als wisselspeler altijd in de basis Thiemo de Bakker speelt bij debuut (i Tweede etappezege Kirchen in Baskenland Felix Mantilla stopt met tennissen Ook Tibetanen in marathon Rotterdam 'De Piraat' Tennisser mag aan de bak in Davis Cup-duel met Macedonië. 'Mini-Zwaan' trofee voor de winnaar HV PZC Vrijdag 11 april 2008 43 VITORIA-GASTEIZ - De Luxembur ger Kim Kirchen heeft zijn tweede etappezege in de Ronde van Bas kenland veroverd. De wielrenner van Team High Road won de twee de etappe en was gisteren in de vierde rit ook de snelste. Kirchen klopte na 168 kilometer van Viana naar Vitoria-Gasteiz vlak voor de eindstreep zijn landgenoot Morris Possoni. Alberto Contador behield de leiding in het klassement. PARIJS - Felix Mantilla heeft zijn tenniscarrière beëindigd. De 33-ja- rige Spanjaard won tien toer nooien. Zijn hoogste positie op de wereldranglijst was de tiende plek. De gravelspecialist bereikte in 1998 de halve finales op Roland Garros. Mantilla maakte vorig jaar zijn ren tree op de tennisbaan, nadat de strijd tegen kanker hem anderhalf jaar van de baan had gehouden. ROTTERDAM - Een veertigtal Tibeta nen loopt zondag mee in de mara thon van Rotterdam. De hardlo pers vragen steun voor de regio in China, die graag autonoom wil worden. Zij zullen met een Tibet aanse vlag de finish op de Coolsin- gel passeren en met traditionele Ti betaanse sjaals worden gehuldigd. Tibet is volop in het nieuws sinds China demonstraties met harde hand de kop indrukte. - gewoon gezellig STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle door Gertjan van Geen SKOPJE - Hij krijgt geen tijd om sfeer te proeven en te weten wat het is om Davis Cup te spelen. Thiemo de Bakker mag bij zijn eer ste selectie meteen vol aan de bak, vandaag tegen Macedonië. Captain Jan Siemerink schonk gis teren het vertrouwen aan de debu tant bij Nederland. Niet de blessu- regevoelige routinier Peter Wessels of de veel hoger genoteerde Jesse Huta Galung - zij spelen morgen wel samen het dubbelspel - neemt naast kopman Robin Haase de tweede partij voor zijn rekening, maar de nummer 354 van de we reld. „Ik sta lekker te tennissen", zei de altijd kalme De Bakker giste ren na de loting, waaruit naar vo ren kwam dat Haase om half elf het bal opent tegen Lazar Mag- dintsjev. „Nu moet ik het op de baan nog waarmaken." Siemerink beseft dat hij een 19-jari- ge voor de leeuwen gooit in het knusse stadionnetje in Skopje. ,Maar ik kijk niet naar rankings en leeftijden. De vorm, niet alleen van deze week, heeft de doorslag gegeven. Thiemo heeft het vorige week goed gedaan. Ik vond het makkelijker de opstelling te maken dan het team samen te stellen." Zijn eerste jaar als professional, na dat De Bakker zijn juniorencar rière als nummer één van de we reld had afgesloten, verliep niet zonder horten of stoten. Ondanks talloze wildcards voor grote toer nooien, won hij niet veel. Rond het Nederlandse talent hangt een aureool van vraagtekens of hij het Thiemo de Bakker maakt van- daag zijn debuut in de Davis Cup. De 19-jarige tennisser speelt in het duel met Macedonië de twee de enkelpartij, tegen Rusevski. harde bestaan van tennisprof aan kan. Waar Haase als een komeet door de rankings schiet - hij stond al een weekje bij de beste zestig tennissers ter wereld - wilde het met de Westlander niet vlotten. Hij sloot het jaar af als nummer 444, ruim honderd plekken lager dan zijn hoogste ranking. De fina leplaats bij een future in Portugal begin maart sprak nog niet tot de verbeelding, zijn optreden bij een sterk bezette challenger in Napels vorige week wel. De Bakker won drie potjes in het kwalificatietoer nooi en reikte tot de kwartfinale. De Bakker, die de Macedonische kopman Predrag Rusewski (290e van de wereld) treft: „Ik weet dat ik op de goede weg ben. Ik moet al leen constanter worden. In Napels heb ik laten zien dat het kan, dus waarom kan dat niet elke week?" Van Haase wordt verwacht dat hij Nederland 'eventjes' op voor sprong zet. Dat haalt de eventuele druk bij De Bakker enigszins weg. Waar De Bakker liet weten blij te zijn niet te hoeven beginnen („ik ben niet zo'n ochtendmens") gaf de Hagenaar aan zijn verantwoor delijkheid te nemen. „Ik speel ook liever niet 'op mijn ontbijt', maar vond het bij mijn debuut tegen Tsjechië ook prettiger dat Raemon Sluiter de eerste partij speelde." Davis Cup »- Terwijl Nederland strijdt voor een plaats in de wereldgroep, worden in die wereldgroep de kwartfinales uitgevochten. Moskou Rusland-Tsjechië Buenos Aires Argentinië-Zweden Bremen Duitsland-Spanje Winston-Salem Verenigde Staten-Frankrijk Joshua Chelanga met 'Zwaan'. ROTTERDAM - Het heeft 27 jaar ge duurd, maar de marathon van Rot terdam heeft eindelijk een heuse trofee voor de winnaar. Het is een replica van de beroemde Erasmus- brug. Het beeld weegt 45 kilo en kostte ongeveer 4500 euro om te maken.De Keniaanse atleet Joshua Chelanga, winnaar van de vorige editie van de Rotterdam Mara thon, onthulde gisteren de zilver kleurige 'Zwaan' in miniformaat. Jan Boven rijdt zondag zijn laatste Parijs-Roubaix. foto Phil Nijhuis/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45