Kritiek Teeven steekt Lonink Eis 16 maanden voor fraude op Marktplaats.nl Inbrekers laten gas in pand lopen Duurzamer wereld begint nog altijd bij jezelf CDA: Staatsbosbeheer spreekt voor zijn beurt Burgemeester vindt reactie op problemen coffeeshops 'goedkoop'. Dieven proberen koperen gasleidingen uit kantoor te stelen. Leerlingen van Goese basisschool duiken in milieuproblematiek. Oud-Middelburger claimt gering aandeel in oplichting. PZC Vrijdag 11 april 2008 31 door Raymond de Frel TERNEUZEN - WD-Kamerlid Fred Teeven had zich beter moeten la ten informeren voordat hij zich uit liet over de volgens hem 'weinig doortastende' aanpak van de cof- feeshopproblematiek in Terneu- zen. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen is niet alleen teleurgesteld in Teeven, hij vindt diens reactie ook nog eens 'goedkoop'. „Het gaat slecht met de WD. Het lijkt erop dat hij op deze manier ziel tjes wil winnen", aldus Lonink. Teeven stelde gisteren in deze krant dat Lonink een volstrekt heil loze weg bewandelt als hij denkt dat aanpassingen in internationale verdragen soelaas bieden voor de problematiek rond de coffeeshops in Terneuzen. Lonink onderteken de een resolutie met die strekking. Volgens oud-officier van justitie Teeven zijn aanpassen internatio- naal-juridisch onmogelijk. Hij stelt dat de enige optie is de coffee shops op zevenhonderd meter van de grens te plaatsen. Lonink is verbitterd over de uitla tingen van Teeven. „Het is goed dat een Tweede Kamerlid oog heeft voor problematiek in onze re gio, maar stel je dan wel goed op de hoogte. Hij heeft nog nooit met mij en het Openbaar Ministerie in Zeeland gesproken. Neem bijvoor beeld zijn veronderstelling dat de shops op zevenhonderd meter van de grens moeten worden geplaatst. De uitlatingen van Tweede Ka- merlid Fred Teeven (VVD) zijn bij burgemeester Jan Lonink van de gemeente Terneuzen in het ver keerde keelgat geschoten. Dat is nou juist waar Justitie zich ontzettend tegen verzet." Teeven begrijpt niet waarom Ter neuzen geen haast maakt met het verplaatsen van de coffeeshops Miami en Checkpoint. Lonink: „Hij treedt graag naar buiten als justitieel expert. Dan moet hij toch weten dat de gemeente Maas tricht juist is teruggefloten vanwe ge te snelle procedures bij de ver plaatsing van coffeeshops? Wij wil len dat voorkomen, dus gaan wij heel zorgvuldig met de materie om. Ik verwacht in mei een studie met mogelijke locaties voor de shops te kunnen toelichten." door David Duijnmayer GOES - In het kantoor van Rijkswa terstaat aan de Evertsenstraat in Goes is donderdagochtend gas vrij gekomen nadat inbrekers gepro beerd hadden leidingen te stelen. Door het ontkoppelen van de ko peren leidingen liep gas het ge bouw in. De dieven waren uit op koper, maar beseften mogelijk niet dat er nog gas op de leiding stond. Er is niets meegenomen. Het pand wordt momenteel gere noveerd. Een bouwvakker die om zeven uur 's ochtends arriveerde, rook bij binnenkomst een gaslucht en hoorde hard gesis. Daarop opende hij de ramen en waar schuwde de brandweer. Een installateur van Delta sloot gas en elektra af. Rond 8.30 uur verrichtte de brandweer nog enke le metingen, waaruit bleek dat de situatie veilig was. door Joeri Wisse GOES - 'Een beter milieu begint bij jezelf. Met die slogan probeerde de overheid ons jarenlang bewust te maken van de milieuproblema tiek. Anno 2008 is het de bood schap die de campagne Jij Maakt Uit opnieuw wil uitdragen. Het verschil met de jaren negentig is dat vandaag de dag alles om het begrip 'duurzaamheid' draait. Mi lieu is daar een belangrijk onder deel van, maar volgens Joep Kuij- per van Jij Maakt Uit horen ook de onderwerpen energie, bio-diversi- teit, leefbaarheid, welzijn, sociaal bewustzijn, gezondheid en onder nemerschap bij. Een hele waslijst dus, ook voor zes kinderen van groep 6/7 van de Holtkampschool in Goes. Zij kregen een paar we ken geleden de moeilijke taak om uit te vogelen hoe zij zélf aan een duurzamer wereld kunnen bijdra gen. Gisteren mochten leerlingen Pim, Lieke, Sies, Danique, Cynthia en Evy en hun bevindingen aan hun klasgenootjes presenteren. Hun zoektocht naar duurzaam heid begon op straat, waar ze men sen interviewden over het thema. Ook keken ze bij de gemeentelijke Zes kinderen van de Holtkampschool vertellen hun klasgenoten over duurzaamheid. foto Willem Mieras werkplaats. Daar bleek dat de kin deren aardig in de gaten hebben wat wel en wat niet duurzaam is, vindt Joep Kuijper. „Eerst stonden we stil bij de gemeenteauto's die op biobrandstof rijden. Maar de kinderen viel het meteen op dat er tegelijkertijd wel onnodig licht brandde in de kantine." Het hoogtepunt van de zoektocht naar duurzaamheid was de beurs Duurzaam Gewoon Doen! in de Zeelandhallen. Daar lieten de leer lingen letterlijk en figuurlijk van zich horen door met zelfgemaakte T-shirts en borden hun ideeën over duurzaamheid over de beurs- vloer te lopen. m bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De oud-inwoner van Middelburg beschreef zich gis teren als een wat naïeve tussenper soon. Iemand die alleen wat bank rekeningnummers had geregeld en af en toe naar iemand reed om 'zwart geld op te halen'. Verder had hij niets onoorbaars gedaan. Officier van justitie J. Zondervan noemde hem echter iemand die sa men met een mysterieuze 'Che- von' vele klanten van Markt- plaats.nl heeft opgelicht. Of die Chevon werkelijk bestaat, heeft Zondervan niet kunnen achterha len. De officier liet wel doorsche meren dat hij niet zo in het be staan van Chevon gelooft. De oud-Middelburger beschreef Che von echter als 'een verkeerde kerel, groot, vol tatoeages'. Iemand die er niet voor terugschrok te dreigen met een mes en geladen pistool. De Middelburger ontmoette de man, zo zei hij, tijdens het stap pen in Renesse. Het klikte en na enige tijd vroeg Chevon of de Mid delburger een bankrekeningnum mer voor hem kon regelen. Dat kon, het werd het nummer van een kennis, het nummer van zijn toenmalige vriendin en van ande ren die bereid waren tegen een ver goeding hun bankgegevens be- Een oud-Middelburger zou reke ningnummers geregeld hebben voor iemand, die via Markt- plaats.nl goederen aanbood die hij nooit leverde. schikbaar te stellen. Die nummers werden vervolgens gebruikt om geld te innen van mensen die via Marktplaats.nl gsm's, laptops, gou den munten en Tomtoms koch ten. Steeds maakten ze het geld over, maar kregen de goederen niet geleverd. Zondervan stelde dat de oud-Mid delburger het vertrouwen van de particulieren in het handelen via internet ernstig heeft geschaad. Hij eiste een celstraf van twintig maanden waarvan vier voorwaar delijk. Dat vond advocaat M. van der Want een heel zware eis, die niet in verhouding staat tot 'het ge ringe aandeel van de ex-Middelbur ger'. Hij vroeg de Middelburgse rechtbank de man een werkstraf op te leggen. Uitspraak 23 april. door Marcel Modde GOES - De CDA-fractie in de Twee de Kamer is ontevreden over de manier waarop Staatsbosbeheer opereert. De fractie vindt dat de in stantie zich 'veel te veel beleidsuit spraken permitteert' en daarmee de minister en de Tweede Kamer voor de voeten loopt. Woordvoerder Jan Mastwijk noemt als voorbeeld de recente uit latingen van Staatsbosbeheer-direc- teur Chris Kalden in de PZC over de ontpoldering in Zeeland. „Over een mogelijke ontpoldering gaat de politiek. Staatsbosbeheer hoort te zijner tijd wel wat de politiek be slist", zegt Mastwijk. „Op dergelij ke ongevraagde adviezen zit de CDA-fractie absoluut niet te wach ten." De coalitiepartij is tegen ge dwongen ontpoldering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33