIJ DEK OP TERREIN BIJ DE VITRITE, ELEKTRAWEG I TE MIDDELBURG Gratis proefrijden en spectaculaire open dag aanbiedingen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46