PZC Willeboordse begint tegen nummer 57 van de wereld P7f Éi j 1 tol# n 41 Ben jij degene die we zoeken? Rabobank-renner Jan Boven blijft liever in de schaduw 42 en 43 Zaalvoetbalteam uit Thiemo de Bakker Vlissingen scoort vijftig moet meteen aan de 4 keer in vijftig minuten bak in de Davis Cup 42 43 Twee doelpunten van Mutu vellen vonnis over Eindhovense club. Familieloop Middelburg Vlissingen EK-toernooi begint morgen voor Middelburgse judoka. Vrijdag 11 april 2008 Tip? sport@pzc.nl Pijnlijke aftocht van PSV door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Ook de armen van doelman Gomes zijn niet altijd lang genoeg. Sommige voetballers, zoals gisteren Adrian Mutu, be schikken over een dermate goede traptechniek dat zelfs de octopus van Eindhoven moet zwijgen. Mu tu besliste de kwartfinale tussen PSV en Fiorentina al voor rust met een ongekend fraaie kogel in de lin kerbovenhoek, die de thuisploeg op slag alle vertrouwen in een goe de afloop ontnam. Uiteindelijk mocht PSV blij zijn dat de score bij 0-2 stokte. Het maakte de afmars uit de Uefa Cup niet minder pijnlijk. Negentig minuten lang zocht de ploeg van trainer Sef Vergoossen naar zich zelf, naar het goede gevoel en de kracht van eerdere grote wedstrij den. Toen de eerste treffer viel, liep het team al een tijdje half aan geslagen door zijn eigen stadion. Zonder Ibrahim Afellay en Jeffer son Farfan kon PSV het niveauver schil met de laatste Italiaanse club in Europa nooit verbloemen. PSV heeft nu ruim vijftig uur de tijd om zich ervan te verzekeren dat de volgende Europese wed strijd in de Champions League ge speeld wordt. De vraag is natuur lijk of de ploeg zondag mentaal weer fris genoeg is om de kam pioenswedstrijd tegen FC Twente te winnen. Het zou een prestatie van formaat zijn als Vergoossen zijn mannen weer aan de praat krijgt. De dreun die Fiorentina uitdeelde, kwam niet helemaal uit het niets. De Europese balans van dit sei zoen in thuiswedstrijden is voor PSV weinig verheffend. De neder HHHHMHi PSV'er Carlos Salcido probeert Ciampaolo Pazzini het schieten te beletten. laag van gisteren was al de derde van dit seizoen. Eerder triomfeer den ook Internazionale en Totten- ham Hotspur in het Philips Sta dion en haalde Fenerbahce er een gelijkspel weg. PSV is gewoonweg niet in staat om vlot combinatie voetbal te spelen. Het is vrijwel nooit langere tijd de baas over de bal en dus ook niet over de tegenstander. Ook gistera vond kwam de ploeg niet tot vruchtbare combinaties op de helft van de tegenstander. Steeds gaf Fiorentina de schijn dat het niet te diep in de reserves wilde tasten. Het gemis van een paar klei ne kansen in het eerste halfuur leek de Italianen niet te deren. PSV verbleekte tot een elftal zon der gezicht, zonder sturing ook. De eerste treffer van Mutu viel uit pW Het Europese avontuur van PSV is voorbij. De Eindhovense lands kampioen verliest op eigen veld met 0-2 van het Italiaanse Fioren tina. de lucht, maar was - niet alleen vanwege de schoonheid - wel ver diend. In de rust verbaasde Ver goossen de kijkers door aanvaller Otman Bakkal, wellicht nog de meest creatieve speler, van het veld te halen. Zijn volgende wis sels werden door de aanhang zelfs met gefluit begroet. De entree van Danko Lazovic was pijnlijk, vooral voor hemzelf. Net zo min als Koe vermans beschikt hij over de inter nationale klasse die bij een PSV-spits hoort. Lazovic bewees foto Fred Ernst/AP dat zo vaak als hij maar kon. Eerst knalde hij een vrije bal over de zij lijn daarna verdween de bal na een voorzet van Dzsudszak hoog over het doel en tenslotte liet hij een open kopkans aan zich voorbij gaan. Lazovic versierde nog wel een strafschop, maar aanvoerder Timmy Simons ramde de bal zon der overtuiging tegen doelman Frey aan. PSV-Fiorentina 0-2 (0-1). 38. Mutu 0-1, 53. Mutu 0-2. Gele kaart: Marcellis (PSV), Mutu, Donadel (Fiorentina). door Roeland van Vliet LISSABON - Om voor de tweede keer goud te pakken op een Euro pees kampioenschap moet judoka Elisabeth Willeboordse morgen vijf keer winnen. De eerste te ne men horde is de Tsjechische Andrea Pokorna, de nummer 57 van de wereld. In de klasse -63 kilogram komen in Lissabon 24 vrouwen in actie, zo bleek gisteravond bij de loting. Acht van hen hebben in de eerste ronde een bye, de Middelburgse ti- telfavoriete zit daar niet bij. Maar de klip Pokorna moet toch te om zeilen zijn. Zij zat altijd in de klasse -70, maar is dit jaar naar de lichtere gewichts klasse gegaan. Daarin heeft ze maar één aansprekend resultaat staan: een zevende plek op de Su per Worldcup van Parijs. Als Willeboordse, de nummer twee op de wereldranglijst, wint, komt ze waarschijnlijk tegen de Zwitserse Juliane Robra uit. De Is raëlische Alice Schlesinger, die vo rig jaar nog verantwoordelijk was voor de vroege uitschakeling van de Zeeuwse, kan ze pas op z'n vroegst in de halve finale tegenko men. De Francaise Lucie Decosse, de nummer één van de wereld, zit in Elisabeth Willeboordse begint morgen aan het EK judo in Lissa bon. De Middelburgse opent het toernooi tegen de Tsjechische Andrea Pokorna. de andere helft van het schema en kan Elisabeth Willeboordse dus niet de weg naar de eindstrijd ver sperren. Willeboordse is vol vertrouwen naar de Portugese hoofdstad afge reisd. Ze is ook volledig fit. In Lis sabon heeft ze in het verleden al twee keer een medaille omgehan gen gekregen. In 2004 pakte ze tij dens een wereldbekertoernooi zil ver, in 2007 greep ze de hoofdprijs. Die overwinning was de middel ste in een serie van vijf wereldbe kerzeges. Het EK begint vandaag met de lichtste categorieën. Voor Neder land komen Deborah Gravenstijn (-57), Ruben Houkes (-60) en Dex Elmont (-66) op de mat. Henk Grol (-100 kg) komt morgen in ac tie. Hij is licht geblesseerd aan de enkel, maar wil het toch proberen. De PZC organiseert in samenwerking met de Atletiek- en duursport- vereniging Dynamica de 1e PZC familieloop op zaterdag 31 mei 2008. Loop je niet mee of kan je niet meedoen? Je kunt toch betrokken zijn bij de Familieloop. Om al de lopers veilig van Middelburg naar Vlissingen te kunnen laten gaan hebben we een vijftigtal vrijwilligers nodig. Helpen bij de start, posten op kruispunten, verkeer leiden, helpen op de waterpost en er voor zorgen dat de finish goed verloopt. Geef je daarom op als helper via a.vael@zeelandnet.nl Wil je eerst iets vragen, kun je bellen met Anton Vael via: 0118-460476 De PZC steunt Vogel- en Zoogdieropvang 'De Mikke' in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43